KOSGEP 50 bin TL Hibe Ve 100 bin TL Faizsiz Kredi

enkredi

KOSGEP 50 bin TL Hibe Ve 100 bin TL Faizsiz Kredi: 100 bin tl faizsiz kredi şartları neler, 50 bin tl hibe nereye başvurulacak, 50 bin tl hibe şartları kimler için isteniyor sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. KOSGEB tarafından verilen hibe kredileri, kendi işini kurmak ve kendi işinin patronu olma isteyenlere gerekli finansman ihtiyacını sunmaktadır. Hibe kredileri ile girişimcilik teşvik edilmekte ve bu doğrultuda destek verilmektedir. KOSGEB tarafından hibe kredilerinin yanı sıra faizsiz kredi desteği de verilmektedir. Sıfır faizli olarak hibenin yanı sıra bu kredilerden de yararlanarak hayalinizdeki işi kurabilirsiniz.

Hibe Kredisini Kimler Alabilir?

Hibe kredisi faiz gibi bir yük bulundurmadığı için bu krediyi alanlara büyük kolaylık sağlıyor. Kendi işini kurmak isteyen kişiler için bir fırsat niteliğinde olduğu söylenebilir. Hibe kredisi nasıl alınır? Başvuru şartları? Gibi sorular girişimcilerin en sık sorduğu soruların başında gelmektedir. Hibe kredisinden faydalanmak istiyorum diyenlerin şu şartları taşıması gerekmektedir;

-Hâlihazırda bir işletmenizin bulunmaması gerekmektedir.
-250 ve üstünde çalışana sahip olan kobiler bu hibelerden yararlanamamaktadır.
-Zaatkarlık faaliyetine devam etmekte olanlar
-Çiftlilik yapanlar
-Sivil toplum kuruluşları
-Belediye organları

Hibe kredisinden yararlanmak isteyenlerin öncelikle bir iş projesinin olması gerekmektedir. Projeniz ile 10.000 TL’den 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz olarak hibe kredisi alabilirsiniz. Bu kredi tutarı sizin işinizi kurmanız için yeterli bir miktar olabilir. Sonrasında temelini bu nakit ile oluşturduğunuz işinizi daha da büyütmeniz mümkündür.

Yüksek miktarlı krediler için sıfır faizli geri ödemeli kredi fırsatı sunulmaktadır. Ülkemizde, bulunduğumuz süreçte tarımsal ürünlere olan ihtiyaç artmakta olduğundan özellikle çiftçilere hibe kredi konusunda büyük bir destek verilmektedir. Çiftçilik ve hayvancılık faaliyetlerinin hız kazanması ve teşvik edilmesi amacıyla bu sektörlere her zaman destek verilmektedir. Hibe kredisi başvuruları için KOSGEB ile görüşülmesi gerekmektedir. KOSGEB tarafından bazı eğitimler talep edilmekte ve eğitim sürecinin ardından gerekli belgeler ile başvuru kabulü yapılmaktadır.

KOSGEP

Kosgep kendi işinin patronu olmak isteyen kişilerin uygun gördüğü projelerine hibe kredi veriyor. Orijinal ve iyi bir proje ile bu krediyi almanız mümkündür. Bu krediden faydalanabilmek için aranan şartlardan biri İş-kur’a kayıtlı olmanızdır. Zaman zaman İş-kur’da girişimcilik kursları düzenlenerek eğitimler verilebiliyor. Mülakatı geçtiğinizde kurs eğitimini de almaya başlayabilirsiniz.

KOSGEP 100 Bin TL Faizsiz Kredi

KOSGEP 29 yaşını geçmemiş olan genç girişimciler için geri ödemeleri olarak 100 bin tl faizsiz kredi vererek destek oluyor. Ayrıca aldığınız bu 100 bin TL krediyi hemen ödemeye başlamanız gerekmiyor. 3 yıl sonra ödemelerinize başlamanız mümkün. Bu destek ile faiz uygulaması olamadan kendi işinizi kurabilir ve işlerinizi zamanla büyütebilirsiniz.

Bu krediden faydalanmak için İş-kur’a kayıtlı olma şartı aranmaktadır. Kurs dönemini bitirdikten sonra alacağınız sertifika ile iş planınızı da alarak KOSGEP’e müracaat edebilirsiniz. İş planınıza dair yapılan incelme sonucunda faizsiz kredi başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanıyor.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. Yilmaz
    26 Aralık 2016

Bir cevap yazın