Kara Listede Olanlara 30000 TL Kredi Fırsatı Aktifbank’tan

Kara Listede Olanlara Kredi Fırsatı Aktifbank’tan: Kredi notu, kredi talebinin onaylanmasında en önemli kriter olarak dikkate alınmaktadır. Kredi notu düşük olanlar ise sırf bu sebeple kredi alamamaktadır. Düzenli geliri olduğunu belgelese ve hatta kefil dahi gösterse çoğu zaman bankalar kredi notu düşük diye müşteriyi riskli kabul etmekte ve kredi talebini onaylamamaktadır. Ancak son zamanlarda bazı bankalar düzenli gelir sahibi olanların kredi notu düşük olsa bile kredi imkanı sağladığını görebiliyoruz. Bu bankalardan biri de Aktifbank’tır. Aktifbank kara listede olanlara kredi fırsatı sunmaktadır.

Bu yazımızda Aktifbank Nkolay Kredi Kampanyasının detayları hakkında bilgi vereceğiz. Ancak konuya başlamadan önde kredi notu hakkında bir kaç konuya değinmek yararlı olacaktır.

Kredi Notu Nedir?

Kredi notu, kişilerin banka borçlarını ödeme alışkanlıklarına ve mevcut kredi borçlarına dair bilgilerin yer aldığı sicildeki puanıdır. Bu puan tüm bankaların müşterileri hakkındaki bilgilerinin Kredi Kayıt Bürosu’nda toplanmasıyla değerlendirilmektedir. Kredi puanı 0-1900 puan arasındadır Şayet kişiler aldıkları kredi borçlarını zamanında ödememiş, yasal takibe düşmüş ya da sürekli olarak borçlarını geciktirerek ödemiş ise kredi notu düşecektir. Zira bu durumda olan kişiler banka nezdinde kredi borcuna sadık olmayan riskli müşteri şeklinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişiler ya kredi alamamakta ya da düşük miktarda kredi alabilmektedir. Buna karşın kredi borçlarını zamanında ve düzenli olarak ödeyen kişiler banka nezdinde itibarlı kabul edilmekte ve bu kişilerin kredi notu yüksek tutulmaktadır.

Kredi notu düşük olan kişiler için halk arasında kredi sicili bozuk, kredi skoru düşük, kırmızı kalem yemiş şeklinde tabirler de kullanılmaktadır.

Kredi Notu Düşük Olana Kredi Fırsatı: Aktifbank Nkolay Kredi Kampanyası

Kredi notunun düşüklüğü nedeniyle pek çok kişi kredi ya da kredi kartı alamamaktadır. Ancak Aktifbank, kredi notunu dert edenlere kredi fırsatı sunmaktadır. “Nkolay Kredi Kampanyası” adı altında duyurduğu kredi fırsatı ile Aktifbank, kredi notu düşük olanlara kefil göstermeye dahi gerek kalmadan kredi vermektedir.

Nkolay Kredi’ye Nasıl Başvurulur?   

Nkolay krediye internet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Toplam başvuru süresi ve kredinin onaylanıp onaylanmadığı 5 dakika içerisinde belirlenmektedir.

Nkolay krediye başvuru yapmak için “www.nkolaykredi.com.tr” adresine giriş yapıyorsunuz. Karşınıza çıkan ekrana almak istediğiniz kredi miktarını ve krediyi kaç taksitte ödeyeceğinizi yazıyorsunuz ve paranı hemen al butonuna bastıktan sonra çıkan ekrana TC kimlik numaranızı, telefon numaranızı ve e-posta adresinizi yazıyorsunuz. Bu ekranda yer alan kredi sözleşmesini onayladıktan sonra kredimi hemen hazırla butonuna tıklıyorsunuz. Krediye başvuru işleminiz tamamlanmış oluyor. Banka kredi değerlendirmesi yaparak 5 dakika içerisinde kredi sonucunu size SMS ile bildiriyor.

Kredi Notu Düşük Olanlara Tanışma Kredisi

Aktifbank’ın kredi notu düşük olanlara ya da kredi geçmişleri ile ilgili herhangi bir bilgisi olmayan kişilere sunduğu kredi Tanışma Kredisidir. Bir başka ifadeyle ödeme geçmişinde sorun olan ya da ödeme geçmişi ile ilgili yeterli bilgi bulunmayan kişiler kredi sürecinde olumlu değerlendirilmemektedir. Bu nedenle bu kişinin gerçekten bu kişilerin kredi riski ne olduğunu belirlemek için daha farklı koşullarda kredi verilmektedir. Bu krediye tanışma kredisi denilmektedir.

Aktifbank tanışma kredisi adı altında kredi notu düşük olanlara ya da bankalarla daha önceden hiçbir borç ilişkisine girmemiş ve bu nedenle kredi notu sıfır olanlara bu krediyi sunmaktadır. Kredinin özellikleri arasında en dikkat çeken husus kredi faiz oranının diğer kredilere nazaran yüksek olması ve verilecek kredinin de düşük miktarda tutulmasıdır. Örneğin 2000 TL için ödeme planı aşağıdaki tablodaki gibidir:

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı
2.000 TL 36 Ay %3,39 106,77 TL 10 TL %62,0418

Nkolay Kredi Başvurum Onaylandığında Parayı Nereden Alacağım?

Nkolay kredi başvurunuz onaylandığında krediyi şu yerlerden birinden alabilirsiniz:

  • Aktifbank İnternet Şubesinden: Aktifbank müşterileri aynı zamanda şifre ile giriş yaptıkları internet şubesini de kullanabiliyor. Her Aktifbank müşterisi, internet şubesinden de hesap açtırabiliyor. Dolayısıyla kredi başvurunuz onaylandığında krediniz doğrudan bu hesaba yatırılabiliyor. Siz de bu hesap üzerinden dilediğiniz yere EFT ya da havale yapabiliyorsunuz. İnternet şubesinden krediyi çekmek için hiç bir ücret ödemyiorsunuz.
  • Nkolay Kart ile Tüm ATM’lerden Çekebilirsiniz: Aktifbank müşterileri nkolay kart ile diledikleri Aktifbank ATM’lerine giderek hesaplarına yatan krediyi anında çekebilirler. Ancak krediyi alırken ATM “nakit çekim ücreti” almaktadır.
  • Nkolay Kartından Harcama Yaparak Krediyi Kullanabilirsin: Nkolay kartın ile yapacağınız harcamalarınız herhangi bir ek ödeme yapmadan hesabınızdaki krediden düşecektir. Bu durumda bankadan para çekmeden harcama yapmış olmaktasınız.
  • Tüm PTT Şubelerinden Alabilirsiniz: Herhangi bir ek ücret ödemeden onaylanan kredinizi PTT şubelerinden birine giderek alabilirsiniz.

Nkolay Kredi Faiz Oranı Ne Kadar?

Nkolay kredi için uygulanan faiz oranı %2,39’dur.  İster 12 ay ister 24 ay ister 36 ay 48 ay vade ile ödeme seçeneğini tercih edin, her durumda kredi faiz oranı %2,39 olarak uygulanmaktadır. Bununla birlikte şayet tanışma kredisi alacak iseniz kredi masrafı düşmekle birlikte faiz oranı %3,39 TL’ye çıkmaktadır.

Nkolay Kredinin Vadesi Ne Kadar?

Kredi notu düşük olanlara da sunulan Nkolay kredi, bir ihtiyaç kredisidir. Bu nedenle ihtiyaç kredisinin tabi olduğu şartlar bu kredi için de geçerlidir. İhtiyaç kredileri maksimum 48 ay vade ile verilmektedir. Nkolay kredinin vadesi de bu nedenle 48 aydır. Bununla birlikte Nkolay kredi kampanyası kapsamında kredi en az 3 ay vade ile alınması gerekiyor. Bu durumda nkolay kredi alanların en az 3 ay en fazla 48 ay vade yaptırabileceklerini söyleyebiliriz.

En Fazla Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

Aktifbank Nkolay kredi kampanyası kapsamında kullanılabilecek en az kredi miktarı 2000 TL, en fazla kredi miktarı 30000 TL’dir. Verilecek kredinin miktarı bankanın istihbarat araştırmasına, müşterinin gelir durumuna ve başka bir kredi borcu olup olmadığına göre değişiklik gösterecektir.

Nkolay Kredinin Masrafı Var Mı?

Bankalar ihtiyaç kredisi verirken özellikle hayat sigortasını zorunlu tutmaktadır. Ancak Nkolay kredide sigorta zorunluluğu yoktur. Sadece alınan kredinin binde beşi oranında dosya masrafı alınmaktadır. Bu da 10 bin TL kredi için 50 TL demektir.  Aşağıda örnek tablo yer almaktadır.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Efektif Yıllık Faiz Oranı
10.000 TL 12 Ay %2,39 996,72 TL 50 TL %41,7764
10.000 TL 24 Ay %2,39 582,11 TL 50 TL %41,1583
10.000 TL 36 Ay %2,39 449,06 TL 50 TL %40,9452
10.000 TL 48 Ay %2,39 386,19 TL 50 TL %40,8389

Net Olarak Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Nkolay krediniz onaylandıktan sonra krediniz anında hesabınıza geçer. Kredi hesaba geçmeden önce binde beş oranında alınan dosya masrafı düşürülür. Böylece kalan miktar size ödenir. Örneğin 10000 TL kredi için 50 TL masraf alınmaktadır. Bu durumda hesabınıza net olarak 9950 TL para yatacak demektir.

Nkolay Krediye Kimler Başvuru Yapabiliyor?

Nkolay krediye başvuru yapabilmek için özel şartlar bulunmuyor. TC vatandaşı olan ve 18 yaşından büyük bulunan herkes bu krediye başvuru yapabilir. Bununla birlikte kredi alabilmek için bankanın yapacağı istihbarat araştırmasında herhangi bir risk ve olumsuzluğun olmaması ve 75 yaşın üzerinde bulunulmaması gerekiyor.

Aktifbank Nkolay Kredi Taksitlerini Nerede Ödeyebilirim?

Kredi aldıktan sonra müşterinin yapacağı en önemli iş, kredi borcunu geri ödemektir. Aksi halde kredi notunun düşmesi bir yana bir de yasal icra takipleriyle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Peki kredi taksitlerinizi nerede ödeyebilirsiniz? Nkolay kredi taksitlerinizi şuralardan ödeyebilirsiniz:

  • Aktifbank şubelerinde, ATM’lerinden ya da internet bankacılığından,
  • Herhangi bir bankadan EFT yaparak
  • PTTmatiklerden
  • Vakıfbank ATM’lerinden
  • Akbank ATM’lerinden.

ATM’lerden ödeme yapmak için yanınızda banka kartınızın olması şart değildir. ATM’lerin kartsız işlem menüsünden giri yaparak kredi borcunuzu hemen ödeyebilirsiniz. Ödeme işlemlerinizi ödeme gününden önce ya da en geç ödeme gününde herhangi bir ek masraf ödemeden 7 gün 24 saat süreyle gerçekleştirebilirsiniz. Şayet ödeme gününü geçirirseniz gecikme faizi ödemek durumunda kalırsınız.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster