Kefilsiz Gelir Belgesiz Bordrosuz TEB 12500 TL İhtiyaç Kredisi

Her ihtiyacınızda yanında olan TEB, kefilsiz gelir belgesiz ve maaş bordrosuz ihtiyaç kredisi ile yine acil nakit ihtiyaçlarınıza pratik çözümler sunmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce “Acil Nakit İhtiyacı Olana Pratik Kredi” kampanyasını hayata geçiren Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), uygun koşullarda ve hızlı kredi imkanı ile vakit kaybetmeden anında kredi almanıza olanak tanıyor.

Bu yazımızda TEB pratik kredi kampanyası kapsamında sunulan kefilsiz, gelir belgesiz ve anında ihtiyaç kredisi hakkında bilgi vereceğiz. İşte kredi detayları…

TEB Gelir Belgesiz Kefilsiz Maaş Bordrosuz İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Tüm banka kredilerinde olduğu gibi TEB anında kredi başvurusu için de bir takım şartları yerine getirmiş olmak gerekiyor. Bu şartların varlığı halinde TEB kefilsiz kredi imkanı sağlayabilmektedir. Şimdi TEB ihtiyaç kredisi başvurusu için gerekli şartlar nelerdir sorusuna vecap verelim:

  • Kredi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük olmalı;ancak 75 yaşını geçmemiş olmalıdır.
  • Kredi başvurusu için gelir belgesi istenilmemektedir. Ancak yine de alınan kredinin geri ödenebileceği konusunda bankaya ödeme gücünüzün olduğunu göstermeniz gerekmektedir. Bu nedenle TB kredi başvurusu sırasında gelir belgesi isteme hakkını saklı tutmaktadır.
  • Kredi kullanacak kişinin kredi notu en az 1500 puan olmalıdır. Kredi notu hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
  • Kredi kullanacak kişinin kredi sicili bozuk olmamalıdır. Şayet bir kimse borçlarından dolayı yasal icra takibine alınmış ise bu kişi kara listeye alınacaktır. Bu durum ise kredi sicilinin bozulmasına neden olacaktır. Benzer şekilde önceki banka kredi borçlarının ödenmesinde bir düzensizlik var ve banka ile bu konuda sorun yaşanmış ise bu durum da kredi sicilinizin bozulmasına neden olacaktır. Bu bağlamda neden kredi alamıyorum sorusunun cevabını merak ediyorsanız bağlantıya tıklayabilirsiniz. 
  • Mevcut geliri ya da malvarlığı ile kredinin aylık taksitlerinin ödenebilir düzeyde olması gerekmektedir.
  • Kredi başvurusu yapan kişi işçi olarak gelir elde ediyorsa, kredi başvuru günü itibariyle en az 3 aydan beri aynı işyerinde sigortalı olarak çalışıyor olmak gerekiyor.

TEB 12500 TL limitli ihtiyaç kredisi kampanyası başvurusu için gelir belgesi, maaş bordrosu adı altında herhangi bir belge istenmemektedir. Benzer şekilde kredi limiti düşük olduğu için banka kefil de istememektedir. Ancak TEB, gerek görmesi halinde kefil ve gelir belgesi isteme hakkı olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bankalardan kredi alma konusunda sorun yaşıyorsanız ve bu sorununuza cevap bulmak istiyorsanız “Neden Kredi Alamıyorum, Ne Yapmalıyım” başlıklı yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.

TEB Kefilsiz Maaş Bordrosuz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

TEB pratik kredi başvurusu için aradığı belge sadece T.C. kimlik numaranızı gösteren nüfus cüzdanı fotokopisidir. Kredi başvuru sırasında başkaca bir belge sunmanız gerekmemektedir. Bununla birlikte yukarıda ifade ettiğimiz üzere,başvuru sırasında TEB gelir belgesi ve kefil istemese de gerek görmesi halinde gelir belgesi ve kefil isteme hakkına sahiptir.

Kredi başvurusunu yaptıktan sonra krediniz onaylanır ise banka ile kredi sözleşmesi imzalayacağınızı unutmamalısınız. Bu sözleşmeyi imzaladıktan sonra kredi anında hesabınıza aktarılacaktır.

TEB Pratik Kredi’nin Faiz Oranı, Kredi Limiti ve Diğer Tüm Özellikleri

TEB 12.500 TL’ye kadar herhangi bir prosedüre gerek kalmadan anın ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. Ancak bu kredi ile ilgili merak edilen konular vardır. Bu konuların başında kredinin miktarı, aylık ödemesi, kredi faiz oranı, sigorta yaptırma zorunluluğu gelmektedir. Aşağıdaki tabloda bu konulara ve daha fazlasına cevap olacak TEB pratik kredinin özelliklerine yer veriyoruz:

TEB Kefilsiz Gelir Belgesiz Kredi Kredi Özellikleri
Kredi miktarı 12.500 TL
Kredinin vadesi 48 ay
Kredi faiz oranı %2,89
Aylık taksit miktarı 538,29 TL
Kredi tahsis ücreti + BSMV 62,5 TL + 3,12 TL
Sigorta (Yıllık) 432,40 TL
Kefil Zorunlu değil
Gelir belgesi Zorunlu değil
Özel şart Herkes bu krediye başvuru yapabilir
Yaş sınırı 18 yaşından büyük 75 yaşından küçük olmalıdır.
Başvuru kanalları -En yakın TEB şubesi
-SMS ile kredi başvurusu yapılarak

TEB Gelir Belgesiz Anında Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

12.500 TL limitli ihtiyaç kredisi başvurusu için TEB, iki başvuru kanalı belirlenmiştir. Bu kanallar şöyledir:

  • En yakın TEB şubesine nüfus cüzdanınızla başvuru yapmanız halinde şubedeki müşteri temsilcisi işlemlerinizi tamamlayacak ve başvurunuz yapmış olacaksınız.
  • SMS ile ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz. SMS ile TEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için cep telefonunuzun mesaj bölümüne T.C. kimlik numaranızı yazarak 4466’ya kısa mesaj gönderebilirsiniz.

TEB Anında Pratik İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır ve Para Hesaba Yatar?

TEB ihtiyaç kredisi başvuru kanalına göre bu soruya cevap vermek gerekiyor:

  • Kredi başvurusunu TEB şubelerinden biri aracılığıyla yapmış iseniz başvuru onay için kredi tahsis merkezine gönderilmektedir. Kredi tahsis merkezi krediye onay vermesi halinde krediniz de anında hesaba yatmaktadır. Bu süreç en fazla 48 saat sürmektedir.
  • SMS ile kredi başvurusu yapmış iseniz ön onay aşaması 5 dakika içinde sonuçlanmakta ve cep telefonunuza kısa mesaj olarak kredi sonucunuz bildirilmektedir. Siz de bu onay sonucu ile birlikte en yakın TEB şubesine giderek kredi işlemlerinizi tamamlamaktasınız. SMS ile kredi başvurusu yapılması ve şubeye giderek kredinin alınması aşaması 48 saat sürebilmektedir.

Burada belirtilen süreler maksimum süre olup kredi tahsis işlemi daha kısa sürebilmektedir.

TEB İhtiyaç Kredisi Başvurusunu Ne Zaman Yapabilirim? 

TEB 12.500 TL limitli kredi başvurusunu SMS ile yapacaksanız 7 gün 24 saat süreyle kredi başvuru yapma imkanınız bulunmaktadır. Buna karşın kredi başvurusunu TEB şubeleri aracılığıyla yapacaksanız, şubelerin açık olduğu mesai saatinde kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB’ten Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Alabilirim?

TEB’in sunduğu 12500 TL limitli ihtiyaç kredisi, düşük limitli bir kredi olması nedeniyle genellikle 12.500 TL limitin tamamı kredi olarak verilebilmektedir. Ancak yine de banka, kişinin ödeme gücüne bakarak tahsis edilebilecek en fazla kredi miktarını belirlemektedir. Bu bağlamda banka, kredi limitini belirlerken kişinin gelirinin en fazla %50’sini kredi taksit ödemelerine ayırabileceğini değerlendirmektedir. Kredinin vadesi ile bu miktarı çarparak alınabilecek ödenebilecek toplam kredi tutarını hesaplamaktadır. Daha sonra bu hesap üzerinden faiz miktarını düşerek, alınabilecek anapara tespit etmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın