Kayıp Çalıntı Kredi Kartının Yenisi Kaç Günde Gelir?

kayip-kredi-karti-kac-gunde-gelir

Kredi kartımı kaybettim, kaybolan kredi kartı ne zaman gelir sorunuzun cevabını yazımızda açıkladık. Kaybolan kredi kartı nasıl bulunur diye düşünmeden kredi kartınızı iptal ettirmeniz kredi kartının çalınması durumunda zor durumda kalmama için daha doğru olacaktır.

Kredi Kartım Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Kredi kartı kayıp çalıntı durumunda kartınızın kullanılabilir limiti varsa böyle bir durumda hemen bankanızın müşteri temsilcisi ile iletişime geçmelisiniz. Kredi kartı kayıp çalıntı durumunda kartınızın kullanılması ile yapılan harcamalardan sorumlu olmamak için, kredi kartınızın kaybolduğunu ya da çalındığını fark ettiğiniz an hemen harekete geçmelisiniz.

Kredi kartı kayıp çalıntı bildirimi yapmak için bankanızın şubesine gidebilir ya da bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak durumu bildirmelisiniz. Kredi kartım çalındı, kredi kartım kayboldu ne yapmalıyım diyorsanız yapabilecekleriniz şöyle;

-Kredi kartı iptal işlemi yaptırmak,

-Kredi kartı kayıp çalıntı ile ilgili olarak en yakın karakola giderek ihbarda bulunmak,

-Çalınan kredi kartı ile harcama yapıldıysa bu harcama için “harcama itirazı” yapmak.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartının kaybolması ya da çalınması herkesin başına gelmesi mümkün bir olaydır. Kredi kartınızı bulamıyorsanız acaba bulabilir miyim diye beklemeden hemen kredi kartı iptali yaptırmanız yararınıza olacaktır. Eğer böyle bir durum yaşadıysanız hemen kayıp çalıntı bildirimi için bankanızın müşteri hizmetlerini arayın ve durumu belirtin.

Müşteri temsilcisinden kredi kartınızın iptal edilmesini isteyebilirsiniz. Bankanızla iletişime geçtiğinizde yeni bir kart numarası ile kredi kartı yenilenme talebinizi iletebilirsiniz.

Kredi kartı iptal işleminden sonra size yeni kredi kartı gönderimi yapılacaktır. Peki kaybolan kredi kartı ne zaman gelir yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Bildirimi

Kredi kartının kayıp olması ya da çalınma durumunda banka risk almamak için kullanımda olan kredi kartınızın iptal işlemini yapacaktır. Çalınmış olan kredi kartı ile yapılan harcamalarda banka da sorumluluk sahibidir. Bu nedenle banka kredi kartı iptal talebinizi işleme koyar ve isterseniz yeni bir kart numarası ile size yeni kredi kartınızı gönderecektir.

Kredi kartı kayıp çalıntı bildirimi işlemini bankanıza yaptıktan sonra kredi kartınız kullanılarak yapılan alışverişlerden siz sorumlu tutulmazsınız.

Kredi Kartım Kayboldu Ne Zaman Gelir?

Kredi kartı iptali işleminizi yaptırdıktan sonra banka personeli size yeni bir kredi kartı gönderme teklifinde bulunacaktır. Eğer siz kredi kartınızı kullanmaya devam etmek istiyorsanız bu teklife onay verebilirsiniz.

Kredi kartım kayboldu yenisi kaç günde gelir sorusuna gelecek olursak bir çok banka kredi kartı yenileme süresi ve kredi kartı teslim süresi olarak benzerlik göstermektedir. Ortalama olarak kredi kartı yenileme ve teslim süresi yaklaşık olarak 10 iş günü olarak bilinmektedir.

Kayıp çalıntı durumu yaşadığınız kredi kartınız yenilendikten sonra 10 iş günü içerisinde size teslim edilecektir.

Banka kredi kartı yenileme ücreti hakkında bilgi almak için Bankaların Kredi Kartı Yenileme Ücretleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın