Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Ve Şartları

kefilsiz kredi veren bankalar

Veren Bankalar Ve Şartları: kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaları, kefilsiz kredi alma için bankanın istediği şartları yazımızda bulabilirsiniz. Kefil olmadan da kredi almak mümkündür. Ancak bankalar kefil yerine ipotek, kredi notunun yüksek olması gibi şartlar da isteyebiliyor. Detaylar için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Alınır Mı?

Bankalar, kredi kullandırırken, müşterilerinden birçok belge talep etmekte ve şartlar aramaktadır. Geçmiş yıllarda bankaların müşterilerinde aradığı en önemli şartların başında kefil şartı geliyordu. Kişinin aldığı kredi borcunu ödememesi durumunda kefil yoluyla verilen tutar geri alınmaya çalışılmaktaydı.

Bankacılık sistemlerinin gelişmesiyle birlikte bankalar, kullandırdığı kredilerde kefil şartını olmazsa olmazlar arasından çıkardı. Kefilsiz kredi veren bankalar da bulunmakta ve bu bankalar genel olarak kredi notuna büyük önem göstermektedir. Kredi notunu yüksek olan kişiler, geçmiş dönemlerde kullandığı bankacılık ürünlerinin ödemelerini düzenli olarak yapan kişiler olduğundan, bankalar tarafından riskli müşteri grubunda bulunmamaktadır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefil şartı aramayan bankalar, ipotek konusuna büyük önem göstermektedir. Üzerinize kayıtlı gayrimenkulünüz varsa ve kredi kullanmak için bankaya ipotek ettirdiğinizde bankalar, kredi konusunda olumlu yaklaşacaktır. yüksek olmayan kişilerde ipotek göstermesi halinde kefilsiz olarak kredi alabilmektedir.

Kefilsiz olarak kredi veren bankalar için aşağıdaki bankalarla iletişime geçebilirsiniz. Bankalar kefil şartı yerine başka şartları sağladığınızda kredinize onay verebilir. Kefilsiz kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar aşağıdaki gibi listelenebilir.

  • Ziraat Bankası
  • TEB
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi
  • Finansbank
  • Akbank
  • Şekerbank
  • Vakıfbank
  • İş Bankası
  • Odeabank gibi bankaları sayabiliriz.

Bu bankalar kefil istemediği takdir de ipotek gösterilmesini istemektedir. Üzerinize kayıtlı olan bir gayrimenkulünüzü bankaya ipotek olarak gösterdiğinizde, bankalardan kredi alabilirsiniz. Bankalar, kefil istemediği için ipotekli gayrimenkul üzerinden kendisini garantiye almaktadır. Verilen kredinin geri ödemesi yapılmadığı takdir de, banka gösterilen ipoteğe el koymakta ve verdiği kredi tutarını bu gayrimenkul üzerinden karşılamaktadır. Bu nedenle kullandırma konusunda bankalar her zaman olumlu bir yaklaşım içindedir.

Bazı devlet bankaları gerekli gördüğü durumda kefil de isteyebilir. Bu durum yine de bir bilgi olarak aklınızda bulunsun.

Kefilsiz Ne Kadar Kredi Çekebilirim?

Kefilsiz ve ipotekli olarak kredi veren bankaların verdiği kredi tutarları ise kişiye göre değişim göstermektedir. Başvuru sahibinin ihtiyaç duyduğu miktar banka tarafından onaylandığında, kişiye istediği tutar verilmektedir. Hem kredi notu yüksek olan hem de ipotek gösteren kişiler, kredi kullanımı konusunda daha yüksek tutarlarda kredi alabilmektedir. Kredi notu düşük olan kişilere ise bankalar öncelikli olarak daha düşük tutarlarda kredi desteği vermektedir. Kredi notu düşük olan kişiler, aldıkları düşük tutarlı kredilerin ödemesini düzenli olarak yaptığı zamanlarda, ilerleyen dönemlerde kredi notunu da yükseltme şansına sahip olabilmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın