KOBİ Nedir Ve Kobilere Kredi Veren Bankalar

kobilere kredi

KOBİ Nedir Ve Kobilere Kredi Veren Bankalar: kobi kredisi kimlere verilir, KOBİ nedir, KOBİ kredisi nedir, kobi kredisi nasıl alınır ve KOBİ’ler için kredi veren banklar hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. KOBİ’ler zaman zaman kredi almaya ihtiyaç duyabilirler. Bu noktada bankaların KOBİ’lere özel kredileri bulunmaktadır. Peki KOBİ’ler konut kredisi alabilir mi?  İşte KOBİ’ler ve KOBİ’lere kredi veren bankaların isimleri.

KOBİ Nedir?

KOBİ nedir sorusunda cevap olarak küçük ve orta ölçekli işletmeler için verilen isimdir denilebilir. KOBİ’ler kuruluşlarından itibaren zamanla ilerleme kaydederek gelişip büyüyebilirler. Bu büyüme için desteklerden faydalanabilirler.

Her firma önce kurulur sonra yavaş yavaş ilerleyerek gelişimlerini sürdürürler. Bu firmalar büyümek için destek alırlar ve bu desteklerden biri de bankalardan alınan kredilerdir. Bankalar finansal olarak aldıkları bu destek ile büyümelerine hız kazandırabilirler. Bankalar KOBİ’lere diğer kredilerden farklı olan destekler sunabilirler. “KOBİ’lere Özel” isimlerle kredi ürünleri vermektedirler.

KOBİ kredilerinden faydalanmak için KOBİ tanımına uymanız ve bankanın KOBİ’ler için kredi verme şartlarını sağlamanız gerekir.

KOBİ Kredisi Nedir?

Küçük ve orta ölçekli işletmeler KOBİ olarak isimlendirilmektedir. Bu işletmeler bankaya giderek ticari nitelikli krediler kapsamında verilen kredilerden faydalanabilirler. KOBİ’ler için kredi imkanından faydalanmak isteyenler vergi levhası belgesine sahip olmalıdır. Ticari krediler bireysel kredilerden farklı özelliklere sahiptirler. Faiz oranları, kredi masrafları KOBİ’ler için bireysel kredilerden farklıdır.

 KOBİ’ler kredi almak için krediye ihtiyaç duymalıdır. Alacakları krediyi makine, ekipman, iş yeri giderleri , tadilat gibi masraflar için kullanabilirler. KOBİ kredileri de müşterinin ihtiyacına göre çeşitlidir. Yani tek tip KOBİ kredisi değil farklı türlerde KOBİ kredileri bulunmaktadır. Bu nedenle hangi ihtiyaç için kredi çekileceği önemlidir. 

KOBİ’ler Konut Kredisi Alabilir Mi?

KOBİ’ler konut kredisi alamazlar. Konut kredisi bireysel müşteriler için kullandırılan bir kredi ürünüdür. İşletme için kullanılacak bir konut alımı bile olsa bu amaçla konut kredisi verilmemektedir.

KOBİ Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOBi kredisi almak için önemli şartlardan biri vergi levhasının bulunmasıdır. Vergi levhasına sahip olanlar bankalardan KOBİ kredileri alabilirler.

KOBİ kredisi nasıl alınır diyenler için ; KOBİ olarak bankadan kredi almak istiyorsanız bankadaki müşterisi temsilcisine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.  Bankanın KOBİ’ler için kredi başvurusunda istediği belgeleri hazırlamalısınız. Bu belgeleri teslim ettikten sonra kredi başvurunuz tamamlanır ve sonucunu beklemeniz gerekir.

Acil nakit ihtiyacı olan KOBİ’ler için banka kredi başvurusu hakkında bir değerlendirme yapar. Bu değerlendirmede kredinin limitini tanımlar. Bankaya verdiğiniz evraklar ile firmanıza limti tanımlama işlemi gerçekleştirilir. Kredi almanıza engel bir durum yoksa bu limitler doğrultusunda KOBİ olarak kredilerden faydalanabilirsiniz.

KOBİ Kredisi Veren Bankalar

KOBİ’lere destek olmak amacıyla bankalar çeşitli kredi ürünleri veriyor. Bankaların KOBİ kredileri için faiz oranları, vade seçenekleri ve kampanyaları birbirinden farklı. KOBİ kredilerinden faydalanmak istiyorsanız hangi amaçla krediye ihtiyacınız olduğunu belirlemelisiniz. Sonrasında faiz oranlarını ve diğer faktörleri değerlendirerek kredi başvurusunda bulabilirsiniz. İşte KOBİ’lere Kredi Veren Bankalar.

-Finansbank

-Denizbank

-Garanti Bankası

-Halkbank

-Türkiye Finans

-TEB

-Yapı Kredi

-Türkiye İş Bankası

-Vakıfbank

Bu bankalara giderek KOBİ’ler için kredi özelliklerini müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın