İş Bankası IBAN Öğrenme Nasıl Yapılır

iban

İş Bankası hesabınıza ait numaranızı öğrenme işlemini nasıl yapacağınızı açıklamalarıyla yazımızda paylaşacağız. İş Bankası’nda bulunan hesabınızın iban numarasını öğrenmek için şubeye gitmeniz şart değildir. İş Bankası’nın resmi internet sitesine girerek iban numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası IBAN Numaramı Nasıl Öğrenirim?

İş Bankasına ait hesabınızın iban numarasını öğrenmek için öncelikle bankanın resmi internet sitesine girmeniz gerekiyor. Bu internet sitesindeki bölümüne ulaştıktan sonra sizden istenen hesap tipi, şube kodu ve hesap numarası bilgilerini sisteme girmeniz istenmektedir. Doğru bir biçimde bu bilgileri girdikten sonra hesapla butonuna tıklamanız gerekiyor. İş Bankası hesabınıza ait IBAN numaranızı bu şekilde öğrenmiş bulunmaktasınız. Bu hesaplama aracını kullanarak şubeye gitmenize gerek kalmadan kısa sürede iban numaranızı öğrenerek işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.  Bu noktada bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat etmelisiniz

İş Bankası IBAN No Dönüştürme Nasıl Yapılır?

İş Bankasının internet sitesine girerek iban hesaplamayı seçtikten sonra uygun işlem adımlarını seçtiğinizde yönlendirileceğiniz sayfada İş Bankası IBAN hesaplama aracı sayfasına giderek sizden istenen bilgileri doldurmalısınız. Burada istenen bilgileri eksiksiz ve yanlışsız olarak doldurduğunuzda hesapla butonuna tıklamalısınız. Bilgileriniz doğrultusunda işlemini yapmış olursunuz. İban numarasını hesaplamak için resmi internet sitesinde sizden istenecek olan bilgiler hesap tipi, banka şube kodu ve banka hesap numaranız bilgileridir.  Bu bilgilerin açıklamaları aşağıdaki gibidir.

İş Bankası Hesap Tipi Nedir?

Hesap tipi seçeneğinde Vadesiz TL ya da Vadesiz DTH seçeneklerinden size uygun olanını seçmelisiniz. Böylece hesaplama için gerekli bilgilerden birini vermiş olursunuz. Vadesiz TL seçeneğini seçerseniz Türk Lirası türünden hesabınıza ait olan IBAN numarasını öğrenmiş olursunuz. Eğer döviz işlemleri için IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız Vadesiz DTH seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Vadesiz DTH nedir diye soracak olursanız açıklaması DTH yani döviz tevdiat hesabı anlamına gelmektedir.

İş Bankası Şube Kodu Nedir?

Şube Kodu bilgisi İş Bankası hesabınızın olduğu şubenin şube kodunu girmeniz gereken bölümdür. Bu nedenle şubenizin şube kodunu öğrenmeniz gerekmektedir.

Hesap Numarası işlem yapmak istediğiniz yani iban numarası öğrenmek istediğiniz İş Bankası hesabınızın hesap numarasını ifade etmektedir. Hesabınız TL ya da döviz türünden biri olabilir.

Bankanın resmi internet sitesinde sizden istenen bu bilgileri doğru biçimde sisteme girdikten sonra hesapla butonuna basarak kısa zamanda ve kolayca İŞ Bankası Hesabınızın IBAN numarasını öğrenmiş olursunuz.

Daha fazla destek için İş Bankası resmi web sitesini ziyaret edebilir ya da 0 850 724 0 724 telefon şubesini arayabilirsiniz.

2 Responses

Tüm yorumları göster
  1. Kenan cicek
    8 Kasım 2016
    • hatice
      9 Kasım 2016

Bir cevap yazın