İş Bankası Kredi Kartı İptal Etme Yolları

is-bankasi-kredi-karti-iptal

İş Bankası Kredi Kartı İptal Etme Yolları : İş bankası kredi kartı iptali ile kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Peki İş Bankası kredi kartı nasıl iptal edilir ve iptal işlemi için dikkat etmeniz gerekenler neler yazımızda açıkladık. Kredi kartınızı iptal ettirmek için yapmanız gerekenlere bakalım.

Kredi kartları günlük yaşamı kolaylaştıran ve özellikle taksitli alışveriş imkânı tanımasıyla yardımcı olan bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartı, bilinçli şekilde kullanıldığında kullanıcılarına büyük fayda sağlarken, bilinçsiz şekilde kullanıldığında ise borçların ödenememesine neden olmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi kartlarının kullanımında sorun yaşayan ya da farklı bankalardan kredi kartı almak için kredi kartını iptal etmek isteyenler, şubeler ya da telefon bankacılığıyla iptal işlemi gerçekleştirebilmektedir. Ülkemizin köklü bankalarından İş Bankası, kredi kartı kullanımı konusunda son derece yüksek bir müşteri potansiyeli olan bir bankadır.

İş Bankası kredi kartı iptali yapmak isteyen müşterilerine iki seçenek sunmaktadır. İlk seçenek olarak İş Bankası şubeleri aracılığıyla kredi kartı iptali gerçekleştiren İş Bankası, ikinci olarak ise telefon bankacılığını kullanmaktadır.

İş Bankası Telefondan Kredi Kartı İptali

İş Bankası’na ait kredi kartınızı kullanmayacaksanız, telefon bankacılığını kullanarak kredi kartı iptali yapmak isteyenlerin 0850 724 0 724 numaralı telefon numarasını araması gerekmektedir. Bu numarayı aradığınızda müşteri temsilcisiyle görüşerek kredi kartınızın iptal edilmesini talep edebilirsiniz. Kredi kartınız iptal talebinizin ardından 7 gün içerisinde iptal edilmektedir.

İş Bankası Şubeden Kredi Kartı İptali

İş Bankası’na ait kredi kartı kullanıyorsanız ve artık bu kredi kartını kullanmak istemiyorsanız kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz. İş Bankası şubesine giderek etme talebinizi iletmelisiniz. Bu talebinizin ardından gerekli işlemler yapılacaktır ve bir engel olmadığı taktirde kredi kartınız iptal olacaktır.

Kredi kartınızı iptal ettirirken borcunuzun olmamasına dikkat edin. Eğer kredi kartınıza ait borcunuz varsa iptal talebiniz gerçekleşmeyebilir. Öncelikle borcunuzu ödemelisiniz sonrasında tercih ettiğiniz bir yoldan kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Kredi kartı kullanmak taksitler, para puanlar, ödemeyi aylık taksitler şeklinde yapmak gibi nedenlerden dolayı avantajlı gelse de bütçeye göre yapılmayan alışverişler kart sahibini zor duruma düşürmektedir. Kredi kartı borçları ödenmezse borçlarınız nedeniyle gecikme faizi uygulamasına maruz kalırsınız. Eğer borçlarınızı ödememeye devam ederseniz yasal takip sürecine de girebilirsiniz.

Kredi kartınızı ihtiyacınız olması halinde ve gelirinize göre harcamalarınızı ayarlayabilecek şekilde kullanmanız tavsiye edilir.

Kredi Kartı Borcunun Son Ödeme Tarihi Geçerse Ne Olur? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın