KOSGEB Engellilere İşyeri Açma Kredisi

engelli-isyeri-acma-kredisi

Engellilere İşyeri Açma Kredisi : Engelli vatandaşlar kredisine başvuru yapabilirler. Engelli girişimci desteği almak için hibe desteği şartlarını taşımanız gerekiyor. ’ten alabileceğiniz hibe kredi desteği ile iş yerinizi açabilir, kazançlarınızla işlerinizi büyütebilirsiniz. Engelli vatandaşlar için sunulan hibe desteği ile kendi işlerini kurabilirler. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan engelli kişiler bu destekten faydalanabilir. Detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Engelli Girişimcilerin Kredi Başvuru Süreçleri

Ülkemiz yatırım konusunda oldukça elverişli bir konumda bulunurken, girişimcilerde bu fırsatları değerlendirerek sektörde yerini almak istiyor. Girişimciler, cazip iş fikirleriyle gerek kredi konusunda gerekse de devlet katkılarından yararlanarak kendi işlerini kurmaktadır. Engelli olan vatandaşlarımıza da devlet konusunda gerekli teşvikler sağlanmaktadır. Engelli vatandaşlarımızın hem sosyal hayatta hem de iş hayatına yapacağı katkılar oldukça önem arz ediyor.

Engelli girişimcilere en önemli katkıyı KOSGEB yapmaktadır. Özel girişimcileri desteklemek üzere faaliyet gösteren KOSGEB tarafından engelli vatandaşlar için hibe krediler ve kredi desteği sunulmaktadır. Engelli girişimcilerin kredi başvuru süreçleri konusunda KOSGEB tarafından engelli girişimcinin çalışmalarda fiili olarak bulunması ve işinde söz sahibi olması büyük önem taşıyor. Engelli girişimcinin sadece imzasını taşıması, hibe ve kredi desteği için yeterli görülmemektedir. KOSGEB tarafından yeterli özellikleri taşıyan engelli vatandaşlarımıza hibe kredi desteği sunulmaktadır. Hibe kredilerde geri ödeme şartı bulunmamaktadır. KOSGEB tarafından hibe dışında kredi desteği de bulunmakta ve faizsiz olarak geri ödemeli kredi desteği ile de engelli vatandaşlara katkı sağlanmaktadır.

KOSGEB Engellilere İşyeri Açma Kredisi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan engelli kişiler kendi işlerini kurabilmek için destek alabilirler ve bu desteği KOSGEB ya da İşkur’dan almaları mümkündür. Hibe kredi almak için başvuru yapacağınız kurumlara götürmeniz gereken belgeler bulunmaktadır ve başvuru şartları da farklılık gösterebilir.

Engellilere İşyeri Açma KOSGEB kredisi almak isteyenler için Girişimcilik Destek Programı bulunmaktadır. Bu programdan destek almak isteyen engelli vatandaşlar Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almaları gerekmektedir ve bu eğitime girmek zorunludur. Bu kurs 32 saat sürmektedir ve başarı ile tamamladığınızda devlet teşviki alabilirsiniz. 50 bin TL hibe kredi alarak işiniz için kullanabilirsiniz.

Engelliler İçin Hibe Kredi Şartları

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alan ve bu eğitimi başarı ile sonuçlandıran engelli vatandaşın iş yerini kurması mümkündür. KOSGEB engellilere iş yeri açma kredisi için aşağıdaki belgeleri sunmanız gerekiyor;

-Harcamlarınızı faturalandırmanız gerekiyor.

-Veri tabanına kayıt yaptırmalısınız.

-Onay alabilir özelliğe sahip iş yeri planı.

-KOBİ Beyannamesi ve bilgi dökümanının hazırlanması gereklidir.

KOSGEP ile güncel ve detaylı bilgi almak almak için iletişme geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın