Kefilsiz Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

kefilsiz kredi başvurusu

Yapılan Bankalar veren bankalar, kefilsiz kredi almak, kefil olmadan kredi başvurusu, ipotekli kredi başvurusu konularına dair genel bilgiyi yazımızdan alabilirsiniz. Kefilsiz kredi başvurusu yapmak için kefilsiz kredi veren bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz. İş Bankası, TEB, Yapı Kredi, Vakıfbank gibi pek çok banka krefil şartı aramadan kredi verebiliyor. İşte kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar ve şartları.

Kefilsiz Kredi Başvurusu

Bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerden gelir belgesi ve kefil gibi şartlar aramaktadır. Gelir belgesi aylık gelir durumunuzu öğrenmek amaçlı olarak bankalardan istenir ve gelir belgesi üzerinden aylık olarak kişinin ödeyebileceği kredi taksiti belirlenir. Bu taksit tutarlarına göre de kredi tutarları müşterilere sunulur. Gelir belgesi dışında bankalar kredinin ödenmeme durumuna karşın riskli gördüğü müşterilerinden kefil şartı aramaktadır. Kredi kullanıcısının borcunu ödememe durumunda, kuvvetli bir kefilinin bulunması bankanın verdiği krediyi tahsil etmesi anlamında önemlidir. Bankalar gelir belgesi ve kefil şartının yanı sıra kredi notuna da büyük önem vermektedir. Kredi notu, kişilerin bankalardaki karnesidir. Şimdiye dek kullanılan kredi kartı ve kredi gibi ürünlerin ödemesinin düzeni kredi notunu belirlemektedir. Ödemelerini düzenli yapan kişilerin kredi notu yüksek olmaktadır.

Kredi başvurusunda bulunmak isteyen fakat kefil gösteremeyecek olan kişiler kredi alamayacağını düşünmektedir. Bankalar, geçmiş senelerde olduğu gibi kefil şartını olmazsa olmaz kuralı olarak görmemektedir. Kredi notunuz yüksekse ya da iyi bir geliriniz varsa eğer, kefilsiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bankalar, kredi notu yüksek olan kişilere kredi kullanımı konusunda kolaylık sağlamakta ve hızlı bir şekilde kredi kullanması için yardımcı olmaktadır. İspatladığınız iyi bir geliriniz varsa da, bankalar ödemelerinizi aksatmayacağını düşünmekte ve yine krediyi vermektedir. Bu durumların dışında bankalar, ipotek gösterilmesi durumunda da kefilsiz kredi başvurusu kabul etmektedir.

Üzerinize kayıtlı olan gayrimenkulü bankaya ipotek olarak gösterdiğinizde, gayrimenkulünüz size kefil olmaktadır. Borcun ödenmemesi durumunda, banka alacaklarını ipotekli gayrimenkul üzerinden alabileceğinden kendini garantiye almaktadır. İpotekli kredi başvurularında, kredi kullanıcıları ödemeyeceği kredi miktarlarını çekmemeye dikkat etmelidir. Ödeme gücü olmasına rağmen bankaların kredi kullanımı konusunda zorluk çıkarması durumunda ipotek gösterilmeli ve kredi alınmalıdır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Bankalar kefil olmadan da kredi verebiliyor. Tabi bu durumda başka şartlar da isteyebiliyor, mesela ipotek gibi ya da kredi notunun yüksek olması gibi. Bankalar verilen kredinin bankaya geri ödenmesini istiyor ve bu nedenle de bazı şartları arayabiliyor. Bankalar artık kefil olmadan kredi başvurusu yapılmasına imkan veriyor. İşte kefilsiz kredi başvurusu yapılan bankalar.

  • Akbank Kefilsiz Kredi
  • Odebank Kefilsiz Kredi
  • Denizbank
  • İş Bankası
  • Halkbank
  • Fibabank
  • Vakıfbank
  • TEB
  • Yapı Kredi

Bu bankalar ile kefilsiz kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurusunu yapmak için SMS seçeneğini kullanabilirsiniz. Yine bankanın şubesine giderek kefilsiz kredi başvurunuzu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın