İş Bankası Maximum Vadeli Hesap Nedir?

maksimum-vadeli-hesap

İş Bankası Maximum Nedir? : İş Bankası Maximum okunuşuyla maksimum vadeli hesap hizmeti veriyor. Vadeli hesap açarak gecelik mevduat faizi hesaplama işleminizi yapabilirsiniz. Açma limiti olarak da düşünebilinecek olan 500 TL tutarındaki sınırın altında kalan hesaplar için gecelik mevduat hesabı faizi uygulanmaz. Ayrıntılar için okumaya devam edebilirsiniz.

 Nedir?

Maximum Vadeli Hesap, haftanın iş günlerinde vadesiz hesabınızda 500 TL tutarında ya da sizin istediğiniz bir tutardan daha fazla hesabınızda kalan bakiyenin Maximum Vadeli Hesap’a aktarılmasıyla gecelik mevduat faizi kazanabileceğiniz bir İş Bankası hesap türüdür.

İş Bankası müşterilerine özel olarak sunduğu maksimum vadeli hesap ile birçok avantaj sunuyor. Maksimum vadeli hesap ile hem paranıza değer kazandırabilir, aynı zamanda paranızın olmadığı durumlarda bile ödemelerinizi otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Maksimum vadeli hesabınıza, iş günleri içerisinde belirlediğiniz tutarları aktararak, uygulatabilirsiniz. Bankada duran paranızın üzerinden bu sayede kar elde edebilir, bakiyenizi artırabilirsiniz. Paranız kullanmadığınızda bile geliri elde ederek artar.

Maksimum vadeli hesabın en önemli avantajlarından birisi, hesapta bakiyeniz olmasa bile otomatik ödeme talimatı verdiğiniz tüm faturalar ve ödemeler yapılmaktadır. Elektrik faturasından su faturasına, telefon faturanızdan doğal gaz faturasına kadar tüm ödemeleriniz yapılmaktadır.

Maximum Vadeli Hesap Nasıl Açılır?

Maksimum vadeli hesap açma işlemi ise son derece kolaydır. Vereceğiniz bir talimat ile hesabınız açılabildiğinden, hemen işlem yapabilirsiniz. Şubeden vereceğiniz Maximum Vadeli Hesap açma talebinizin ardından banka onay verdiğinde hesabınız kullanıma açılır. Kenarda bekleyen paranızı hemen vadeli hesabınıza aktarabilir ve faiz geliri elde edebilirsiniz. Yatırdığınız para tutarı üzerinden gecelik olarak faiz uygulanmaktadır.

Maximum Vadeli Hesap talimatı vermek istiyorsanız İş Bankası internet şubesini, İşcep’i ve tüm İş Bankası şubelerinden birini tercih ederek talimat verebilirsiniz.

Maximum Vadeli Hesap Limiti

Maksimum vadeli hesap alt limiti olarak 500 TL, üst limiti olarak ise 50.000 TL’lik tutarlar kararlaştırılmıştır. Hesabınızdaki bakiye 500 TL altında ise gecelik faiz uygulamasından yararlanamamaktadır. Maksimum vadeli hesabınıza talimat verdikten hemen sonra her gün saat 15.30 gibi asgari tutarın üstünde kalan kısım vadeli hesaba aktarılmakta ve gecelik faiz uygulanmaktadır. Belirlenmiş olan tutarın üstündeki kısmın vadeli hesaba aktarılması süpürme olarak da ifade edilmektedir.

Maximum Vadeli Hesap bakiyeniz eğer 500 TL tutarından daha az olursa yani 500 TL’nin altında olursa bu hesap için faiz verilmemektedir.

Vadeli hesaplarda faiz uygulaması bulunmaktadır. Eğer bu şekilde faiz uygulaması yapılmasını istemiyorsanız hesap açtırmanız şart değildir. Faizden gelir elde etmeyi tercih etmiyorsanız bu hesap sizin için uygun olmayabilir. Bu yazı sizi vadeli hesap açmaya teşvik etmez. Maximum Vadeli hesap hakkında genel bilgi verilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu ve Sonucu Sorgulama yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın