İş Bankası Kredi Notu Öğrenme – Kredi Risk Raporu

is bankası findeks kredi notu

İş Bankası banka kredi notu öğrenme, findeks kredi notu öğrenme, bankadan kredi notu sorgulama işlemlerini müşterisi olduğunuz İş Bankası aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası’ndan kredi notunuzu öğrenmek için Risk Raporunu kullanacaksınız. İş Bankası Risk Raporu Nasıl alınır? sorusunun cevabı ise yazımızda yer alıyor. 3 farklı yoldan İş Bankası kredi risk raporu ile Findeks kredi notunuzu sorgulayabilirisiniz.

İş Bankası Risk raporu Nedir?

Kredi notunuzu öğrenmek için İş Bankası Risk Raporu’ ndan faydalanabilirsiniz. Alacağınız risk raporu, sizin şu anda aktif durumda olan ya da son 5 yıl içerisinde bankadaki kapatmış olduğunuz kredilerinizle ilgili olarak geçmişinizi ayrıntılı bir şekilde ortaya koyan belgedir.

İş Bankası Risk Raporu ve Findeks Kredi Notu

Risk raporunuzu aldığınızda geçmişte yaptığınız tüm bireysel kredili ürünler için geçmişte gerçekleştirdiğiniz ödemeleri, dönem verileri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Kredi notunu etkileyen durumlar da sizin kredi aldıktan sonra ödemelerinizi düzenli yapmanız, kredi kartı borç ödemeleriniz gibi finansal yaşantınızla ilgilidir. Bu nedenle İş Bankası’ ndan alacağınız Risk raporu içeriğinde bulunan ödeme geçmişiniz ile işlemi yapabilirisiniz.

Risk Raporu Ne İşe Yarar?

  • Findeks kredi notunuzu öğrenmek için Risk Raporunu kullanabilirsiniz.
  • Bankadan aldığınız kredili ürünlerinizin bekleyen, ödemeniz gereken borcu var mı risk raporundan bakabilirsiniz. Böylece ödemelerinizin farkına varabilirsiniz.
  • Bankadan çektiğiniz kredili ürünler için geri ödemeleriniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
  • Kredi ödemelerinizi gözden geçirerek ödeme gücünüzün ne olduğunu görebilirsiniz.

İş Bankası Findeks Kredi Notu Risk Raporu Nereden Alınır?

İş Bankası risk raporu almak için üç farklı yoldan faydalanabilirsiniz. Bu seçeneklerden hangisi size daha kolay geliyorsa risk raporunuzu bu şekilde alabilir ve Findeks Kredi notunu risk raporu ile öğrenme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası Findeks kredi notunuzu öğrenmek için risk raporunu kullanabilirsiniz. Risk raporu almak için kullanabileceğiniz kolay bir yoldur.

  1. Öncelikle İş Bankası internet şubesine kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın.
  2. Menülerde yer alan Kredilerim seçneğini bulun.
  3. Kredilerim menüsünde yer alan Kredi Risk Raporu bağlantısına tıklayın.
  4. Risk Raporunuzu alabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Risk Raporu almak 4 adımda gerçekleştirebilecek kadar kısa bir işlemdir.

iş Bankası İşcep Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası’nın bir uygulaması olan İşcep aracılığı ile kredi risk raporu alınmaktadır. İşcep’te yer alan Krediler seçeneğinin ardından Kredi Risk Raporunu seçin. Kredi risk raporunuzu inceleyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Bankamatikten Kredi Notu Öğrenme

İş Bankası bankamatiklerinden biri ile kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız; bankamatikte yer alan “Bilgi Sorma” seçeneğinden sonra Kredi Risk Raporu seçiminizle kredi risk raporunuzu alabilir, böylece İş Bankası’ ndan kredi notunuzu öğrenebilirisiniz.

İş Bankası risk raporu almak ücretsiz bir işlem değildir. Ayrıntılı bilgi için bankasın resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Risk Raporu Nedir? Nasıl Alınır? 15 Aralık 2016

Bir cevap yazın