İş Bankası Maximiles Hakkında Sıkça Sorulan 30 Soru ve Cevapları

Türkiye İş Bankası Maximum, Maximiles ve Privia olarak 3 farklı kredi kartı ile hizmet vermektedir. Bu kredi kartları birbirinden farklı özellikler göstermenin yanında kredi kartı kampanyaları ve sağladığı avantajlarla da birbirlerinden ayrıdır. Ancak çoğu kart kullanıcısı bu kartların özellikleri hakkında bilgi sahibi değildir.

Bu yazımızda İş Bankası Maximiles kredi kartı hakkında en çok merak edilen konuları inceleyeceğiz.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Nedir?

Maximiles, Türkiye İş Bankası tarafından kullanılama sunulan, hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişlerde kullanılabilen ve yapılan alışverişler üzerinde mil puan kazanabileceğiniz ve kazandığınız mil puanlarla uçak bileti alabileceğiniz bir kredi kartıdır.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir? 

İş Bankası Maximiles kredi kartı 4 farklı şekilde kullanıma sunulmaktadır. Bunlar:

 • Maximiles klasik
 • Maximiles Business
 • Maximiles  Select
 • Maximiles MercedesCard

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı ile Maximum ve Privia Kredi Kartları Arasındaki Fark Nelerdir?

İş Bankası maximile kredi kartı, diğer kredi kartlarının sağladığı avantajları taşımaktadır. Örneğin taksitli nakit avans çekimi, taksitli alışveriş, maximum puan kazanma gibi özellikler bu kredi kartında da mevcuttur. Ancak maximiles kredi kartını diğer kredi kartlarından ayıran en önemli özellik, mil puan kazanma imkanı olup bu puanlarla uçak bileti alabilmenizdir. 

Maximiles Kredi Kartı Maximum Özelliklerine Sahip Midir?

Maximiles kredi kartı aynı zamanda maximum kart özelliklerine sahiptir. Bu sayede maximum üye işyerlerinden yapacağınız alışverişler üzerinden maxipuan kazanabilir ve kazandığınız maxipuanları ister milpuan olarak uçak bileti alımlarında isterseniz maxipuan olarak alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Maximiles Kredi Kartı Başvurusu Nereden Yapılabilir? 

İş Bankası maximiles kredi kartı başvurusu için şu kanallardan birini kullanabilirsiniz:

 • İş Bankası şubeleri
 • Maximile kredi kartının resmi internet sitesi olan “maximiles.com.tr”
 • İş Bankası resmi internet sitesi olan “isbank.com.tr”
 • İş Bankası internet şubesi

SMS İle Maximiles Kredi Kartına Başvuru Yapılabilir Mi?

SMS ile kredi kartı başvurusu yapılabilmesi için bankanın başvuruya özel SMS numarası tanımlaması gerekmektedir. İş Bankası Maximiles kredi kartı başvurusu için bu şekilde SMS numarası tanımlanmadığı için SMS ile başvuru mümkün değildir. 

Maximiles Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Maximiles kredi kartı başvurusu yapmak sadece bir kaç dakika almaktadır. Kart başvurusu yaptıktan sonra sistem üzerinden kredi kartı başvuru şartları incelenmektedir. Bu inceleme 24 saat ile 5 iş günü kadar sürmektedir. Dolayısıyla kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip etmelisiniz.

Kredi kartı başvurunuzun hangi aşamada olduğunu bir alt başlıkta açıklayalım.

Maximiles Kredi Kartı Başvuru Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır? 

Maximiles kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bankanın ilgili birimi başvurunuzu incelemeye alır. Dolayısıyla kart başvurunuzun akıbetini sorgulamak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • www.maximiles.com.tr adresine giriş yapıyorsunuz.
 • Üst bölümde kredi kartı başvurusuna tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfada kart başvurusu formunun hemen üstünde “Başvuru Takip” seçeneğine tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfada sizden istenen bilgileri girerek başvurunuzun akıbetini görebilirsiniz. 

Maximiles Kredi Kartı Almak İçin Hangi Şartlar Aranmaktadır?

Maximiles kredi kartı almak için bankanın aradığı bazı temel şartlar bulunmaktadır. Bunlar kredi notu yüksek olmalı, kredi sicili bozuk olmamalı, gelir durumu yüksek olmalı ve ödeme gücünüzü önemli derece etkileyecek kredi borçlarınız olmamalı.

Maximiles Maxipuana Çevirme İşlemi Nasıl Yapılır?

1 maximil kaç maxipuan yapar sorusuyla sıkça karşılaşılmaktadır. 1 maximil ile 1 maxipuan birbirine eşittir. Dolayısıyla örneğin kartınızda 100 maxipuan var ise bu puanlarınızı uçak bileti alımında 100 maximil olarak kullanabilirsiniz. 

1 Maximil Kaç TL Yapmaktadır?

Maximil ile uçak bileti alacağınız zaman 1 maximil puan, 1 TL’ye eşit olacak şekilde hesaplanmaktadır. Örneğin kartınızda 150 maximum puan olsun. Bu puan aynı zamanda 150 maximil anlamına gelmektedir. Uçak bileti alırken bu 150 puan, 150 TL olarak hesaplanmaktadır.

Kredi Kartımda Biriken Maximiles Puanları Son Kullanma Tarihi Ne Zamandır?

Maximiles kredi kartı ile kazandığınız milpuanları kullanmak için belirli bir süreniz bulunmaktadır. Bu süre içinde milpuanlarınızı kullanmamanız halinde bu puanlar silinmektedir. Peki maximil puanlarınıa ne zamana kadar kullanmalısınız?

Maximiller kazanıldıkları takvim yılını takip eden 2. yılın sonuna kadar kullanılması gerekmektedir. Örneğin 05.03.2019 tarihinde kazandığınız maximil için sona erme tarihi 01.01.2020 itibariyle başlayacak ve 31.12.2021 gece 00:00’da kazandığınız bu puanların kullanım süresi dolacaktır. 

Maximiles Kredi Kartı İle Maxipuan Kazanılır Mı?

Maximiles kredi kartı aynı zamanda maximum kredi kartı özelliklerini taşımaktadır. Bu özelliği sayesinde maximum üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerden maxipuan kazanabilir ve maximum kredi kartı kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Maximil Puanlarımı Harcadığımda Maxipuanlarım Durmaya Devam Eder Mi?

Maximil puanları, maximum puanlarınıza göre hesaplanmaktadır. Yani kartınızda ne kadar maxipuan var ise bu puanlar maximil puanınıza eşittir. Örneğin 200 maxipuanınız var ise bu durumda kartınızda 200 maximil puanınız var demektir. Uçak bileti alımında diyelim ki 150 maximil puan kullandığınızda geriye 50 maxipuanınız kalacaktır.

Maximum Kampanyalarından Kazanılan Maxipuanlar Maximil Puana Çevrilebilir Mi?

Maximum kredi kartına özel olarak uygulanan kampanyalara Maximil kredi kartının dahil edilmesi halinde, bu kampanyalardan kazanılan maximum puanlar maximil puana çevrilememektedir. Bunun dışında kazanılan maxipuanlar ise milpuana çevrilebilmektedir. 

Maximiles Kredi Kartı Borcumu Nerelerden Ödeyebilirim?

Maximiles kredi kartı borcunu ödeyebileceğiniz bir çok nokta bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

 • İş Bankası mesai saatleri içerisinde tüm banka şubelerinden
 • 7 gün 24 saat boyunca İş Bankası ya da ortak ATM’lerden
 • Eğer vadesiz hesabınızda para var ise 7 gün 24 saat boyunca;
  • mobil bankacılık hizmetini kullanarak
  • 7 gün 24 saat boyunca İş Bankası resmi internet sitesini kullanarak
  • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak
  • Otomatik ödeme talimatı vererek.

ATM’den Kartsız Maximiles Kredi Kartı Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

ATM’den kartsız olarak maximiles kredi kartı borcunu ödeyebilirsiniz. Bu işlem için İş Bankası ATM’sine gidiyorsunuz. ATM’nin giriş butonuna basıp kartsız işlem seçeneğini belirledikten sonra çıkan ekranda kredi kartı borcu ödeme seçeneğini belirliyorsunuz. Ödeme yapacağınız kredi kartı numarasını ya da kredi kartı sahibinin TC numarasını giriyorsunuz. Yatırmak istediğiniz parayı ATM’nin para bölümüne düzgün bir şekilde yerleştiriyorsunuz. Para yatırma bölümü genellikle ATM’de yanıp sönen ışığın olduğu yerdedir. Yatıracağınız paranın 10 TL ve katları olması gerekmektedir. Parayı hazneye yerleştirdikten sonra işlemi onaylıyorsunuz. Dilerseniz işlem yaptığınıza dair ATM’den fiş alabilirsiniz.

Bankamatikten Kredi Kartı Borcu Ödeme İçin Komisyon Öder Miyim?

İş Bankası ATM’lerinden yapacağınız kredi kartı ödemeleri için herhangi bir şekilde ücret alınmamaktadır. Ancak ortak ATM’lerden yapacağınız kredi kartı ödemeleri için yatırılan miktarın %1,51’i ve ayrıca işlem başı sabir 1,04 TL komisyon ödemeniz gerekmektedir. 

Ortak ATM işlem ücretleri hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Maximiles Kredi Kartı Yıllık Aidat Ücreti Ne Kadar?

Maximiles yıllık kart aidatı, maximiles kredi kartı türüne göre farklılık göstermektedir. Bu bağlamda maximiles kredi kartları yıllık aidatları şu şekildedir:

 • Maximiles Mastercard yıllık kart ücreti: 110 TL
 • Maximiles Mastercard ek kart yıllık kart ücreti: 55 TL
 • Temassız özellikli Maximiles Mastercard yıllık kart ücreti: 110 TL
 • Temassız özellikli Maximiles Mastercard ek kart yıllık kart ücreti: 110 TL
 • Maximiles Mastercard Select yıllık kart ücreti: 158 TL
 • Maximiles Mastercard Select ek kart yıllık kart ücreti: 79 TL
 • Temassız özellikli Maximiles Mastercard Select yıllık kart ücreti: 158 TL
 • Temassız özellikli Maximiles Mastercard Select ek kart yıllık kart ücreti: 79 TL

Maximiles Nakit Avans Çekimi Faizi ve İşlem Ücreti Ne Kadar?

Maximiles kredi kartı ile taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Ancak nakit avans kullanımı halinde faiz ve nakit çekim işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Nakit avans kullanımı halinde bankaya ödeyeceğiniz işlem ücreti ve faiz oranı şöyledir:

 • Nakit çekim halinde ödeyeceğiniz aylık faiz miktarı %2,54
 • Nakit çekim işlem ücreti, çekilen paranın %3,5’i ve 7,5 TL’dir. Ayrıca hesaplanan bu miktar üzerinden %5 BSMV alınacaktır. Ancak taksitli nakit avans kullanımı halinde bu ücret alınmamaktadır.

Maximiles Kredi Kartından Kaç Taksitle Nakit Avans Çekebilirim?

Maximiles kredi kartından en az 5 en fazla 12 ay vade ile nakit avans çekebilirsiniz.  

Maximiles Havaalanına Transfer Hizmeti ve İndirimli Otopark Yararlanabilirim?

İş Bankası, Maximiles kredi kartı kullanıcılarına özel Ankara Esenboğa Havaalanı otoparkında indirimli park olanağı sunmaktadır. Bu sayede Ankara Esenboğa Havaalanı otoparkında 3 saatin üzerinde gerçekleşen otopark ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır. Benzer şekilde Ankara Esenboğa Havaalanı otoparkında 7 günü aşmayan otopark ücretlerinde de %50 indirim yapılmaktadır.

Havaalanına VIP araçlarla transfer hizmeti için İş Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 

İş Bankası Maximiles Güncel Kampanyaları ve Avantajlar Nelerdir?

İş Bankası maximiles çeşitli kampanya ve indirimler sağlamaktadır. Bunlardan bazıları şöyledir:

 • Cinemaximum salonlarında hergün saat 12:30’a kadar sinema biletleri 8 TL.
 • Cinemaximum büfelerinde %25 indirim.
 • İş Bankası Yayınlarında %25 indirim.
 • Petrol Ofisi istasyonlarından temassız ödeme ile yapılan akaryakıt alımlarında %3 indirim.

Bunlar dışında kalan İş Bankası güncel kampanyalar hakkında “www.maximiles.com.tr” adresinde “Maximiles Ayrıcalıkları” menüsü altında bilgi edinebilirsiniz. 

İş Bankası Maximiles Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası Maximiles kredi kartınız için şifre oluşturmak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arıyorsunuz.
 • Sırasıyla 5-1-1 tuşluyorsunuz.
 • Karşınıza çıkan sesli mesajı dinledikten sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Telefonla şifre oluşturma işlemi yapmak istemiyorsanız, size en yakın İş Bankası ATM’sine ya da şubesine giderek şifre işleminizi tamamlayabilirsiniz. Bunun dışında eğer İş Bankası mobil bankacılık ya da internet bankacılığını kullanıyorsanız, burada yer alan kart işlemleri menüsü altındaki şifre bölümüne girerek kartınızın şifresini anında değiştirebilirsiniz. 

İş Bankası Maximiles Şifremi Unuttum veya Şifremi Bilmiyorum Ne Yapmalıyım?

İş Bankası maximiles kredi kartı şifrenizi unutmanız halinde yeni bir şifre oluşturabilirsiniz. Bunun için bir üst başlıkta yer verdiğimiz şifre oluşturma adımlarını takip ederek şifrenizi alabilirsiniz.  

Maximiles Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Maximiles kredi kartı limiti, kart türüne göre değişiklik göstermektedir. Yaygın olarak kullanılan Maximiles Klasik kredi kartı limiti 4000 TL’dir.  

Maximiles Kartımdan Bilgim Dışında Harcama Yapılmış Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınızdan bilginiz dahilinde harcama yapıldığını ya da nakit avans çekildiğini düşünüyorsanız, vakit kaybetmeden itirazda bulunmanız gerekmektedir. İtiraz için Harcama İtiraz Formu’nu eksiksiz olarak doldurup Türkiye İş Bankası Bireysel Kredi ve Kart Operasyonları ölümü İtiraz Servisi’ne göndermeniz gerekmektedir. Formu şu kanallardan biri ile bu Servis’e gönderebilirsiniz:

 • 0212 316 08 06’ya faks göndererek 
 • harcamaitirazi@isbank.com.tr adresine mail atarak
 • Herhangi bir İş Bankası şubesine giderek.

Harcama İtirazı Formu’nu buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

Maximiles Anlaşmalı Akaryakıt İstasyonları Hangisidir?

Maximiles, Petrol Ofisi istasyonlarında öde geç ile ödeme yapılması halinde akaryakıt alımlarında %3 indirim uygulamaktadır.

Maximiles Kredi Kartı İnternet Alışverişine Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

İş Bankası maximiles kredi kartınızı internet alışverişlerine açmak için şu adımlardan birini takip edebilirsiniz:

 • Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girip “ONAY” yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 6 hanesini de yazarak 4402’ye mesaj gönderin.
 • 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine talebinizi iletebilirsiniz.
 • İş Bankası internet şubesi, İşCep veya Maximum mobile giriş yaparak kredi kartlarım menüsü altında internet alışverişine onay verebilirsiniz. 
 • Size en yakın İş Bankası şubesine gidebilirsiniz. 

Maximiles Çağrı Merkezi Telefon Numarası Kaçtır?

Maximiles müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 724 0 724’tür. Bu numarayı arayarak bankacılık işlemlerinizi yapabilir ya da şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. 

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazabilirsiniz”

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster