İş Bankası Kadın Girişimci Kredi Başvurusu

kadin-girisimci-kredi

İş Bankası : Kadın girişimcilere işlerini geliştirmeleri için banka kredisi verilmektedir. Kadın girişimci kredisi şartları, İş Bankası’ndan nasıl alınır yani nasıl başvuru yapılır yazımızda açıkladık. İş Bankası’nın kadın girişimcilere özel kredi ürününü incelemek ve başvuru işlemi hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

İş Bankası Kadın

Bankalar, kredi konusunda birbiriyle kıyasıya bir rekabet içerisinde bulunurken, farklı kredi fırsatlarıyla da rakip bankaların önüne geçmeyi amaçlamaktadır. İş Bankası bu bağlamda ülkemizin en öncü ve yenilikçi bankalarının başında gelmektedir. İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi adı altında yaptığı kredi fırsatıyla kadın girişimcilere özel olarak işlerinde kullanabileceği bir kredi desteği sunmaktadır.

Kadın Girişimci Kredisi ile kadın girişimciler her türlü ihtiyacı için gerekli olan finansmanı bankadan sağlamakta ve kendi işinin patronu olmaktadır. Bu kredi desteği ile hem yeni iş yeri açanlar hem de mevcut işini geliştirmek isteyen kadın girişimciler yatırımlarını yapmaktadır. İş Bankası tarafından en uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıklarıyla kredi sunulmaktadır.

İş Bankası tarafından verilen Kadın Girişimci Kredisi için bazı şartlar bulunmaktadır. Bu şartlardan ilki üst düzey yöneticilerden en az birinin kadın olması ve ortaklığın %20’si oranında kadın ortaklardan oluşması gerekmektedir. Bir diğer şart olarak ise işletmenin %51 hissesinin kadın ortağa ait olması gerekmektedir.

İş Bankası bu şartlarla beraber kadın ağırlığının önde olduğu firmalara finansal destek vermeyi amaçlamaktadır. Bu şartları karşılayan firmalara özel olarak banka tarafından gerekli finansman desteği verilmektedir. Kadın girişimcilere önemli bir fırsat sunan İş Bankası’na şubelerden başvuru yaparak bu kredi desteğinden hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Kadın Girişimci Kredi Başvuru Şartları

İş Bankası’ndan kadın girişimcilere destek kredi ürünlerinden faydalanmak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlar şu şekilde sıralanabilir;

-250 kişi sayısından daha az olacak şekilde tam zamanlı çalışan personel çalışıyor olmalıdır.

-Yıllık ciro olarak belirlenen 50 Milyon EURO sınırını ve/veya bilanço büyüklüğünün belirlenen 43 Milyon EURO sınırını geçmemelidir.

-Krediyi almak için “Kadın Girişimci Tanımı”na uygun özellikleri taşıyor olmalısınız.

Kadın Girişimci Kredi Başvurusu

İş Bankası tarafından kadın girişimciler için kredi veriliyor. Bu krediyi almak için başvuru yapmalısınız. Başvuru işlemi için İş Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından nakit ihtiyacınız için krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Kredinin faiz oranları hakkında ve ödeme koşullarıyla ilgili bilgi almak için de şubeye gitmeniz gerekiyor.

Kadın girişimciler için diğer kredi veren bankaları tanımak amacıyla Kadın Girişimcilere Özel Kredi Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın