İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Ve Faiz Oranı

enkredi

İş Bankası Ve Faiz Oranı:kentsel dönüşüm kredi yardımı, kentsel dönüşüm kredi kullanımıkentsel dönüşüm kredisi faiz oranları ve başvurusu hakkında bilgi sahibi olmak ve  İş Bankası’ndan  nasıl alacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz. İş Bankası kentsel dönüşüm kredisi ile büyük bir ses getirmeyi başardı.

İş Bankası kentsel dönüşüm kredisi kapsamında konut kredileri için yıllık %4, işyeri kredileri için ise yıllık %3 sunulmaktadır. Kentsel dönüşüm kredilerine başvuru yapmak isteyen kişilerin bazı şartlara uygun olması gerekmektedir. Binayı yeniden inşa etmek, tekrardan bir konut veya işyeri satın almak ve binasını güçlendirmek isteyen kişiler İş Bankası kentsel dönüşüm kredisi fırsatından faydalanabilmektedir.

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi Faiz Oranları

İş Bankası Kentsel Dönüşüm kapsamında müşterilere finansman desteği sağlıyor. Eğer oturduğunuz binanız kensel dönüşüm içerisine girdiyse bu krediden faydalanabilirsiniz. Ancak binada hak sahibi olan bir malik olmanız gerekiyor.

Bu koşulları sağlıyorsanız devlet destekli kentsel dönüşüm kredisi alabilirsiniz.

İş Bankası %5 faiz oranı ile kentsel dönüşüm için ev kredisi veriyor. Eğer iş yeriyle ilgili olan bir kensel dönüşüm kredisi almayı istiyorsanız o zaman uygulanan faiz oranı %4 ‘e a kadar daha düşük faiz uygulanmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Kredisi Başvurusu için Gerekli Evraklar

İş Bankası tarafından verilen kentsel dönüşüm kredileri için şu belgeler gerekmektedir;
-Nüfus cüzdanı
-Gelir belgesi
-Tapu ya da tapu taşınmaz kaydı belgesi

Bu belgelere sahip olduktan ve şartları karşıladıktan sonra İş Bankası kentsel dönüşüm kredisi başvuru işlemlerini size en yakın İş Bankası şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası kentsel dönüşüm kredileri konusunda ülkemizde ilk hizmet vermeye başlayan banka olmakta ve kentsel dönüşüm taleplerine en uygun ve pratik çözümler getiren bir banka olarak dikkat çekmektedir.

İş Bankası Kentsel Dönüşüm Kredisi’ni Kimler Alabilir?

İş Bankası kentsel dönüşüm kredisi alabilmek için temel şart hak sahibi olmanızdır. Eğer hak sahibiyseniz bu krediye İş Bankası şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer Riskli Yapı Raporu hazırlandıktan sonra siz binadaki hakkınızı devrederseniz o zaman bu krediden faydalanamazsınız , çünkü malik sayılmazsınız.

Riskli Yapı Rapor düzenlenmiş olan bir bina için bu binada hak sahibi olarak bulunan malikler binalarıyla ilgili değişiklik yapmak için kredi kullanabilirler. Yani Binayı yıkıp yeniden yapmak ya da yıkım işlemi yapılamadan güçlendirmeler yapılabilir. Bu durum için devlet destekli kredi almak da mümkündür.

Daha ayrıntılı bilgi için İş Bankası’nın isbank.com.tr/TR/bireysel/krediler/ev-kredisi/kentsel-donusum/Sayfalar/kentsel-donusum.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bankanın şubelerindeki ilgili banka personeli de size bu konuda yardımcı olacaktır.

Kentsel Dönüşüm Kredisinin Faydaları Nelerdir?

Kentsel dönüşüm kredilerinin en önemli faydalarından birisi 24 aya dek anapara ödemesiz dönem imkânı olmasıdır. Ayrıca, riskli yapı raporu düzenlemeye yetkili olan firmalardan, indirimli olarak rapor hizmeti sağlanmaktadır. İş Bankası ayrıca müteahhitlerle anlaşarak inşaatın tamamlanmasını garanti altına almaktadır. İş Bankası, müşterilerine ücretsiz olarak kentsel dönüşüm danışmanlık hizmeti de vermektedir.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın