İş Bankası Ne Zaman Açık

is-bankasi-batiyorİş Bankası müşterilerinin bankanın şubelerine olduğunu bilerek şubelere gitmesi banka işlemlerini gerçekleştirmek için personellerin bulunduğu zamanda orada olması için önem taşımaktadır. İş Bankası , müşterilerine şubelerinde çalışma saatleri arasında hizmet veren bir bankadır ve bununla birlikte internet bankacılığı desteği de sunan Türkiye’nin ilk özel bankasıdır. 26 Ağustos 1924 tarihinde aktif olarak müşterilerine bankacılık hizmetleri vermeye başlamış bir kuruluştur. Yurtiçinde 1292 adet şubesi ile pek çok ilde şubesi bulunurken, yurtdışında 20 adet şube müşterilerine kolaylıkla bankaya erişim sağlamaktadır. İş Bankasının çalışma saatleri ile şubeden gerçekleştirmeniz gereken bankacılık işlemleriniz için uygun çalışma saatlerinde şubede bulunmanız gerekmektedir. Bankanın erken çalışma saatlerinde şubesinde bulunarak bir an önce işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankada uygun işleminiz için ilgili gişeden sıra numarası alarak sıra size geldiğinde banka personeli işlemleriniz için iletişime geçebilirsiniz. Bu nedenle şubeden gerçekleştireceğiniz İş Bankası işlemlerniz için aşağıdaki çalışma, açılış kapanış saatlerinde şubede bulunmalısınız.

İş Bankası Çalışma Saatleri

Sabahtan Öğleye Kadar: 09:00 – 12:30

Öğle Tatili: 12:30 – 13:30

Öğleden Sonra: 13:30 – 17:30

İş Bankası personelleri müşterilerine destek olmak için mesai saatleri arasında birçok işlem gerçekleştirmektedir. Bunlardan bazıları eft, kredi kartı, vergi, fatura işlemleridir. Ancak öğle arasında İş Bankası şubelerinden hizmet alamazsınız, çünkü bu sırada banka öğle tatilinde olmaktadır.

İş Banka’sının bazı şubelerinde açılış kapanış saatlerinde bazı farklılıklar görülmektedir. Bu şubeler aşağıda listelenmiştir.

İş Bankası Viaport AVM/İstanbul :                                    10:00-18:30

İş Bankası Sabiha Gökçen Havaalanı/İstanbul:                  08:00 – 18:30

İş Bankası Nautilus AVM/İstanbul :                                   10:00 – 18:30

İş Bankası Kanyon AVM/İstanbul :                                    10:00 – 18:30

İş Bankası İstanbul Adalet Sarayı :                                     09:00 – 12:30 / 13:30 – 17:30

İş Bankası İ.T.Ü. Ayazağa/İstanbul :                                  08:30 – 17:00

İş Bankası Cevahir Alışveriş Merkezi/İstanbul :               10:00 – 19:30

İş Bankası Borsa/İstanbul :                                                 09:00 – 12:30 / 13:30 – 17:30

İş Bankası Atatürk Hava Limanı/İstanbul:                          00:00 – 23:59

İş Bankası’nın çalışma saatleri diğer bankalarda olduğu gibi pek çok kişinin mesai saatine denk gelmektedir. Mesai saatlerinde müşteriler çalıştıkları için bankanın şubelerine gidemiyorlar, öğle arasında gitseler de banka kapalı oluyor. Diğer müşterilerin öğle tatili olduğu zaman da İş Bankası şubeleri tatil olması biraz sıkıntı oluşturmaktadır. Bu nedenle İş Bankası’nın sunduğu internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilirsiniz.  İnternet bankacılığı 7 gün 27 saat hizmet veren online bir sistem olduğu için bankanın çalışma saatlerinden bağımsız olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubelerine giderek gerçekleştireceğiniz pek çok işlemi internet bankacılığı ile de yapmanız mümkündür. Yani işlemlerinizi gerçekleştirmek için ya bankanın çalışma saatleri arasında banka şubelerine gitmelisiniz ya da müşteri numaranızla birlikte internet bankacılığını kullanmanız gerekmektedir.

Bankaya bankanın çalışma saatlerinde gidemeyecek durumdaysanız İş Bankası 444 02 02 numaralı çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın