İş Bankası Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme

is-bankasi-sanal-kart

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma ve Limit Belirleme : İş Bankası’na ait olan kartınız ile sanal kart oluşturabilirsiniz. Örneğin ile sanal kart oluşturma işlemi yapabilirsiniz. Sanal kart nedir, nasıl oluşturulur ve ne için kullanılır diyecek olursanız güvenli alışveriş için önemli bir işlemdir, açıklamaları yazımızda yer alıyor. İş Bankası kart sahibi olarak sanal kart nasıl oluşturulur, sanal kart limiti ve sanal kartın ne işe yarar sorularınızın cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bankası Sanal Kart Oluşturma

İş Bankası’na bağlı kredi kartınız ile sanal kart oluşturma işlemini internet üzerinden yapabilirsiniz. İş Bankası sanal kart oluşturmak için İş Bankası internet şubesine müşteri bilgileriniz ile giriş yapın. Müşteri numaranızı ya da TC Kimlik numaranızla birlikte internet bankacılığına giriş şifrenizi de kullanarak İş Bankası internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

İş Bankası sanal kart oluşturma işleminiz için internet şubesine giriş yaptıktan sonra Kartlarım menüsünde yer alan Sanal Kart seçeneğini tıklayın. Sonrasında Başvuru kısmını seçin. İş Bankası sanal kart başvuru işleminizi yaparak sanal kart sahibi olabilirsiniz. İşleminiz bu kadar.

İş Bankası Sanal Kart Ne İşe Yarar?

İş Bankası sanal kart güvenli bir alışveriş yapmanız için size kolaylık sağlar. Sanal kartı alışverişlerde ödemelerinizi yapmak için kullanabilirsiniz. Bu kartın en önemli özelliğine bakacak olursak alışverişlerde yapacağınız ödemler için sizin belirlediğiniz limit kullanılır. Örneğin kartınızın normalde limiti 3.000 TL olsun. Siz sanal kart oluşturarak 500 TL limitini belirleyebilirsiniz. Böylece sanal kartınızı kullanarak hem almak istediğiniz ürün ödemesi için kartınızı kullanabilir hem de kart bilgileriniz çalınsa bile 500 TL limiti belirlediğiniz için daha fazla harcama yapılamaz. Böylece siz de zor durumda kalmazsınız.

İş Bankası belirleme işlemi için siz limit belirleyebilirsiniz. Ancak bu limit belirleme işlemi asıl kartınızın limiti ile uyumlu olmalıdır.

Sanal kart İş Bankası’na ait kullandığınız kredi kartına bağlıdır. Sanal kartın limitini siz belirlersiniz ve istediğiniz zaman, kullanmadığınızda sanal kartınızı kapatabilirsiniz. İsterseniz sanal kartınızın limitini sıfırlayabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kart ile sanal kart oluşturabilirsiniz. Sanal kart oluşturma işleminizi tamamladıktan sonra Sanal Kart kullanımını şu şekilde açıklayalım; internet üzerinden bir masa satın almak istiyorsunuz ve kredi kartı limitiniz yüksek olduğu için bilgilerinizi vermekten çekiniyorsunuz. Kredi kartı limitiniz 5.000 TL olsun ve alacağınız masa da 250 TL olsun. Bu durumda sanal kartınızın limitini 250 TL olarak belirleyebilirsiniz. Alışverişinizi İş Bankası Maximum kredi kartınıza bağlı oluşturduğunuz sanal kartınızı kullanarak tamamlayabilirsiniz. Asıl kredi kartınızın limiti de alışverişiniz nedeniyle düşecektir ve 4.700 TL olacaktır.

İş Bankası sanal kart nasıl güveli oluyor diyecek olursanız, oluşturduğunuz sanal kart asıl kartınızdan ayrı olarak kart numarasına sahiptir ve güvenlik numarası ve son kullanma tarihi de sanal kartınıza özeldir. Bu nedenle sanal kart kullanmak alışverişlerde güvenlik açısından önemlidir.

Sanal Kart hakkında detaylı bilgi almak için Sanal Kart Nasıl Alınır Ve Nasıl Kullanılır yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster