İş Bankası Kredi Kartı İptal Ettirme Nasıl Yapılır

iş bankası kredi kartı iptali nasıl

İş Bankası İptal Ettirme Nasıl Yapılır iptali yapmak için telefon numarası nedir, ’nın kredi kartı iptali nereden, nasıl yapılır sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. İş Bankası kredi kartınızı kullanmayacaksanız ve iptal ettirmek istiyorsanız yazımızda yer alan şubeden ve telefondan seçeneklerinden biri ile kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. İşte İş Bankası için uygulayabileceğiniz yöntemler.

İş Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi kartları günlük yaşamı kolaylaştıran ve özellikle taksitli alışveriş imkânı tanımasıyla yardımcı olan bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartı, bilinçli şekilde kullanıldığında kullanıcılarına büyük fayda sağlarken, bilinçsiz şekilde kullanıldığında ise borçların ödenememesine neden olmaktadır. Kredi kartlarının kullanımında sorun yaşayan ya da farklı bankalardan kredi kartı almak için kredi kartını iptal etmek isteyenler, şubeler ya da telefon bankacılığıyla iptal işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İş Bankası Şubeden Kredi Kartı İptali

Ülkemizin köklü bankalarından İş Bankası, kredi kartı kullanımı konusunda son derece yüksek bir müşteri potansiyeli olan bir bankadır. İş Bankası kredi kartı iptali yapmak isteyen müşterilerine iki seçenek sunmaktadır. İlk seçenek olarak İş Bankası şubeleri aracılığıyla kredi kartı iptali gerçekleştiren İş Bankası, ikinci olarak ise telefon bankacılığını kullanmaktadır.

İş Bankası’na ait kredi kartını artık kullanmak istemiyor ve iptal ettirmek istiyorsanız İş Bankası şubelerine uğrayabilirsiniz. Şubeye giderek banka personeline kredi kartıyla ilgili talebinizi iletin. Sonrasında banka personeli size bu konuda ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi verecektir, kredi kartı iptali için dilekçe yazmak vs.

İş Bankası Telefon Bankacılığı Kredi Kartı İptali

İş Bankası telefon bankacılığını kullanarak kredi kartı iptali yapmak isteyenlerin 0850 724 0 724 numaralı telefon numarasını araması gerekmektedir. Bu numarayı aradığınızda müşteri temsilcisiyle görüşerek kredi kartınızın iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Kredi kartınız iptal talebinizin ardından 7 gün içerisinde iptal edilmektedir.

Kredi kartınızı iptal ettirmek için içerisinde hiç borç bırakmamalısınız. Öncelikle borçlarınızı ödeyin sonrasında kredi kartınızın iptal edilmesi için başvuru yapın.

Kredi kartınızı kullanmadığınız zaman da içerisinde borç bırakmamalısınız. Bu borç miktarı az bile olsa banka bu borca gecikme faizi uygulamaktadır. Eğer siz bu borcu aylarca belki yıllarca ödemezseniz üzerine eklenen faiz nedeniyle az olan bu borç bir süre sonra karşınıza büyük bir borç tutarı olarak çıkacaktır. Bu nedenle kredi kartınızı bir süre kullanmayacaksanız ya da kredi kartınızı iptal ettirecekseniz kredi kartına olan borcu tamamen ödemiş olmayı unutmayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın