Kartım ATM’de Kaldı, Unuttum Ne Yapmalıyım?

banka-karti-atmde-kaldi

Kartım ATM’de Kaldı, Unuttum Ne Yapmalıyım?Banka kartı atm’de kaldı herkesin yaşayabileceği bir durumdur. ATM’de kalan kart yazımızda açıkladık. için  yapmanız gerekenleri  ATM’nin nerede olduğuna göre de açıkladık. Yapmanız gerekenleri öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Banka Kartı ATM’de Kaldı Ne Yapmalıyım?

Banka kartı ATM’de kaldı durumunda yapmanız gereken ilk şey bankanızla iletişime geçmektir. ATM eğer banka şubesinin olduğu yerdeyse ve açık ise hemen bankanın şubesine girebilir ve ilgili personele durumu anlatarak yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Banka personeli kart sahibinin siz olduğunu doğrulamak için sizden birkaç bilgi isteyebilir. Kartınızı almak için nüfus cüzdanınızı gösterdikten sonra banka kartınızı alabilirsiniz.

Eğer işlem yaptığınız ATM bankanın şubesinin olduğu yerde değilse bu durumda yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetlerini aramaktır. Kartınızın hangi ATM’de kaldığınızı bilmeniz işinizi kolaylaştırabilir. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra kartın ATM’de kaldığını ifade edebilirsiniz.

Bu durumda bir hatırlatma yapalım. Bazı dolandırılıcılık yöntemleri nedeniyle zor durumda kalmamak için dikkatli olmalısınız. Kartınızın bankamatik tarafından yutulduğuna dikkat edin. Aksi halde dolandırıcılık nedeniyle kartınızın bilgileri çalınabilir.

İsterseniz kartınızı iptal ettirebilirsiniz. Bu işlemi bankanızın çağrı merkezini arayarak yada mobil bankacılık ile yapabilirsiniz. Kartın iptal edilmesinden sonra yeni bir kart alabilirsiniz, sonrasında yeni kartınız hazırlandıktan sonra adresinize ulaştırılır.

Banka Kartını ATM’de Unuttum

Banka kartını atm de unutmak herkesin başına gelebilir. ATM’de kart unutulursa kartınızın hangi ATM’de olduğunu bilmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca ATM’nin bankanızın hangi şubesine ait olduğunu bilirseniz daha iyi olacaktır.

Ancak bilmiyorsanız hemen bankanızın müşteri hizmetleri aramanız gerekiyor. Bankanızın müşteri hizmetlerine kartımı ATM’de unuttum diyerek durumu açıklayabilirsiniz. İsterseniz kartınızı iptal edilmesini de isteyebilirsiniz.

Ayrıca ATM’nin yakınında bulunan herhangi bir şubesini de arayabilirsiniz. İsterseniz yakınındaki şubeye giderek kartınızı ATM’de unuttuğunuzu ilgili personele anlatarak, kartınızı almak için yardım alabilirsiniz.

ATM’de kalan kartı geri almak için şubede sizden nüfus cüzdanınız istenecektir, ayrıca kartın sahibi olmanız da gerekiyor. Banka personeli gerekli kontolleri yaptıktan sonra güvenlik için birkaç soru sorabilir. Bu iade işlemi sırasında sizden kartınız için yeni bir şifre oluşturmanız istenebilir. Böylece kartınızı aldıktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bankamatik Kartı ?

Kart neden ATM’de kalır sorusunun birkaç nedeni olabilir. Kartın ATM’de kalmasına şunlar neden olabilir;

-ATM’nin iletişim hattı koparsa ya da bağlantı başka bir nedenden dolayı kesilirse kartınız bu nedenle ATM’de kalabilir.

-Banka kartınıza ya da hesabınıza bloke koyduysa bu durumda kartınız ATM’de kalabilir.

-Kart ATM’de iken eğer bu sırada uzun süre işlem yapılmadıysa bankamatik kartı yutabilir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster