KOBİ Girişimci Kredisi Veren Bankalar

kobi-girisimcilere-kredi

KOBİ Veren Bankalar : Girişimciler için desteklerden biri de KOSGEB girişimci kredisidir ve nasıl alınır yazımızda açıkladık. Kadın girişimcilerin de faydalanabileceği KOSGEB girişimci kredisi ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Vakıfbank, TEB, Halkbank gibi bankalar da KOBİ Girişimci Kredisi sunabiliyor. Bu krediler için gerekli şartları yerine getirdiğinizde işletmeniz için kredi kullanabilirsiniz.

KOSGEB KOBİ Girişimci Kredisi

Mevcut işini daha da büyütmek isteyen ya da kendi işini kurmak isteyen kişilere destek sağlayabilmek için krediler ve hibeler verilmektedir. KOSGEB esnaflara ve kendi işini kurmak isteyenlere en çok destek sunan kurumların başında gelir. KOSGEB tarafından 50 bin TL’ye kadar hibe, 100.000 TL’ye kadar da faizsiz kredi desteği verilmektedir. KOBİ girişimci kredisi ile yatırımlarınız yapabilir ve işinizi daha da büyütebilirsiniz. KOSGEB tarafından verilen kredi için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. İlk olarak uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmak ve katılım sonucunda eğitim sertifikası alınması gerekmektedir.

Girişimcilik eğitimi 32 saat sürmekte ve eğitimin sonunda katılımcılara sertifika dağıtılmaktadır. Girişimciler, bu sertifikaya sahip olduktan sonra iş projesini KOSGEB’e sunmakta ve kurum tarafından beğenilmesi halinde kredi fırsatı sunulmaktadır. KOSGEB, KOBİ’ler için 60 aya varan vadelerle kredi kullandırmakta ve belirli tutarlara kadar faiz almamaktadır.

KOSGEB projesi şuan da Vakıfbank ile beraber yürütülmektedir. Hibe kredi ya da faizsiz kredi desteğinden yararlanarak kendi işinizin patronu olmak ya da işlerinizi daha da büyütmek istiyorsanız KOBİ girişimci kredisi için KOSGEB’e başvurunuzu yapabilirsiniz. Bu konuda hazırlamış olduğumuz Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır – AYRINTILI ANLATIM yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

KOBİ Girişimci Kredisi Veren Bankalar

İmalat, ticaret ya da hizmet sektörüne işletme sahibi olmayı planlayan kişiler için bankalar kafe, lokanta, imalathane gibi bir iş kurmayı hedefleyen girişimciler için krediler verebiliyor. Pek çok banka girişimcileri desteklerken bazı bankalar kadın girişimciler için de ayrıca kredi destekleri sunuyor.

Girişimcilere destek veren bazı bankalar ödeme şekliyle ilgili olarak da farklılıklar sunuyor. Diğer kredilerde olduğu gibi her ay ödeme yapmak yerine 3 ayda bir eşit taksitli ödeme seçeneğini girişimciler tercih edebiliyor.

  • Finansbank
  • Vakıfbank
  • Ziraat Bankası
  • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)
  • Yapı Kredi
  • Şekerbank
  • Halkbank
  • İş Bankası
  • Garanti Bankası

Halkbank Kredisi

Halkbank Genç Girişimci Kredisi, genç girişimciler için özel olarak kredi veriyor. Girişimcilere verilen bu kredi 50.000 TL olabiliyor. Örneğin Halkbank Genç Girişimci Kredisi ile aylık eşit taksitli ödeme seçeneği ile 30 yaşını geçmemiş olan bireyler 50.000 TL tutarındaki krediye başvuru yapabiliyor. Ancak bu krediyi almak isteyen girişimci bireyin kurmayı planladığı iş koluyla alakalı olarak yüksek okul eğitimi ya da fakülte mezunu olma şartı aranıyor, yani üniveriste diplomasının bulunması gerekiyor.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın