KOBİ Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu

kobi-kredi-basvuru

KOBİ Kredisi Veren Bankalar ve Kredi Başvurusu : KOBİ destek kredisi nasıl alınır kobilerin merak ettiği sorulardan biridir. Bu soruya öncelikle kobi destek kredisi nedir diyerek başlayalım. Ticari amaçla kullanabileceğiniz KOBİ kredi başvurusu ve KOBİ kredisi veren bankalara bakalım.

KOBİ Kredisi Veren Bankalar

KOBİ destek kredisi nedir; Kobi kredileri, işletmelerin sermayelerini artırmak amacıyla verilen ve uzun süreli geri ödemesi bulunan faizli kredilere denmektedir. Kullanılan Kobi kredileri ile işletmeler ihtiyaç duyduğu finansmana sahip olarak işlerini daha iyi bir noktaya taşıyabilmektedir. İş yerini yenilemek isteyen, iş yeri için gerekli makineleri almak isteyen ya da lojistik ağını daha da güçlendirmek isteyen tüm işletmeler Kobi kredilerine başvurarak gerekli finansmanı bankalardan sağlamaktadır.

Ülkemizde, Kobi kredisi veren birçok banka bulunmaktadır. Makalemizde, KOBİ kredisi veren bankalar araştırmasını sizler için yaptık. İşte bu bankalar;

Akbank Kobi Kredisi

Akbank tarafından Kobilere özel olarak 50.000 TL tutarına kadar kredi sağlanmaktadır. Banka tarafından sektörün ihtiyacına bağlı olarak paketler halinde kredi sunulmaktadır.

Eczane, Bayi, Franchise, Girişimci, İnşaat, Taahhüt, Kırtasiye, Özel Sağlık, Lojistik, Kuyumcu, Toptancı ve Turizm sektörleri için gerekli kredi desteği sağlanmaktadır. Akbank aracılığıyla Kobi kredisi alabilmek için size en yakın şubeye başvurabilirsiniz.

Garanti Bankası Kobi Kredisi

Garanti Bankası tarafından da Kobi kredisi verilmektedir. Banka tarafından 100.000 TL tutarına kadar kredi desteği sağlanmaktadır. Banka tarafından geri ödeme vadesi olarak ise 60 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Krediler hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için şubelere uğrayabilir ya da 444 56 24 numaralı hattan destek ve bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Kobi Kredisi

Denizbank tarafından 80.000 TL tutarına kadar Kobi kredi desteği verilmektedir. Esnaflara özel esnek ödeme seçeneği ile fark yaratan Denizbank da başvuru işlemleri de son derece kolaydır. Başvuru yapmak için size en yakın şubeye uğrayabileceğiniz gibi SMS göndererek de talebinizi bankaya iletebilirsiniz.

Denizbank SMS başvurusu için “Esnaf” yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numaranızı yazarak 3280’e mesaj olarak gönderip başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Halk Bankası Kobi Kredisi

Halk Bankası, Kobilere özel olarak destek paketleri sunmakta ve esnek ödeme seçenekleriyle kredi kullandırmaktadır. İmalatçılar ve ihracat sektöründe faaliyet gösterenlere özel olarak da banka tarafından Kobi destek paketleri verilmektedir. Size en yakın Halk Bankası şubesine başvurarak ya da 444 0 401 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası, işletmeler için finansman desteği kapsamında KOSGEB ile birlikte çalışmaktadır. KOSGEB veri tabanında yer alan işletmelere özel olarak kredi fırsatları sunulmaktadır. Ziraat Bankası’nın KOSGEB destekli yaptığı kredi fırsatlarından yararlanmak ve başvuruda bulunmak için size en yakın Ziraat Bankası şubesini ziyaret edebilirsiniz.

KOBİ Destek Kredisi Nasıl Alınır?

KOBİ destek kredisi almak isteyenler bankaların KOBİ’lere özel mesajla başvuru seçeneği ile KOBİ kredi başvurusu yapabilirler. Yazımızda mesajla KOBİ kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalara yer verdik. Ayrıca kredi almak istediğiniz bankanı şubesine giderek KOBİ kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Gerekli belgeleri hazırladıktan sonra kredi başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde kredi notu, gelir durumunuz gibi faktörler değerlendirilir. Eğer kredi almanıza bir engel bulunmazsa KOBİ kredinizi kullanabilirsiniz.

Halkbank KOBİ’lere Özel KOBİ Destek Paketleri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bu yazı sizi kredi almaya teşvik etmez. Kredi almak ya da almamak sizin tercihinizdir. Kredilerin size sağladığı kayıpları ve kazançları düşünerek kararınızı verebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın