Kırmızı Kalem Yiyenler İçin Kredi

enkredi-kirmizikalem

İçin Kredi: kredi notu nedir, bankalardan kırmızı kalem yiyenlerkırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar hangileri gibi sorularınızın yanıtlarını yazımızda bulabilir ve kırmızı kalemden nasıl kurtulabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bankalardan kırmızı yemek, bankalardan ikaz yemek anlamını taşımaktadır. Kırmızı kalem yiyen kişilerin kredi alabilme ihtimali çok düşük bir hale gelmektedir. Bu kişilerin kredi notu da yerle bir olduğundan dolayı bankalardan kredi alma şansı imkansız bir hale gelmektedir. Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar arasında şu anda bir banka ismini söylemek mümkün değil. Kırmızı kalem yiyen bir kişinin affedilmesi durumunda kredi alma ihtimali bulunmaktadır.

Kırmızı Kalem Yiyenlere Kredi Veren Bankalar

Görüldüğü gibi kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar için bir banka cevabı verilememektedir. Bankalar müşteriye verdikleri kredileri belirli bir süre içerisinde ve elirli miktar kadar ödemesinin yapılması istemektedir. Bu nedenle kredi verme konusunda , kredi notui gelir belgesi, kefil ipotek gibi pek çok faktörü göz önünde bulundurarak kredi vermektedir. Kırmızı kalem yiyen müşterilere verilecek olan kredinin geri ödemesinde sorun olabilir. Bankalar kırmızı kalem yiyen kişilere kredi vermemektedir. Bu konuda kırmızı kalem yiyenlere kredi veren bankalar diye bir şey yoktur, kandırılmayın.

Kırmızı Kalem Yediğimi Nasıl Öğrenebilirim?

Kırmızı kalem yiyen bir kişinin genel olarak özellikleri şunlardır;
-5 yıl boyunca yaptığı tüm kredi ve kartı başvuruları olumsuz olarak sonuçlanmaktadır. Kırmızı kalem yiyene kredi veren bankalar bulunmadığından direkt olarak başvurular reddedilmektedir.
-5 yıllık sürecin sonunda kırmızı kalem yeme durumu yeniden gözden geçirilmekte ve 2 ay içinde kırmızı kalem durumu silinmektedir.

-Bu süreç içerisinde tüm borçlar ödenmiş olsa bile kırmızı kalem süresinden çıkmak mümkün olmamaktadır. Borçlar ödense bile 5 yıllık sürecin dolması beklenmektedir.

Kırmızı Kalem Yiyenler Ve Kara Listedekiler

Kırmızı kalem yemekle kara listeye girmek aynı şeydir. Bu listeye girmemeniz, bankacılık hizmetlerinden faydalanmaya devam etmenizi sağlar. Bu nedenle alınan tüm kredilerde ve kredi kartlarında düzenli ödeme yapılmaya büyük bir hassasiyet gösterilmelidir. Aldığınız bankacılık ürünlerini doğru olarak kullanır ve ödemelerini düzenli yaparsanız kredi siciliniz olumlu olmakta ve yüksek kredi notuna sahip olunmaktadır. Bu durumda da her türlü ihtiyaçlarınızda bankalardan kredi ve kredi kartı gibi ürünleri kolaylıkla alabilirsiniz.

Kırmızı Kalemden Kurtulabilir Miyim?

Banka kara listesiyle aynı anlama gelen banka kırmızı kalem yiyenler için bir süre beklemek gerekiyor ve bu süre yasal olarak belirlenen   5 yıl sınırıdır. Bankalar bir çoğu kırmızı kalem yiyenler için 2 yıl süre bekleyerek istediğiniz bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirmeye devam edebilirsiniz. Örneğin 01.06.2013 tarihinde kara listeye alınmışsanız yani kanuni takipteyseniz, 03.11.2015 tarihinde kanuni takip içerinde görülmeyebilirsiniz. Ayrıca görülseniz bile bu durum göz önüne alınmayabilir.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın