İş Kurmak İstiyorum Diyenlere Para Kazandıracak 10 Farklı İş Fikri

İş Kurmak İstiyorum Diyenlere Para Kazandıracak 10 Farklı İş Fikri: İş kurmak ve para kazanmak istiyorsanız ya da farklı iş fikirleri arıyorsanız, yatırım yapmadan önce hangi sektörün güçlü ve potansiyeli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Aksi halde yatırımlarınız boşa gidecek demektir. Dolayısıyla hızlı büyüyen sektörler içerisinde kendinize yer bulmanız durumunda sektörün nimetlerinden yararlanabilir ve yatırımlarınızı kısa sürede kazanca dönüştürebilirsiniz.

Bu yazımızda ne iş yapsam ya da neye yatırım yapmalıyım diyenlere yatırım yaparken dikkate alabileceğiniz iş fikirlerinden bahsedeceğiz.

Başarı Sağlayacak ve Para Kazandıracak Karlı 10 İş Sektörü 

Para kazandıracak işler, iş kurmadan önce dikkate alınan en önemli kriterdir. Bu noktada hangi işler çok para kazandırır sorusunun cevaplanması gerekiyor. Aşağıda yer vereceğimiz 10 iş sektörü hem bugün hem de gelecekte her zaman para kazandıracak işler arasındadır. Özellikle aşağıda yer vereceğimiz bazı iş sektörleri, yakın gelecekte oldukça çok para kazandıracak işler arasında yer almaktadır. Sizler de bu iş sektörlerini değerlendirerek yatırımınızı karlı bir işe dönüştürün.

Tasarruf Cihazları Üretimi ve Satışı

İnsanoğlunun en önemli sorunlarından biri de enerjidir. Doğalgaz, petrol, su, elektrik ile ilgili haberleri sıkça duymanızın temelinde yatan sebep aslında enerjidir. Bugün kullandığımız telefondan bilgisayara aklınıza ne gelirse hemen hemen hepsi çalışmak için enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Enerji ihtiyacının gelecekte daha fazla olacağı da bilinmektedir. Bu yüzden enerjiyi idareli kullanmak hem enerji tüketimini hem de faturaları düşürmek için son derece önemlidir. Bu yüzden tasarruf sağlayacak cihazların üretimi ya da satışı bugün öenmli bir pazar payına ulaştığı gibi gelecekte de bu pazar payını arttıracağı öngörülmektedir.

 İnternet Üzerinden Ticaret – Online Ticaret

Düne kadar internetten ticaret alışveriş yapmaktan korkan toplumlar bugün hiç düşünmeden internetten doyasıya alışveriş yapıyor. Öyle ki market alışverişlerini dahi internetten yapar hale geldik. İnternetten alışverişin, internetin gelişmesine paralel olarak gelecekte daha da fazla olacağına kesin gözüyle bakılmaktadır. Sizlerde kendinize bir internet sitesi kurarak ya da n11.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com gibi mevcut internet sitelerinde alan kiralayarak ürünlerinizi ya da emeğinizi pazarlayabilirsiniz.

3D Baskı İşi Yapmak

3 boyutlu yazıcıların piyasaya çıkmasıyla birlikte bir nesnenin ya da tasarımın 3 boyutlu çıktısını almak mümkün hale geldi. Bilgisayara şekli giriyorsunuz ve yazdır dediğinizde 3 boyutlu yazıcı, nesnenin birebir kopyasını hazır hale getiriyor. 3D yazıcılar sayesinde prototip oluşturma sektörü de yeniden canlanmış oldu. Aklınıza gelebilecek her alanda kullanılması öngörülen 3 boyutlu yazıcılar yakın gelecekte popüler bir iş haline gelecektir. İşin popülerliği bir taraftan 3D yazıcılara olan ihtiyacın artması bir taraftan da 3D çıktı almak isteyenlerin sayısındaki artışla daha da artacaktır. Sektör şuan yeterli doygunluğa ulaşmamış durumdadır. Bugünden bu işe başlamanız halinde alanınızda ilk olacağınız gibi gelişen teknolojiye ayak uydurarak işletmenizin varlığını sürdürebilirsiniz.

Bugün için 3D yazıcı fiyatı 2000 dolar ile 15000 dolar arasında değişiklik göstermektedir. Ancak ürün başı alacağınız ücret düşünüldüğünde yazıcının maliyetini birkaç ay içinde çıkarabilirsiniz.

Organik Gıda ve Aromatik Bitkiler Dükkanı

Günümüzde suni gıdaların sayısı oldukça arttı. Hal böyle olunca insanlar sağlıklı yaşam için tekrar eskilere dönmeye gayret ediyor. Bu bağlamda sağlığına dikkat eden insanlar, eskilerin yaptığı gibi hiç bir suni maddenin olmadığı ve tamamen doğal koşullarda yetişmiş ürünleri tüketmeye gayret etmektedir. Benzer şekilde insanlar, basit hastalıkların tedavisinde de fabrikasyon ilaçlara değil, tedavi edici özelliği olan aromatik bitkilere yönelmektedir. Bu talep karşısında son yıllarda organik gıda ve aromatik bitkiler sektörü oldukça canlı hale gelmiştir. Ancak unutmayın ki organik gıda ve aromatik bitki satışı için Tarım Bakanlığı’ndan sertifika almanız gerekmektedir.

Yöresel Gıda ve Özelleştirilmiş Ürünler Dükkanı

Gıda ihtiyaçları için marketler ya da süpermarketler tercih edilse de yöresel ürünler, vegan ya da vejetaryen ürünler, şekersiz gıdalar yani özetle sağlıklı gıda ürünleri her zaman revaçtadır. Van’lı biri için markette satılan Van peyniri değil, bu peyniri satan yerel dükkan ön plandadır. Benzer şekilde Erzurum’lu için çeçil peyniri, Kars’lı için kaşar peyniri, Siirt’li için balı yerinden ya da bunu satan bir işyerinden almak doğrudur. Dolayısıyla yöresel gıda ya da belirli kimseler için mesela glutensiz ürünler satan işyerleri her zaman önde olmuştur. Sizler de bu sektörlerde yer alabilir ve yatırımınızı kısa sürede kazanca dönüştürebilirsiniz.

Güzellik Salonları ve Ürünleri 

Dünyanın kurulduğu günden bugüne insanın güzel görünmeye ve bakımlı olmaya olan ihtiyacı hep gündemde kalmıştır. Bu nedenle bayan veya erkek kuaförü, makyaj malzemeleri, parfümler, saç bakım ürünleri ve kişisel bakımı ilgilendiren diğer ürünler her zaman popülerliğini sürdürecektir. Hatta son yıllarda güzellik salonlarında %9 artış olduğunu ve sırf Türkiye’nin 1,8 milyar dolarlık kozmetik ürün ithal ettiğini söylesek, bu sektörün iş hacminin ne kadar büyük olduğunu daha net açıklamış oluruz.

Alzheimar (Bunama) Karşıtı Ürünler

İnsanların yaşlanmasına paralel olarak bilinç düzeyinde de gerileme meydana gelmektedir. Bunama olarak bilinen bu hastalığın maalesef günümüzde çaresi yoktur. Sadece hafıza güçlendirici tekniklerle bunamanın önüne geçilmeye çalışılmaktadır. İlerleyen yıllarda yaşlı nüfusunun artmasıyla birlikte bunama rahatsızlığı olan kişilerin sayısında da artış yaşanacağı öngörülmektedir. Bu nedenle bunama karşıtı ve hafıza güçlendirici ürünlerin satışı, beyni çalıştıran basit oyunlar ya da zihni aktif tutacak yardımcı teknolojilerin pazarlanması günümüzde olduğu gibi yakın gelecekte de önemli bir pazar haline gelecektir.

Araba Şarj İstasyonları

Elektrikli araçları bugün trafikte görmeye başlasak da şimdilik yoğun bir kullanıma sahip değil. Ancak bu araçların tasarruf özelliği, tek bir şarj dolumu ile 500-600 km civarında yol yapabilmesi, ileride bu mesafenin daha da artacağı, araç şarjının maliyetinin ise 10-30 TL civarında olduğu düşünüldüğünde elektrikli araçları trafikte oldukça yoğun görebileceğiz. Dolayısıyla araba şarj istasyonlarına çok fazla ihtiyaç duyulacaktır. Bugünden araba şarj istasyonu açın demiyoruz ama en azından işyeri açma izniniz elinizde bulunursa ileride epey rahat edersiniz.

Araba şarj istasyonlarında araçların ortalama bekleme süresi 2 saat civarı olacaktır. Bu durumda orada bekleyen müşterilere kafe tarzı bir yer açarak ayrıca buralardan da kazanç elde etme olanağına sahip olabilirsiniz.

Geri Dönüşüm Tesisleri

Dünyamızdaki kaynakları hızla tüketiyoruz. Hal böyle olunca geri dönüşüm işi son yıllarda oldukça önem kazanmaya başladı. İlk bakışta bu iş karsız gibi görünse de aslında bu sektör tahminlerinizin ötesinde kar sağlayan bir alan.  Metal, cam, kağıt, plastik ya da elektronik ürünlerinin tamamı geri dönüşüme kazandırılmaktadır.

Geri dönüşüm işini iki şekilde yapabilirsiniz. Büyük bir tesis kurarak toplanan hurda malzemeleri işleyip ürün olarak pazarlayabilirsiniz. Bu işi yaparken mevcut toplanmış hurda malzemeleri satın alır ve işlersiniz. Diğer yöntem ise hurda malzemeleri toplayarak veya satın alarak büyük tesislere satabilirsiniz. Toplumda hurdacılık olarak bilinen bu iş da oldukça çok kazandıran iş alanlarından biridir.

Geri dönüşüm işi bugün popüler hale gelmiş bir iştir. Ancak yakın gelecekte geri dönüşüm sektörünün daha da büyüyeceği öngörülmektedir.

Mobil Oyunlar ve Uygulamalar Yapmak

Cep telefonu, tablet ya da diğer taşınabilir elektronik cihazların işlemcilerle güçlendirilmesine paralel olarak bu cihazlar bilgisayarlardan farksız hale geldi. Artık pek çok insan bilgisayarla yapabileceği işleri, cebinde taşıdığı bir telefonla yapabiliyor. Mobil cihazların bu kadar geniş kullanım özelliğine sahip olması yeni bir sektörün gelişmesine imkan tanıdı. Mobil yazılım ve oyunlar. Dünyada oldukça büyük iş hacmine sahip olan mobil yazılımlar ve oyunlar sayesinde bir anda milyonlarca dolar para kazanmanız mümkündür. Önemli olan kişilerin ilgisini çekebilecek ve kullanışlı programlar hazırlayabilmektir. Hazırladığınız bu yazılımları Google Play Store ya da Apple Store’da pazarladığınızda milyarlarca insana ulaşabilir ve satabilirsiniz.

Bu konu bağlamında size bir tüyo verelim. Hazırladığınız yazılımın ya da oyunun müthiş grafiklere sahip olmasının bir önemi yoktur. Önemli olan basitlik ve kullanışlılıktır. Eğer ürününüz zaman içinde talep bulmaya başlarsa eksiklerini güncellemelerle giderebilirsiniz. Korkmayın ve çekinmeyin. Siz de diğerleri gibi bir ürün hazırlayın ve insanlığın hizmetine sunun. Bakarsınız sizin beğenmediğiniz bir ürün başkasının ihtiyacına cevap olur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster