İşyeri Açmak İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor

isyerikredi

İşyeri Açma İçin Hangi Bankalar Kredi Veriyor nasıl alabilirim, işyeri açma kredisi faiz oranları, işyeri açma kredisi veren bankalar hangileri ve faiz oranları neler, hangi belgeler gerekiyor sorularınızın cevapları yazımızda. Bazı bankalar iş yeri açmak isteyen müşterilere “İşyeri Açma Kredisi” veriyor.

Kendi işini kurmak ve kendi işinin patronu olmak isteyenler iş yeri açma kredisi alarak kendi iş yerini açabilmektedir. Bankalar, alınacak olan iş yeri, mağaza, depo ya da büro gibi yerler için ekspertiz değeri belirlemekte ve belirlenen değerin maksimum %75’i oranında kredi desteği vermektedir.

İş Yeri Açma Kredisi İçin Gerekli Belgeler

İş yeri açma kredisi için istenilen belgeler arasında ise Yapı Kullanım İzin belgesi, Kat İrtifakı belgesi ve Kat Mülkiyeti belgesi gibi belgeler istenmektedir. Verilen kredinin borcu tamamlanana kadar iş yeri bankanın ipoteği altında bulunmaktadır. Borç tutarının bitmesiyle birlikte ipotek kaldırılmaktadır. Kredi süresi bitene kadar bankalar tarafından iş yeri yangın sigortası ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.

İş yeri açma kredilerinde bankalar birbirinden farklı faiz oranları ve masraflarla kredi vermektedir. Makalemizde bankaların iş yeri açma kredisi için uyguladığı güncel faiz oranlarını sizler için araştırdık. Bankaların faiz oranları ve kredi masrafları üzerinden alacağınız kredinin maliyetini hesaplayabilir ve kredi alımı için en avantajlı bankayı tercih edebilirsiniz.

Ziraat Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Ziraat Bankası iş yeri açma kredisi için 120 aya varan vadelerle kredi vermektedir. Banka tarafından verilen kredi için %1,29 oranında faiz uygulanmaktadır. Ziraat Bankası tarafından kredi vadesi bitene kadar hayat, iş yeri ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır. Bankaya kredi ödemeleri aylık olarak ya da üç ayda bir şeklinde yapılabilmektedir.

Vakıfbank İş Yeri Açma Kredisi

Vakıfbank 60 aya kadar olan vadeler için %1,15, 120 aya kadar olan vadeler içinse %1,25 oranında faiz uygulayarak iş yeri açma kredisi vermektedir. Banka tarafından kredi vadesi tamamlanancıya dek zorunlu deprem sigortası, hayat sigortası ve yangın sigortası yapılmaktadır.

Halk Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Halk Bankası 120 aya kadar iş yeri açma kredisi vermektedir. Kredi için banka tarafından %1,29 faiz uygulanmaktadır. Banka tarafından iş yerinin ekspertiz değerinin %50’si oranında kredi verilmektedir. Ekspertiz ücreti 650 TL, iş yeri ipotek tesis ücreti için ise 155 TL talep edilmektedir. Banka tarafından 60 ay vadeli alınan krediler içinse %1,21 oranında faiz uygulanmaktadır.

İş Bankası İş Yeri Açma Kredisi

İş Bankası tarafından alınacak olan iş yeri değerinin %50’si oranında kredi kullandırılmaktadır. Ödemeler aylık taksit halinde ya da esnek ödeme şekilleriyle ödenebilmektedir. Banka tarafından 60 aya varan vadelerde alınan krediler için %1,21 oranında faiz uygulanmaktadır.

Akbank İş Yeri Açma Kredisi

Akbank da İş Bankası gibi alınacak olan iş yerinin %50’si oranında kredi vermektedir. Verilen krediler için ilk iki üç ay ödemesiz, balon ödeme, üç aylık ödeme, altı aylık ödeme ve yıllık ödeme gibi seçenekler sunulmaktadır. Müşteri tercihlerine bağlı olarak 60 aya varan vadelerle kredi verilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın