İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Ve Hesaplama

Ekranddd Alıntısı

İş Bankası Ve Hesaplama: iş bankası hesapla, iş bankası konut kredisi faiz oranları, iş bankası konut kredisi masrafları konularına dair sorularınızı ve İş Bankası Konut Kredisi hesaplama ayrıntılarını yazımızda bulabilirsiniz. Ev kredileri ile ev sahibi olmak isteyen kişiler, finansman ihtiyacını bankalardan sağlamakta ve kira öder gibi konut sahibi olmaktadır. İş Bankası da sabit ve değişken faizlerle gelir durumunuza bağlı olarak en uygun konut kredilerini müşterilerine vermektedir. İş Bankası konut kredileri 120 aya varan vadelerle verilmektedir. Ev kredilerinde hayat sigortası, zorunlu deprem sigortası ve hayat sigortası poliçesi düzenlenmektedir. Tüm bu sigorta işlemleri İş Bankası şubeleri tarafından müşterilere yapılmaktadır.

İş Bankası ile ev sahibi olmak isteyen kişilerin izlemesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. İş Bankası ev kredisi başvuru öncesinde satın alınmayı düşündüğünüz evi bulmanız gerekmektedir. Alacağınız eve karar verdiğinizde hangi bankaya kredi başvurusu yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. İş Bankası’na başvuru yapacak olan kişilerin İş Bankası ev kredisi başvuru işlemleri için gerekli belgeleri hazırlaması gerekmektedir. Belgelerin hazırlanmasıyla birlikte en yakın İş Bankası şubelerine gidip müşteri temsilcileriyle görüşerek kredi talebinizi bildirebilirsiniz. Banka, satın alınacak gayrimenkulün değerini ekspertiz yardımıyla belirlemekte ve kişinin gelir durumuna bağlı olarak kredi başvuru talebini değerlendirmektedir.

Kredi başvurusu onaylanan kişiler, banka ile kullanılacak olan kredi için sözleşme imzalamaktadır. Kredi kullandırılmadan önce gerekli olan hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası gibi işlemlerde gerçekleştirilmektedir. Bu işlemin ardından, banka satın alınan eve ipotek koyarak, satıcıya kredi ödemesi gerçekleştirmektedir. Artık bir eviniz var ancak, eviniz bankanın ipoteği altındadır. Kredinizi düzenli ödeyip bitirdiğinizde ipotek kalkmakta ve ev tamamen sizin olmaktadır.

İş Bankası Konut Kredisi Başvuru Yolları

İş Bankası Konut Kredisi Başvuru işlemi için birkaç farklı seçenek bulunmaktadır. Telefon bankacılığı, mobil bankacılık, internet şubesi ya da banka şubeleri aracılığı ile İş Bankası Konut Kredisi Başvurusu yapılabilir.

İş Bankası Konut Kredisi İçin Gerekli Belgeler

İş Bankası Konut kredisi başvurunuz için aşağıdaki belgeleri hazırlayarak bankaya götürmelisiniz.

  • Nüfus cüzdanınız kredi başvurusu için gerekmektedir. Ayrıca sürücü belgesi ya da pasaport da başvuru için kullanılabilir.
  • İkamet belgeniz kredi başvurusu sırasında gereklidir veya kredi başvurusunda bulunan kişinin adına düzenlenmiş olan bir fatura da kullanılabilir. Faturanın son 3 ay içerisine ait olması gerekiyor.
  • Konut Kredisi ile alacağınız konutun kat mülkiyet ya da kat irtifakı tapusunu konut kredisi başvurusu için bulundurmanız gerekiyor.
  • Gelir belgesi kredi başvurunuz için gerekmektedir.

İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama

İş Bankası farklı vade seçeneği ve tutarlarda konut kredisi vermektedir. Ne kadar miktarda konut kredisi almayı planlıyorsanız ve ne kadar vade sğresinde ödeme yapmayı planlıyorsanız İş Bankası şubelerine uğrayarak ayrıntıları görüşebilirsiniz. İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama ile ilgili alt başlıklarımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz. İşte İş Bankası popüler Konut Kredisi hesaplamaları.

İş Bankası 100.000 TL 60 Ay Konut Kredisi

İş Bankası 100.000 TL kredisi 60 ay vade süresi ile müşterilerine konut kredisi bermektedir. Kredinin ayrıntıları ise şöyle:

-İş Bankası’nın bu kredisi için uygulanan aylık faiz oranı %1,19’dur.

-Bu krredi için ödeyeceğiniz aylık tutar 2.341 TL’dir.

-İş Bankası’nın bu konut kredisi için oluşan masraflar toplamı 1.361 TL’dir.

İş Bankası 100.000 TL 60 ay vadeli konut kredisi için oluşan toplam kredi maliyeti ise 141.843 TL olmaktadır.

Not: İş Bankası konut kredisi için ekspertiz masrafı ekspertiz işlemi yapılmadan önce sizden talep edilecektir. Ayrıca İş Bankası Konut Kredisi’ ni almaktan vazgeçseniz bile ödemiş olduğunuz ekspertiz masrafı size iade edilmeyecektir.

İş Bankası 100.000 TL 120 Ay Konut Kredisi

İş Bankası’ ndan alacağınız 100.000 TL konut kredisi ile ödenebilmektedir. Kredinin ayrıntılarına bakacak olursak:

  • İş Bankası’nın bu konut kredisi için uygulanan aylık faiz oranı %1,19’dur.
  • BU kredi için oluşan masrafların toplamı ise 1.36 TL tutarındadır.
  • Bu kredi için ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı ise 1.570 TL’dir.
  • İş Bankası’ndan alacağınız 100.000 TL krediyi 120 ay ile vade süresi boyunca ödemelerinizi yaptığınızda oluşan tutar ise 189.706 TL’dir.

Konut Kredisi Hayat Sigortası Nedir?

Ev kredileri bilindiği üzere uzun yıllar boyunca ödemesi gerçekleştirilen bir kredi türüdür. Ev kredileri için, hayat sigortası yapılmaktadır. Hayat sigortası kapsamında, ev kredisi kullanan kişinin olası bir vefat durumu karşısında, kalan tüm borç tutarını sigorta şirketi karşılamaktadır. Hayat sigortası yaptırmayan kişilerin vefat etmesi durumunda, tüm borç tutarı kişinin mirasçılarına devredilmektedir. Bu nedenle hayat sigortasının önemi büyüktür. Hayat sigortası yaptıran kişiler, olası bir vefat durumunda hem mirasçılarına borç devretmemekte hem de bir ev bırakmaktadır.

Konut Kredisi İçin Konut Sigortası Nedir?

Konut sigortası, olası yangın, sel, dahili gibi fiziksel zararlarda riskleri teminat altına almaktadır. Konut poliçeleri ile isteğe bağlı deprem teminatı da olmakta, ev eşyaları için hırsızlık ve yangın içinde teminat verilmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) Nedir?

Zorunlu deprem sigortaları, depremlerde ve deprem sonucu olarak oluşan yangın, yer kayması, infilak gibi durumlarda oluşan hasarları teminat altına almaktadır. Bu sigorta kapsamında, asansörler, koridorlar, sahanlık, bahçe duvarları, tavan, taban, merdivenler, bacalar, çatılar ve benzer özelliklerdeki tüm zararlar sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Ev kredileri için sigortaların önemi büyüktür. Olası tüm vefat, hırsızlık ve deprem gibi olabilecek tehditlere karşı evi garanti altına almaktadır. Bankalardan kredi alırken alacağınız sigortalarla birlikte güvenli bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın