İş Bankası Mercedes Kart Hakkında Merak Edilen Tüm Konular

İş Bankası Mercedes Benz kredi kartı sahibi olmak isteyenler ya da kart sahibi olanlar şifre alma, maximum puan kazanma, taksitli alışveriş, indirimli akaryakıt gibi bir çok konuda bilgi sahibi olmak istemektedir. Gerçekten İş Bankası mercedes card, şık tasarımı ile son günlerin en dikkat çekici kredi kartlarından biri olmayı başarmıştır. Sunduğu avantajlarla da oldukça rağbet gören bir kredi kartı haline gelmiştir. Ancak Mercedes kredi kartına herkes sahip olamamaktadır. Mercedescard sahibi olmak için belirli şartları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Bu yazımızda İş Bankası Mercedescard ile ilgili merak edilen konulara cevap vereceğiz. İşte Mercedescard ile ilgili merak edilen o konular.

İş Bankası Mercedes Kredi Kartı Nedir?

İş Bankası’nın ayrıcalıklı kredi kartı olan İş Bankası Mercedes kredi kartı, sadece mercedes araç sahiplerinin alabildiği, maximum özellikli,  yüksek limitli ve farklı kampanyalarla özel indirim imkanı sunulan bankacılık ürünüdür. 

Mercedes Kredi Kartının Avantajları ve Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası Mercedes Benz kredi kartı, maximum ve maximiles özellikli kredi kartlarının sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Bu bağlamda taksitli alışveriş yapabilir, nakit avans kullanabilir, otomatik ödeme talimatı verebilir, harcamalarınız üzerinden maxipuan kazanabilir ve kazandığınız puanlarla ister alışveriş yapabilir isterseniz uçak bileti alabilirsiniz.

Mercedes kartın bu saydığımız özellikler dışında ayrıca karta özel kampanyalardan yararlanırsınız. Bu bağlamda en dikkat çeken mercedes kart kampanyalarından birinin Petrol Ofisi istasyonlarından alacağınız akaryakıtlarda %3 indirim imkanı olduğunu ifade edelim.

İş Bankası Mercedes Kredi Kartını Kimler Alabilir?

İş Bankası Mercedes-Benz kredi kartı, binek tipi mercedes aracı olan kişiler için tasarlanmış bir kredi kartıdır. Dolayısıyla bu karta sadece Mercedes araç sahipleri başvuru yapabilir. Önemle belirtelim ki adınıza kayıtlı olan araç binek tipi olmalıdır. Ticari amaçla kullanılan kamyon, kamyonet, otobüs, minibüs, panelvan gibi araç sahipleri araç markaları mercedes olsa bile bu karta başvuru yapamaz.

İş Bankası Mercedes Kart Başvurusu İçin Gerekli Şartlar ve Belgeler Nelerdir?

İş Bankası mercedes kredi kartı başvurusu için gerekli şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Binek tipi mercedes araç sahibi olmak. Yani ruhsatta kredi kartı başvurusu yapacak kişinin adı yazılı olmalıdır.
 • Kredi notu yüksek olmak
 • Kredi sicili bozuk olmamak
 • Mevcut gelir durumuyla kredi kartı borcunu ödeyebilecek durumda olmak.

İş Bankası Mercedes Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartına İş Bankası şubelerinden başvuru yapılabilmektedir. Bu bağlamda başvuru için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Başvuru yapmak için kimliğiniz ve aracınıza ait ruhsatla birlikte İş Bankası şubesine gidiyorsunuz. 
 • Müşteri temsilcisi gerekli formları doldurmanıza yardımcı olduktan sonra başvuru işlemi tamamlanıyor.
 • Başvurunun ardından sistem otomatik olarak ruhsatınızdaki şasi numarası ile kredi kartı numaranızı eşleştiriyor. Böylece kredi kartınız aracınıza bağlı hale geliyor. Sizin dışınızda bir başka kişi aynı araca ait ikinci bir kredi kartı çıkaramıyor.

İş Bankası şubesi dışında başvuru yapabileceğiniz kanallar şunlardır:

 • www.maximiles.com.tr
 • www.isbank.com.tr
 • İş Bankası internet şubesi
 • İş Bankası 0850 724 0 724 numaralı müşteri hizmetleri
 • İş Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için “Mercedes” yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı 4402’ye göndermeniz yeterlidir. 

Bu saydığımız şekillerden biri ile kredi kartı başvurusu yapmanız ve kart onayı almanız halinde araca ait ruhsatla birlikte en yakın İş Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir. 

Şirket Adına Kayıtlı Mercedes Araç İçin Mercedes Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Binek tipi mercedes aracınız var ama trafik sicilinde bu araç şirket adına kayıtlı. Bu durumda bu mercedes araç için aracı kullanan adına Mercedescard çıkarılıp çıkarılamayacağı merak edilen konular arasında gelmektedir. 

Binek tipi mercedes araç olmak şartıyla, şirket adına kayıtlı olsa bile bu aracı kullanan kişi için mercedescard çıkarabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şirketten, şirket adına imzaya yetkili kişinin imzaladığı şirkete ait Mercedes otomobili kullanmaya yetkili olduğuna dair yazı almak gerekmektedir. Bu yazı ile mercedes kredi kartı başvurusu yapabilir ve aracı kullanan kişi adına kredi kartı alabilirsiniz. 

Mercedes Aracımı Sattım Halen Mercedes Benz Kredi Kartımı Kullanabilir Miyim?

Mercedes kredi kartı, aracın ruhsat sahibine bağlı bir karttır. Eğer aracınızı satarsanız ve satın alan kişi İş Bankası mercedes kredi kartı alırsa, bu durumda sahip olduğunuz kart, mercedes kredi kartı özelliğini kaybedecek ve kartınızı İş Bankası Maximiles Select olarak kullanmaya devam edeceksiniz. Bununla birlikte aracı satın alan kişi Mercedescard almaz ise aracınız el değiştirmiş olsa bile mercedes kartınızı kullanmaya ve avantajlarından yararlanmaya devam edebilirsiniz. 

Yeni Bir Mercedes Araç Aldım Eski Mercedes Kredi Kartımı Kullanmaya Devam Edebilir Miyim?

Daha önceden Mercedes aracınız vardı ve bu aracınızın ruhsatı ile mercede card aldınız. Bu aracı sattınız ve kartınız mercedes card özelliğini kaybetti. Daha sonra tekrar mercedes araç aldınız. Bu durumda eğer yeni aldığınız aracın ruhsatı ile birlikte İş Bankası şubesine gidip mercedes kartınızı yenilerseniz, başka bir işleme gerek eski mercedes kredi kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Mercedes Kredi Kartı Almak İçin Araç İçin Model ya da Yıl Sınırlaması Var Mıdır?

İş Bankasından Mercedes özellikli kredi kartı almak için aracın binek tipi mercedes araç olması yeterlidir. Bunun dışında model ya da yıl sınırlaması yoktur. Bu bağlamda Mercedes Benz’in ürettiği binek tipi araç serisinden birine sahip olmanız yeterli olup aracın ne zaman üretildiği de önem arz etmemektedir.

İş Bankası Mercedes Kredi Kartı Maximiles ve Maximum Özelliklerine Sahip Midir?

Mercedescard, Maximiles ve Maximum özelliklerine sahip bir kredi kartıdır. Bu özellikleri sayesinde yapmış olduğunuz alışverişlerinizden maximum puan kazanabilir ve kazandığınız bu puanları dilerseniz alışverişlerinizde dilerseniz maximiles özelliği ile uçak bileti alımlarında kullanabilirsiniz.  

İş Bankası Mercedes Card İle Ne Kadar Maximum Puan veya Maximil Kazanabilirim?

İş Bankası Mercedes kart maximum puan hesaplama işlemi oldukça basittir.

 • Mercedes kartınızla yaptığınız her 200 TL’lik alışverişinize 1 maximil (maxipuan) puan kazanabilirsiniz. 1 maximil bugün için 1 TL’dir.
 • Kazanabileceğiniz maximum puan alışveriş başına 50 maximildir. Dolayısıyla kazanabileceğiniz maximil (maxipuan) 50 TL ile sınırlıdır.

İş Bankası Mercedes Kart Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Mercedes kredi kartınız için şifre oluşturmak için şu adımları takip edebilirsiniz.

 • 0850 724 0 724’ü arıyorsunuz.
 • Sırasıyla 5-1-1’i tuşluyorsunuz.
 • Daha sonra şifrenizi oluşturuyorsunuz.

Telefonla şifre oluşturma işleminin yanında dilerseniz şu kanallardan biri ile de şifre oluşturabilirsiniz:

 • En yakın İş Bankası şubesine gidebilirsiniz.
 • En yakın İş Bankası ATM’sine gidebilirsiniz.
 • Mobil bankacılık veya internet bankacılığına giriş yaparak kartlarım menüsü altında yer alan şifre oluşturma bölümüne girerek şifre oluşturabilirsiniz.

Mercedes Kart Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı şifrenizi unutmanız ya da kaybetmeniz halinde bir üst başlıkta açıkladığımız şifre oluşturma adımlarını takip ederek yeni şifre belirleyebilir ve kartınızı kullanabilirsiniz. 

Mercedes Kredi Kartı İle Maximum Kartlara Özel Kampanyalardan Yararlanabilir Miyim?

İş Bankası Mercedes Benz Card maximum kart özelliğini de taşıdığından maximuma özel kampanyalardan yararlanabilir. Bununla birlikte kampanya koşullarında Mercedes Card ya da diğer kredi kartlarının yer almadığı açıkça ifade edilmişse, bu durumda maximum kart kampanyalarından yararlanılamayacaktır. 

Mercedes Kredi Kartı Yıllık Kart Aidatı Ne Kadar?

Mercedes kredi kartı, maximiles özellikli kredi kartı olduğundan yıllık kart aidatı da buna göre belirlenmektedir. Bu bağlamda;

 •  Mercedes Card yıllık kart ücreti: 110 TL
 • Mercedes Card ek kart yıllık kart ücreti: 55 TL

Mercedes Kart Nakit Avans Çekimi Faizi ve İşlem Ücreti Ne Kadar?

Mercedes kart ile nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avans kullanımı halinde faiz ve nakit çekim işlem ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bu bağlamda;

 • Nakit çekim halinde ödeyeceğiniz aylık faiz miktarı %2,54
 • Nakit çekim işlem ücreti, çekilen paranın %3,5’i ve 7,5 TL’dir. Ayrıca hesaplanan bu miktar üzerinden %5 BSMV alınacaktır. Ancak taksitli nakit avans kullanımı halinde bu ücret alınmamaktadır.

İş Bankası Mercedes Kart Güncel Kampanyaları Nelerdir?

İş Bankası Mercedes karta özel kampanyalar düzenlemektedir. İş Bankası’nın güncel kampanya listesinde en dikkat çeken akaryakıt indirimi kampanyasıdır.

Mercedes kart sahipleri başka herhangi bir işleme gerek kalmadan Mercedes kredi kartı ile Petrol Ofisi istasyonlarından yapacakları akaryakıt alışverişlerine anında %3 indirim kazanıyor. 

Akaryakıt indiriminden tüm mercedes kart sahipleri yararlanabiliyor. Kampanyadan yararlanmak için herhangi bir başvuruya gerek olmadığından Mercedes kredi kartını yeni almış olsanız bile anında indirimden yararlanabilirsiniz. 

Bu kampanya dışında, Mercedes kart sahipleri Mercedes servislerinde özel ödeme koşullarından yararlanabiliyor. Ayrıca bu kart sahiplerinin maximum kredi kartlarına özel kampanyalardan da yararlanabildiklerini ifade edelim. 

Mercedes Kart’a özel kampanyaları www.maximiles.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: İş Bankası Maximiles özellikli kredi kartları ile mil puan kullanarak uçak bileti alma hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın