İş Bankası Maksimum Kredi Kartı Limitini Artırma

 

Kartınız İş Bankası Maksimum kredi kartı ise ve limitinizin size yeterli gelmediğini düşünüyor, limitini artırmak istiyorsanız bu işlemi nasıl ve nereden gerçekleştirebileceğinizi ve diğer soruların cevaplarını yazımızda paylaşacağız. İş Bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. İş Bankası Maximum Kredi Kartı da pek çok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir. Kredi kartında size fazla geldiğini, harcamalarınızı bütçenizle uygun olacak şekilde planlayamayacağınızı düşünüyorsanız kredi kartı limitinizi düşürebilir ya da az geldiğini, harcamalarınız için yeterli olmadığını düşünüyorsanız limitinizi artırabilirsiniz.

İş Bankası Maksimum Kart Limiti Nasıl Artırılır?

İş Bankası;’nın internet bankacılığı hizmetinden faydalanarak kredi kartınızın limitini artırmak için başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet bankacılığı hizmetinden faydalanabilmeniz ve internet bankacılığı aracılığıyla talebinde bulunmak için müşteri numarası ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

Kredi kartınızın limitini İş Bankası Şubelerine giderek de talebinizi bankaya iletebilirsiniz. İş Bankası şubelerinden herhangi birine giderek bankanın bireysel müşteri temsilcisine durumu ifade ederek gerekli işlemleri başlatabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kredi Kartı limitin değişikliğini İş Bankası telefon bankacılığı hizmetinden yararlanarak da işlemlere başlayabilirsiniz. İş Bankası telefon bankacılığı için 0 850 724 0 724 numarasını kullanabilirsiniz.

Kredi kartınızın limitiyle ilgili yaptığınız değişikliklerde limitinizin ne kadar olması gerektiğini iyi düşünmelisiniz. Çünkü kredi kartınızın limitinizin fazla olması sizi daha fazla alışveriş yapmaya yönlendirerek gelirinizden daha yüksek bir borç sıkıntısına düşmenize neden olabilir. Üstelik bu borcu ödememeniz halinde icra gibi durumları yaşamak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca ödemediğiniz borçlarınız nedeniyle de borcunuzun üzerine bir de faiz uygulanacaktır. Bu gibi durumları da göz önünde bulundurmanız faydanıza olacaktır. Yine ödemelerinizdeki bu gecikmeler kredi sicil notunuza negatif yansıyacağından ilerideki bankacılık işlemleriniz için de zorluklar çıkaracaktır.

Maximum Kart Kredi Kartı Limitinde Kalanı Nasıl Öğrenelebilirim?

Kredi kartınızdan harcamalarınızı yaptıktan sonra ne kadar limit kaldığını öğrenebilirsiniz. Bu bilgi edinme yöntemi için de internet bankacılığından faydalanabilirsiniz. Kalan limit bilginizi öğrenmenin bir diğer yolu da İş Bankası telefon bankacılığıdır. Ayrıca İşWap ve İCep uygulamaları ile de kartınızda kalan güncel limit bilginizi öğrenmeniz mümkündür.

Maximum Kredi Kartı Limiti Kendiliğinden Artar Mı?

İş Bankası’nda limitle ilgili değişiklikler bankanın müşterisine uygun olduğu şekilde kredi kartı limitini artırabilir. İş Bankası belirli aralıklarda limit güncelleme ile müşterilerinin limitlerinde değişiklik yapmaktadır. İş Bankası kartınızın limitinde gerçekleştirilen limitle ilgili değişikli size iletir. SMS ya da e-mail aracılığıyla kart limitinizdeki değişiklik hakkında bilgi sahibi olursunuz. Eğer limitinizle ilgili değişiklik yapmak istemiyorsanız bu işleme itiraz etme hakkına sahipsiniz. Bu itiraz etme işlemi için bankanın şubesine gitmelisiniz. Şubeye yazılı dilekçe ile kredi kartınızın limitinin daha önceki rakam olması için bir dilekçe vermelisiniz. Bu talebiniz dikkate alınacaktır.

Kredi Kartı Kullanımında Dikkat Edilecekler

Unutulmamalıdır ki banka kredi kartı limitini artırma işlemlerinde müşterinin bu talebi için geçmişteki ödeme düzenine, kredi kartları borçlarının ödeme geçmişlerine dikkat etmektedir. Aynı zamanda gelir durumuzda kredi kartı limitini artırmak için yaptığınız başvuruda önemlidir. Bu nedenle hangi kredi kartınız olursa olsun ödemelerinize özen göstermeli ve tutarında, zamanında ödeme yapmalısınız. Aksi halde borçlarınızı geciktirdiğiniz için faiz ödemek zorunda kalabilir hatta yasal takibe uzanan bir süreç yaşayabilirsiniz. Kredi kartlarınızın limiti ile geliriniz uyumlu olmalıdır ki ödemelerinizi yapabilesiniz. Bu nedenle gelirinizden daha yüksek ya da ödemesini yapamayacağınız kredi kartı limitini ayarlamamalısınız.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın