Kefilsiz Ve Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

2016-Gelir-Belgesiz-Kredi-Veren-Bankalar-Hangileri

Kefilsiz Ve Gelir Belgesiz Nasıl Yapılır: Kefilsiz, gelir belgesiz kredi veren bankalar bulunmaktadır. Peki başvurusu nasıl yapılır,kredi için hangi evraklar gereklidir yazımızda bulabilirsiniz.Pek çok kredi almak için söylenen şartlar arasında gelir belgesi bazen de kefil istenmektedir. Ancak aylık düzenli bir geliri bulunmayan, maaş almayan müşteriler ya da gelir belgesini elde edemeyen müşteriler için bankalar gelir belgesi olamadan kredi vermektedir. Her banka her müşteriye gelir belgesiz ya da vermese de bazı bankalar bu şekilde kredi almaktadır.

Gelir Belgesisiz Kredi Alınır Mı?

Bazı müşteriler gelir belgesini kredi başvurusu sırasında belirli nedenlerden dolayı tazim edememektedirler. Örneğin tarım ya da çiftçilikle uğraşan kişilerin geliri olmasına rağmen memur gibi olmadıkları için kredi başvurularında istenen gelir belgesini tanzim edemezler. Aynı durum arıcılık, seracılık, hayvancılık, esnaflıkla uğraşan kişiler için de geçerli bir durumdur. Bu kişilerin gelirleri olmasına rağmen sabit maaş yani memurlar gibi gelir belgesini sunamayabilirler. Bu nedenle bankalar bu durumda olan müşterilerine yönelik gelir belgesiz kredi vermektedir. İşte o bankalar.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar:

 • Akbank
 • İş Bankası
 • TEB
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Şekerbank
 • HSBC
 • INGBank
 • Finansbank

Kredi

Akbank gelir belgesini tanzim edemeyen müşterileri için gelir belgesiz kredi vermektedir. Akbank gelir belgesiz krediye sms, atm cihazından, Akbank şubelerinden ya da internet aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.  20.000 TL için gelir belgesiz krediye başvuru yapılabilmektedir. 20.000 TL gelir belgesiz krediye sms ile başvuru yapmak için kredi yazıp boşluk bırakın, vatandaşlık numaranızı yazdıktan sonra 4425 numarasına kısa mesaj olarak gönderin. Akbank kredi başvurunuzla ilgili gerekli incelemeleri yaptıktan sonra kredinize onay ya da ret cevabı vermektedir.

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

İngbank 3.000 TL’ye kadar krediyi gelir belgesiz olarak vermektedir. 1,99 faiz oranı ile İngbank Mini Kredi ismi ile kredi alınabilmektedir. Ingbank gelir belgesiz krediye bankanın şubelerinden başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca telefon bankacılığı ile de gelir belgesiz krediyi başvuru yapılabiliyor. Çiftçiler gibi gelir belgesi sunamayan kişiler için gelir belgesine yerine çiftçilik belgesi sunabilirler. Esnaflar gelir belgesi yerine işyeri vergi levhasını kredi başvurusu sırasında sunabilirler.

Gelir Belgesiz Kredi Başvuru Nasıl Yapılır?

Gelir belgesiz kredi başvurusunda bulunmak için internet üzerinden başvuru yapılabilir. Halkbank, Fİdabank, Ziraat Bankası’ndan gelir belgesiz kredi için internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Banka gelir belgesiz krediyi verirken kredi alan kişinin ikametgahını belirlemek ve ne işle uğraştığını tespit etmek için bazı belgeleri istemektedir. Gelir belgesiz kredi için bankalar tarafından istenen belgeler aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Nüfus cüzdanınız gerekmektedir. Ayrıca üzerinde TC kimlik numaranızın yer aldığı resmi bir kimlik belgesini de kullanmanız mümkündür.
 • Son 3 ay içerisinde aktif olan elektrik, su doğalgaz gibi bir faturayı belgelerin arasına eklemelisiniz.
 • Esnaf olan kişiler için istenen vergi kimliğini evraklara eklemektir.
 • Çiftçi olan kişiler için çiftçilik belgesi gerekmektedir.

Kredi almak yerine paranızı biriktirip ihtiyaçlarınızı karşılamanız sizin için daha iyi bir seçenektir. Eğer düzenli bir geliriniz yoksa krediyi ödemekte sorun yaşayabilirsiniz. Ödenmeyen ya da ödemesi geciktirilen krediler için bankalar faiz gecikme faizi uygulamaktadır. Bu durum borcunuzun artmasına neden olacaktır. Ayrıca faiz nedeniyle de ihtiyacınız olan kredi miktarından daha fazlasını bankaya geri ödemek zorunda kalacaksınız. Eğer kredi çekmezseniz faiz tutarını da kar etmiş olacaksınız. Bu nedenle kredi çekmek yerine paranıza göre yaşamanız ve paranızı biriktirerek istediklerinizi almanız kredi çekmekten daha iyi ve tercih etmeniz gereken yoldur.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster