Konut Kredisi İndirimli Faiz Oranları

indirimli konut kredisi faizleri

Konut Kredisi İndirimli Faiz Oranları : Konut kredisi faiz indirimleri neler ve hangi banka ne kadar faiz oranı ile konut kredisi veriyor, indirimli konut kredisi veren bankalar hangileri cevapları yazımızda. için kredi almak istediğiniz bankayı ziyaret edebilirsiniz. Aylık ödeme tutarlarınızı ne kadar faiz uygulanacağını öğrenebilirsiniz.İşte düşük faizli konut kredisi veren bankalar.

Konut kredisi almak isteyen müşteriler için konut kredisi faiz oranlarında düşüş yaşandı. Bankalar konut kredisi faiz oranlarında indirim yaptı. Ev sahibi olmak isteyenler ve bunun için kredi alacaklar için konut kredilerinin faiz oranlarının düşmesiyle birlikte bu durum daha cazip görülmeye başlandı.

Ev kirası ödemek yerine kredi çekerek ev almak isteyen müşteriler yüksek nedeniyle kredi almıyorlardı. Ancak banklar kredi faiz oranlarını azalttı. Kendi evlerini alarak taksitler halinde krediyi ödemeyi tercih edecek müşteriler her banka için güncel konut kredisi faiz oranlarını takip etmelidir. Her banka konut kredisi için farklı faiz oranı uygulaması yapmaktadır. Her banka aynı faiz oranı ile kredi vermemektedir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir nokta da bulunmaktadır. Kredi alan müşteri krediyi alırken ve sonrasında ödemesi gereken faiz oranı hakkında banka ile detaylıca görüşmelidir. Bir bankanın işlem yaptığı faiz oranı %1,5 olabilirken bir başka bankanın işlem yaptığı faiz oranı %2 olabilir.

Güncel Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi faiz oranlarında bazı bankalar indirim yapmış bulunuyorlar. Özellikle Ziraat Bankası konut kredisi ya da Halkbank Konut Kredisi almak isteyen müşteriler indirimli konut kredisini görebilirler. Bankaların vade seçeneğine göre uygulayacakları konut kredisi faiz oranları aşağıdaki gibidir.

  • 1-24 ay arasında konut kredisi alacaksanız uygulanacak faiz oranı %0.80 olmaktadır.
  • 25-48 ay arası konut kredisi faiz oranı %0.89’dur.
  • 49-60 ay arasındaki vade seçeneği ile konut kredisi alacaksanız %0.90 faiz uygulanır.
  • 61-120 ay vade ile konut kredisi için belirlenen faiz oranı %0.95 olmaktadır.

İndirimli Konut Kredisi Veren Bankalar

Bankalar konut kredisi faiz oranları düşürüyor. Peki hangi banka ne kadar faiz oranı ile müşterilere konut kredisi veriyor. İşte Düşük Faizli Konut Kredisi veren bankalar ve oranları.

TEB – Konut Kredisi 0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla.

Şekerbank – 0,89’dan başlayan faiz oranı ile konut kredisi veriyor.

Yapı Kredi – Konut Kredisi faiz oranını 0,99’a indirdi.

Halkbank Konut Kredisi – 0,80′ dan başlayan faiz oranları ile konut kredisi veriyor.

Vakıfbank – Konut Kredisi 0.80 faiz oranlarından başlıyor.

Finansbank – Konut Kredisi faizlerini 0.99′ düşürdü.

Kuveyt Türk – Konut Kredisi faiz oranı 0,99’dan başlıyor.

Garanti – Konut Kredisi faizlerini %1.0’ın altına indirdi.

Akbank – Konut Kredisi faizlerini 0.99′ indirdi.

Ziraat Katılım Konut Kredisi – Konut Kredisi faizlerini 0,82 indirdi.

Detaylı bilgi ve vade sürelerine göre konut kredisi faiz oranları için bankaların şubelerini ziyaret edebilir detaylı ve güncel bilgi alabilirsiniz.

Konut Kredisi Faiz Oranı İndirimi

Konut kredisi almak isteyen müşteriler için konut kredisi faiz oranlarında indirim uygulaması yapıldı. Konut kredisi almak isteyen müşteriler bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarını takip etmeye başladı. Bankalar zaman zaman konut kredileriyle ilgili kampanyalar düzenleyerek müşteriyi kredi almaya teşvik etmektedir.

Konut kredisi almak isteyen müşterilerin eğer bankalarlar ilgili kredi notu, kara liste, kredi ve kredi borçları gibi engelleri bulunmuyorsa konut kredisi alabilirler. Ancak bu tür sorunalrı bulunan müşteriler konut kredisi veren bankalara giderek durumu görüşebilirler. Ayrıca gelir durumuz da önemlidir. Banka konut kredisini size verirken sizden gelir belgesi isteyebilir. Geliriniz istediğiniz krediye uygunsa ve başka bir engel bulunmuyorsa indirimli konut kredisi faiz oranları ile konut kredisi kullanabilirsiniz.

Düşük Faizli Konut Kredisi

Bankalar konut kredisi faiz oranlarını düşürerek konut kredisi almak isteyenlere kolaylık sağlıyorlar. Yüksek faiz oranları müşteriyi olumsuz etkilerken düşen faiz oranları müşterileri konut kredisi alma konusunda olumlu etkiliyor. DÜşük faizli konut kredisi almak isteyen müşteriler bankaların şubelerine giderek konut kredisi başvurularını yapabilirler. Gerekli belgeleri ve koşulları sağladıktan sonra konut kredisini kullanabilirler.

Konut kredisi aldıktan sonra ödemelerinizi zamanında ve tutarında düzenli olarak yapmanı önemlidir. Çünkü kredi ile almış olduğunuz ev banka tarafından satın alınmış gibi, sahibi banka gibidir. Yani siz konut kredisi ile aldığınız bu evi istediğiniz zaman satamazsınız. Krediyi ödeyememe ile ilgili bir sorun yaşandığında almış olduğunuz ev satılabilir, banka hukuki bir süreç başlatabilir.

Krediyi alırken geliriniz, giderleriniz, masraflarınız ve diğer tüm kriterleri değerlendirerek kredi almalısınız. Eğer krediyi ödeyemezseniz bu durum sizin kredi notunuzu da olumsuz etkiler. Satın aldığınız ev de elinizden gidebilir. Bu nedenle kredi almadan önce iyice düşünmek ve değerlendirme yapmak gereklidir.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın