Kefilsiz, En Hızlı ve Kolay Borç Kapatma Kredisi Veren 4 Banka

Kefilsiz, En Hızlı ve Kolay Borç Kapatma Kredisi Veren 4 Banka: Borç kapatma kredisi veren bankalar, dağınık kredi borçlarını tek bir borç altında toplayarak kolay ödeme seçeneği sunmaktadır. Gerçekten farklı farklı bankalara olan kredi borçları nedeniyle elinize geçen gelirinizden hiç bir şey kalmayabiliyor. Oysa borç kapatma kredisi sayesinde parça parça olan kredi borçları tek bir borçta birleştirilince daha kredi taksiti ödeyerek gelirinizi kendinize ayırabilirsiniz. Son günlerde bankalar borç transferi kampanyası adı altında borç kapatma kredisi kampanyaları düzenlemektedir.

Bu yazımızda kefilsiz, en hızlı ve kolay borç kapatma kredisi veren 4 bankayı inceleyeceğiz.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN ÖNEMLİ BİLGİLER

Borç kapatma kredisi almadan önce bazı bilgileri bilmenizde yarar vardır. O bilgiler şöyledir:

Borç Kapatma (Refinansman) Kredisi Nedir?

Borç kapatma kredisi, bir kimsenin mevcut borçlarını kapatmak ve bu borçları tek bir borç altında toplamak amacıyla verilen kredidir. Örneğin bir kişinin üç bankaya farklı miktarlarda kredi borcu olsun. Farklı farklı bankalara bu şekilde kredi borcu ödenirken kimi zaman ödeme günü kaçırılabilmekte kimi zaman ise gelir yetmediği için ya ödeme yapılamamakta ya da ödemelerden sonra borçlunun elinde yeterli para kalmamaktadır. İşte borç kapatma kredisi sayesinde mevcut borçların hepsi kapatılıyor. Şöyle ki bankaya borç kapatma kredisi için başvuru yapıyorsunuz. Banka, kredi alma şartlarını taşıyorsanız, kredinize onay veriyor. Bu onayın ardından banka, diğer bankaların kredi borçlarını sizin adınıza ödüyor. Siz bu örnekteki 3 bankanın borcundan kurtularak daha düşük tutarda ve uzun vadede mevcut borçlarınızı ödeyebiliyorsunuz.

Borç kapatma kredisine bankacılık sektöründe borç transferi kredisi ya da refinansman kredisi denilmektedir.

Borç kapatma kredisini krediyi kullandığınız bankanızdan alabileceğiniz gibi başka bankalardan da alabilirsiniz. Örneğin (A) bankasından ihtiyaç kredisi aldınız. Bunun dışında diğer 3 bankadan da başka adlar altında ihtiyaç kredisi aldınız. İşte (A) bankasından borç kapatma kredisi alarak tüm borçlarınızı (A) bankasında toplayabileceğiniz gibi bu bankaların dışında bir başka bankadan da borç kapatma kredisi alabilirsiniz.

Borç kapatma kredisi veren bankaların bazıları kapatılacak borçlarla ilgili sınırlama getirebilmektedir. Bu bağlamda örneğin Finansbank kendi bankasından olan borçların, yine kendisinden alınacak borç kapatma kredisi ile kapatılmasını kabul etmemektedir.

Borç Transferi Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Neden borç transferi kredisi almalıyım şeklinde bir soru zaman zaman aklınıza gelmektedir. Sorunun cevabı aslında borç transferi kredisinin avantajları ile ilgilidir. O halde borç transferi kredisinin avantajlarını şu şekilde sıralayalım:

 • Borç kapatma kredisi sayesinde tüm banka borçlarınız tek bir borç altında toplanarak ödemeleriniz bir bankaya daha kolay yapabilirsiniz. Böylece zamandan tasarruf edersiniz.
 • Borç kapatma kredisi ile aylık kredi ödemelerinizin miktarını düşürebilir ve böylece size gelirinizden para artabilir. Çünkü farklı farklı bankalara olan kredi borcu ödenirken gelirinizi bunlar arasında paylaştırdığınız zaman çoğu kez size yeterli miktar gelir kalmamaktadır.
 • Borç kapatma kredisi alarak kredi notunuzun düşmesinin ve kredi sicilinizin bozulmasının önüne geçebilirsiniz. Bu sayede kredi kara listeye girmediğiniz gibi kırmızı kalem yiyen pozisyonuna da düşmezsiniz.
 • Riskli olan kredi borçlarınızı kapatarak yasal takipten kurtulabilirsiniz.
 • Borç kapatma kredisi ile bankaların daha düşük faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

Borç Transferi Kredisinin Dezavantajı Nedir?

Borç kapatma kredisinin avantajı olduğu gibi dezavantajı da olduğunu söyleyebiliriz. Bu dezavantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Borç kapatma kredisi aslında yeni bir kredidir. Dolayısıyla yeni bir kredi çekerken aranan koşullar burada da aranmaktadır. Kefil, gelir belgesi, kredi notu gibi kriterler burada da dikkate alınabilir.
 • Borç kapatma kredisi alırken mevcut faiz oranı üzerinden kredi çekmeniz gerekeceği için daha önce aldığınız kredi faiz oranından daha yüksek oranda kredi alabilirsiniz.
 • Borç kapatma kredisi alırken kredi tahsis ücreti, BSMV, sigorta, dosya masrafı ya da bankanın öngördüğü başka masrafları ödemek durumunda kalabilirsiniz.

Hangi Kredi Borçları İçin Borç Transferi Kredisi Alınamaz?

Borç kapatma kredisi konusunda bankaları sınırlayan bir yasal düzenleme yoktur. Bu nedenle her türlü banka kredi ya da kredi kartı borcu için ihtiyaç kredisi adı altında borç kapatma kredisi alabilirsiniz. Ancak bazı bankalar bir başka bankada bulunan konut kredisi, ek hesap ya da kendi bankasındaki borçlar için borç kapatma kredisi vermemektedir. Aslında banka bu konuda da haklı olabilir. Örneğin (A) bankasında bulunan konut kredisi borcunu transfer etmek istediğiniz, kredi almak istediğiniz banka eksper incelemesi yaptıracak, eski ipoteği kaldırıp yeni ipotek koyduracak, tekrar eş onayı isteyecek…vs. Bunların hepsi masraf ve zaman kaybı anlamına geldiğinden bankalar bu gibi borçlar için refinansman kredisi vermemeyi tercih etmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir? 

Borç kapatma kredisi almak için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu koşullar şöyledir:

 • Yaş: Kredi alacak kişinin 18 yaşını tamamlamış 75 yaşını aşmamış olmalıdır. 75 yaş ve üstüne kredi veren bankalar hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Borç transfer kredisi kredi notu: Kredi başvurusu yapacak olan kişinin kredi notu en az 1100 puan olmalıdır. Ancak unutmayın ki 1100 puan kredi notu, az riskli grubu oluşturmaktadır. Bu nedenle banka 1100 olan kredi skoru sahibinden kredi için kefil isteyebilir. Dolayısıyla kefilsiz kredi için bu puanın en az 1500 olması gerekmektedir. Kredi notu hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Kredi sicili: Borç kapatma kredisi başvurusu yapacak olan kişinin daha önceki ya da mevcut kredi borçlarının ödenmesi konusunda bankalarla önemli sorunlar yaşamamış olmalı ve hakkında yasal takip olmamalıdır.
 • Yasal takip: Bir kimsenin hakkında borçlarından dolayı icra takibi var ise bu kişi bankalardan kredi alamayacağı için borç kapatma kredisi da alamayacaktır.
 • Gelir belgesi: Borç kapatma kredisi ala kişinin kredi taksitlerini ödeyebilecek gelirinin olduğunu belgelemesi gerekmektedir.
 • Kefil: Kredi borcunu ödeyebilecek gücü olan ve yüksek miktarda kredi kullanmayan kişilerden kefil istenmemektedir. Ancak kredi miktarı yüksek ise banka kefil isteyebilmektedir.
 • Mevcut gelir durumu ile alınmak istenen kredinin ödenebilir miktarda olması şarttır.

Kredi başvurularınızın olumsuz gelmesi karşısında bana neden kredi vermiyorlar diyorsanız, sorunuza cevaben bağlantıdaki yazıyı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilmez?

Borç kapatma kredisi, kredi alma şartlarını sağlamayan kişilere verilmemektedir. Bu anlamda 75 yaşını aşan kişilere, geliri olmayanlara, kredi notu düşük olanlara ya da kredi sicili bozuk olanlara borç kapatma kredisi verilmemektedir.

Borç kapatma kredisi kimlere verilmez konusu ile ilgili detaylı bilgi için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Borç Kapatma Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Borç kapatma kredisi başvurusu sırasında aşağıdaki belgelerin bankaya sunulması gerekmektedir:

 • T.C. kimlik numaranızı gösterir kimlik fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • İkametgah
 • Son 3 ay içinde ödenmiş fatura

Borç kapatma kredisi veren bankalar düşük limitli borç transferi kredisi için kefil istememekle birlikte gerek görmeleri halinde kefil isteyebileceklerini unutmamak gerekiyor.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Yukarıdaki açıklamalardan sonra borç kapatma kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusunu cevaplamakta yarar vardır. Borç kapatma kredisi başvurusu için yukarıda yer verdiğimi kredi alma şartlarını sağlıyorsanız, bankanın belirlediği başvuru kanalı ile krediye müracaat etmelisiniz. Bu anlamda bankalar borç kapatma kredisi başvurusu için genelikle şu kanalları kullanmaktadır:

 • Bankanın en yakın şubesi,
 • Bankanın resmi internet sitesi üzerinde bulunan formu dolurulması
 • Bankanın mobil bankacılık uygulamasına ya da internet bankacılığına giriş yapılması,
 • Bazı bankalar için SMS ile kredi başvurusu yapılması.

BORÇ KAPATMA KREDİSİ VEREN 4 BANKA VE KREDİ ÖZELLİKLERİ

Borç kapatma kredisi veren bankaların kredi faiz oranları, kredi miktarı gibi kredi detayları ekonomik gidişata göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu bağlamda borç kapatma kredisi veren bankalar ve kredi özellikleri 2018 yılı için şu şekildedir:

1- QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi 

QNB Finansbank, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı borçları için borç kapatma kredisi vermektedir. Buna karşın bir başka bankada bulunan konut kredisi ya da kendi bankasında bulunan ek hesap veya diğer kredili borçlar için borç kapatma kredisi vermemektedir.

Finansbank borç kapatma kredisi faiz oranını 2018 yılı için %2,51 olarak uygulamaktadır. Kredinin vadesi 48 aydır. Alınabilecek kredi miktarı en fazla 50.000 TL’dir. Sigorta zorunludur.

2- Şekerbank Borç Transferi Kredisi ve Özellikleri

Şekerbank resmi internet sitesi üzerinden düzenlediği borç kapatma kampanyası için hangi özel bir şart getirmemiştir. Bu bağlamda her türlü kredi borcunuz için Şekerbank borç transferi kredisine başvuru yapabilirsiniz.

Şekerbank borç kapatma kredisi en fazla 100.000 TL’dir. Kredi faiz oranı %2,58’dir. Kredinin vadesi en az 3 ay en fazla 48 aydır. Sigorta zorunludur.

3- Akbank Taksitli Borç Transferi Kredisi ve Özellikleri

Diğer bankalardaki kredi borçlarınızı kapatmanız için Akbank taksitli borç transferi kredisi kampanyası düzenlemiştir.

Akbank borç transferi kredisinin detayları şu şekildedir: Kredi faiz oranı %2,02’dir. Kredi en fazla 12 vade ile verilmektedir. Kredinin maksimum miktarı 20.000 TL’dir.

4- Halkbank Masrafsız Borç Kapatma Kredisi

Halkbank, “Dost İhtiyaç Kredisi” kampanyası adı altında borç kapatma kredisi vermektedir. Düşük limitli ve kefilsiz sunulan bu kredi hem düşük faiz oranı hem de kolay alınması ile ön plana çıkmaktadır.

Halkbank borç kapatma kredisini özellikleri ise şu şekildedir: Kredi faiz oranı % 1,97’dir. Kredi vadesi en fazla 48 aydır. Kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Alınabilecek maksimum kredi miktarı ise 10.000 TL’dir.

İHTİYAÇ KREDİSİ İLE BORÇ KAPATMA KREDİSİ ALABİLECEĞİNİZ BANKALAR

Yukarıda yer verdiğimiz 4 banka 2018 yılı içinde borç kapatma kredisi adı altında kampanya düzenleyen bankalardır. Bu bankalar dışında ihtiyaç kredisi alarak da mevcut borçlarınızı kapatabilir ve kredi borcunuzu tek bankaya ödeyebilirsiniz. İhtiyaç kredisi alarak mevcut borçlarınızı kapatabileceğiniz bankalar şöyledir:

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Burgan Bank
 • TEB
 • Odeabank
 • Garanti Bankası
 • İş Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Vakıfbank

Ancak bu konu bağlamında şunu ekleyelim ki diğer bankalara kredi borcunuz varken ihtiyaç kredisi almanın zor olabileceğini ifade edelim.

FAİZSİZ BORÇ TRANSFERİ KREDİSİ VEREN BANKA VAR MI?

Katılım bankalarından faizsiz borç transferi kredisi veren banka yoktur. Zira bu tür kredi tahsisi, faizsiz bankacılık işleyişine uymamaktadır.

Faizsiz bankacılığın işleyişi hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın