İş Kurma, İşYeri Açma Kredisi Veren Bankalar

isyeri-acma-kredisi

İş Kurma, İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar : Kendi işini kurmak isteyenler işyeri açmak için kredi alabilirler. İşyeri açmaya teşvik eden bu krediler ticari yaşamınızı başlatabilir, kendi işinizin patronu olabilirsiniz. kurmak bir miktar sermayeyi gerektirebilir. Bu durumda bankalar işyeri açanlara kredi veriyor. İşte İşyeri açma kredisi veren bankalar yazımızda.

İş Yeri Açma Kredisi

Kendi işinin patronu olmak isteyenlere özel olarak bankalar tarafından iş yeri açma kredisi verilmektedir. Bu kredi fırsatından yararlanarak, iş yeri açmak için gerekli olan sermayeyi bankadan alabilir ve aylık ödemelerle geniş vade seçenekleriyle geri ödeyebilirsiniz. Bankalar iş yeri kredisi kapsamında alınacak olan iş yeri, mağaza ya da büro için ekspertiz değerinin en fazla %75’i oranında kredi vermektedir. Belge olarak ise satın alınmak istenen yerin Yapı Kullanım İzin Belgesi, Kat İrtifakı Belgesi ve Kat Mülkiyeti belgelerinin fotokopilerini talep etmektedir. İş yeri açma kredisi kapsamında borç tutarı bitene kadar banka adına ipotek yapılmaktadır. Vade bitimine kadar iş yeri için yangın ve DASK sigortası da yapılmaktadır.

Makalemizde, iş yeri açma kredisi veren bankalar ve faiz oranlarını sizler için araştırdık. Bu bankaları ziyaret ederek, en cazip koşullarda kredi veren bankayı tercih edebilirsiniz.

Vakıfbank İş yeri Açma Kredisi

Vakıfbank tarafından iş yeri açma kredisi 60 ay vadeli olarak %1,15, 120 ay vadeli olarak ise %1,25 faiz oranıyla verilmektedir. Banka tarafından her yıl için hayat sigortası, DASK ve yangın sigortası yaptırma mecburiyeti bulunmaktadır.

Ziraat Bankası İş yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası tarafından iş yeri açma kredisi kapsamında 120 ay vadeli olarak %1,29 faiz uygulanmaktadır. Kredi vade süresi boyunca Ziraat Bankası tarafından hayat sigortası, iş yeri ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır. Kredi ödemesi ise aylık olarak ve üç aylık dönemler halinde yapılabilmektedir.

İş Bankası İş yeri Açma Kredisi

İş Bankası, satın alınacak olan iş yeri için değerinin %50’si oranında iş yeri açma kredisi vermektedir. Banka kredileri ödemeleri için müşterilerine aylık ve üç aylık seçenekler sunmaktadır. İş Bankası tarafından 60 ay vadeli iş yeri açma kredisi için %1,21 oranında faiz uygulanmaktadır.

Halk Bankası İş yeri Açma Kredisi

Halk Bankası da ekspertiz değerinin %50’si oranında iş yeri açma kredisi vermektedir. 120 ay vadeli olarak verilen kredi için ekspertiz değerinin tespit edilebilmesi için 650 TL ekspertiz ücreti ve 155 TL iş yeri ipotek ücreti ödenmektedir. Banka tarafından 120 ay vadeli olarak verilen kredi için %1,29 oranında faiz uygulanmaktadır.

Finansbank İş Yeri Açma Kredisi

Finansbank da iş yeri açma konusunda kredi desteği veren bankalar arasında bulunmaktadır. Finansbank tarafından ekspertiz değerinin %75’i oranına kadar kredi verilmektedir. Banka tarafından iş yeri açma kredisi 12 aya varan vadelerle verilmektedir.

Kredi çekmek her ne kadar nakite ulaşmanın kolay bir yolu gibi görünse de faiz nedeniyle aldığınız tutardan daha fazlasını geri ödemek zorundasınız. Ayrıca kredi taksitlerinizi geciktirirseniz gecikme faizi uygulaması yaşarsınız. Bu nedenle bir süre paranızı biriktirdikten sonra kendi iş yerinizi küçük bir şekilde kurup sonrasında büyütmek yararınıza olacaktır. Böylece borçsuz, faizsiz bir şekilde elde ettiğiniz karla büyüyebilirsiniz, tavsiye edilen budur.

KOSGEP 50 bin TL Hibe Ve 100 bin TL Faizsiz Kredi yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın