İş Bankası Şube’ye Gitmeden Anında Kefilsiz 30.000 TL Kredi

İş Bankası Şube’ye Gitmeden Anında Kefilsiz 30.000 TL Kredi: Kefilsiz gelir belgesiz anında ve hızlı ihtiyaç kredisi, acil nakit ihtiyacı içinde olanlar için son derece önemli bir kredi alma şeklidir. Zira herhangi bir prosedüre gerek kalmadan bir başvuru ile krediniz anında hesaba yatmaktadır. Ancak bir çoğumuz için 5 dakika kısa bir süre içinde kredinin hesaba yatırılması hayal gibidir. Ama durun! Türkiye İş Bankası anında ihtiyaç kredisi ile bu hayali gerçeğe dönüştürdü. Başvurunuzun onaylanması halinde İş Bankası krediniz 5 dakika gibi kısa bir süre içinde hesabınıza yatırılıyor.

Bu yazımızda İş Bankası’nın kefilsiz ve gelir belgesiz olarak sunduğu anında ihtiyaç kredisi kampanyası hakkında bilgi vereceğiz.

1- İş Bankası Gelir Belgesiz Kefilsiz Anında İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şartları Nelerdir?

Banka kredileri kullanmak için bankalar müşterinin bazı şartları yerine getirmesini istemektedir. Bu şartların varlığı halinde kredi imkanı sunulmaktadır. O halde İş Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu için hangi şartları aradığına bakalım:

  • Kredi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük olmalı; ancak 75 yaşını aşmamış olmalıdır.
  • Kredi alacak kişinin düzenli bir geliri ya da aldığı krediyi ödeyebilecek malvarlığı bulunmalıdır. Başvuru sırasında banka geçmiş kredi ödemeleri ya da gelir durumunu sistem üzerinden görebilmektedir. Bu nedenle gelir belgesi sunulması zorunlu değildir. Fakat banka gelir belgesi sunulmasını isteyebilir.
  • Kredi kullanacak kişinin kredi notu en az 1500 puan olmalıdır.
  • Kredi kullanacak kişinin kredi sicili temiz ve kara listeye girmemiş olmalıdır. Eğer daha önceki banka borcu ödemeleri nedeniyle bankayla sorun yaşanmış, banka borçlarından biri nedeniyle icralık olunmuş veya bir borç dolayısıyla hakkında icra takibi var ise kredi sicili bozuk olacağından kredi alma imkanı ortadan kalkacaktır.
  • Mevcut gelir durumu ya da malvarlığı ile kredinin aylık taksitleri ödenebilir olmalıdır.
  • Sigortalı çalışanların en az 6 aydan beri sürekli olarak çalışıyor olması gerekmektedir.
  • Kredi başvuru sırasında İş Bankası’nda vadesiz mevduat hesabının olması şarttır.
  • Kredi başvurusunun İşCep ya da İnternet Şubesi üzerinden yapılması zorunludur.

Bana neden kredi vermiyorlar diyorsanız, kredi ret sebeplerini içeren yazımızı bağlantıyı tıklayarak okuyabilirsiniz.

2- İş Bankası Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

İş Bankası kefilsiz anında ihtiyaç kredisi başvurusu sadece İşCep şubeden veya internet şubeden yapılabildiği için başvuru sırasında herhangi bir belge vermiyorsunuz. Kredi onaylandığında ise kredi anında hesabınıza yatıyor. Kredi hesabınıza yattıktan sonra kredi sözleşmesini imzalamanız için daha sonra en yakın İş Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Bunun için de yanınızda kimliğiniz olması yeterlidir. Ancak hemen belirtelim ki İş Bankası gerek görmesi halinde sizden gelir belgesi ya da kefil isteme hakkını saklı tutmaktadır.

3- İş Bankası Maaş Bordrosuz Kefilsiz Anında Hızlı Kredinin Özellikleri Nelerdir?

İş Bankası 30.000 TL’ye kadar anında hızlı kredi veriyor. Ancak bu kredi bağlamında en çok merak edilen konular arasında İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı, kredinin vadesi, kredi masraflar ve sigorta zorunluluğu gelmektedir. Şimdi İş Bankası ihtiyaç kredisinin toplu olarak tüm özelliklerine bakalım:

İş Bankası Anında İhtiyaç Kredisi Kredi Özellikleri
Kredi miktarı 30.000 TL
Kredinin vadesi 48 ay
Kredi faiz oranı -Sigorta yaptırılırsa %2,05
-Sigorta yaptırılmaz ise %2,13
Aylık taksit miktarı -Sigorta yaptırılırsa 1072 TL
-Sigorta yaptırılmaz ise 1092 TL
Kredi tahsis ücreti + BSMV 150 TL + 7,5 TL
Sigorta (Yıllık) Sigorta zorunlu olmayıp yaptırılırsa 198 TL ödenecek
Kefil Zorunlu değil
Gelir belgesi Zorunlu değil
Özel şart İş Bankası’nda vadesiz hesabının olması ve başvurunun İşCep ya a İnternet Şube üzerinden yapılması.
Yaş sınırı En az 18 yaş en fazla 75 olmalıdır.
Başvuru kanalları Krediye sadece İşCep ya da internet şube üzerinden başvuru yapılabilir.

İş Bankası anında ihtiyaç kredisinin 10.000 TL, 20.000 TL ve 30.000 TL olması ve sigorta yaptırma zorunluluğuna uyup uymamanıza göre   ödeme planı ise şu şekildedir:

4- İş Bankası Gelir Belgesiz Anında İhtiyaç Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?

İş Bankası anında 30.000 TL limitli ihtiyaç kredisi kampanyasına başvuru sadece İşCep veya İnternet Şube aracılığıyla yapılmaktadır. Bu anlamda krediye başvuru için;

  • İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden bireysel bankacılığa tıklayarak TC kimilik numaranızı ve telefonunuza gelen geçici şifrenizi yazarak İnternet Şube’ye giriş yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranda kredi başvuru işlemini tamamlayabilirsiniz.
  • İş Bankası İşCep mobil cihazınızda yüklü ise ya da İşCep’i telefonunuza yükledikten sonra şifrenizi yazarak mobil uygulamaya giriş yapıyorsunuz. Kredi başvuru seçeneğinden size özel anında krediye başvuru işlemini tamamlıyorsunuz.

5- İş Bankası Anında İhtiyaç Kredisi Ne Zaman Sonuçlanır ve Para Hesaba Yatar?

İş Bankası 30.000 TL limitli anında ihtiyaç kredisi başvurusunun en önemli özelliği kredinin anında sonuçlanması ve hesabınıza yatmasıdır. Krediye başvuru yaptığınız anda başvurunuz değerlendirmeye alınır. Eğer kredi başvuru şartlarını sağlıyorsanız 5 dakika gibi bir süre içinde krediniz onaylanır ve cep telefonunuza kısa mesaj olarak bilgi gönderilir. Krediyi almayı onaylarsanız krediniz vadesiz hesabınıza yatırılır. Yani krediniz 5 dakika içerisinde onaylanarak hesabınıza yatırılmaktadır. Ancak kimi zaman sistemde meydana gelen yoğunluk nedeniyle bu işlem 24 saate kadar uzayabilmektedir.

Şayet başvurunuz hakkında olumlu ya da olumsuz bir mesaj almaz iseniz İş Bankası müşteri hizmetlerini arayıp bilgi isteyebilirsiniz.

6- İş Bankası İhtiyaç Kredisine Ne Zaman Başvuru Yapabilirim?  

İş Bankası anında kredi başvurusu için zaman sınırlaması olmayı 7 gün 24 saat süreyle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığında da şubenin açılmasına gerek olmadan anında hesabınıza yatmaktadır.

7- Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Alabilirim?

İş Bankası tarafından sunulan ihtiyaç kredisi 30.000 TL limitlidir. Ancak kredi başvurusunda banka 30.000 TL vermek zorunda değildir. Banka başvuru yapan kişinin kredi notu, kredi sicili, kredi ödeme gücü, aylık kredi taksit miktarı ödemeleri gibi kriterleri dikkate alarak kredi miktarını belirlemektedir. Bu anlamda kredi notu yüksek olan bir kişi gelirinin en fazla %50’sine kadar kısmını kredi taksiti ödemelerine ayırabileceği değerlendirilerek alınabilecek en yüksek kredi miktarı tespit edilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın