Kredi Başka Bankaya Taşınır Mı

kredi taşıma

Başka Bankaya Taşınır Mı: krediyi başka bankaya taşımak , konut kredisi transferi nasıl yapılır sorunuzun cevabını yazımızda bulabilirsiniz. Krediyi başka bankaya taşıma yani kredi transferi hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Krediyi Başka Bankaya Taşıma

Bankaların kredi taşıma fırsatı sunmasıyla birlikte, borç sahibi kişilerde bir nebze olsun rahatlama fırsatı buldu. Krediyi başka bankaya taşıma işlemi ile birlikte, tüketiciler, kredi ya da kredi kartı borçlarını tek bir bankaya taşıyarak yapılandırabilmektedir. Özellikle, bu işlemler faizlerin düşük olduğu dönemlerde yapıldığından son derece faydalı olmaktadır. Konut kredileri, krediyi başka bankaya taşıma işlemlerinde en çok taşınan kredi türü olarak dikkat çekmektedir. Tüketiciler herhangi bir bankadan aldığı krediyi farklı bir bankaya transfer ederek daha avantajlı faiz oranlarından faydalanmaktadır.

Krediyi Taşımanın Faydası

Kredi taşıma işlemlerinin birçok faydası daha bulunmaktadır. Krediyi başka bankaya taşıma işlemi ile birlikte kredinizi farklı bankaya transfer edip daha düşük oranlardaki faiz oranlarından yararlanabilir aynı zamanda taksit miktarlarınızı da azaltabilirsiniz. Kredi kapatma işlemleri için bankanıza ödeyeceğiniz kredi miktarlarını yeni kredi taksitlerinize ekleyip uzun vadeli olarak da ödeyebilirsiniz. Kredi taşıma işlemi genel anlamda tüketicileri memnun eden bir işlemdir. Aynı zamanda taşıma işlemi ile birlikte bankalar müşteri de kazanmaktadır. Bu durumda bankalar arasında rekabet oluşturmaktadır.

Kredi Taşınırken Dikkat Edilecekler

Kredi taşıma işlemleri için bazı noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Kredi transfer işlemini farklı bankaların düşük faiz oranlarından etkilenerek yapacaksanız eğer, bankanın alacağı dosya ve masraf tutarlarını da hesaba katmak gerekmektedir. Bazı bankalar faiz oranlarını düşük gösterip cazibe uyandırmakta ve taşıma işlemi yaptığınızda karşılaştığınız yüksek masraf tutarlarıyla yüksek bir maliyet ortaya çıkmaktadır. Bu tür sorunlar yaşamamak için taşıma işleminden doğacak masraflar ve faiz oranlarını önceden bilmek önemlidir.

Konut Kredisi Başka Bankaya Taşınır Mı?

Bankadan aldığınız her kredi başka bankaya taşınamayabilir. Ancak konut kredisi başka bir bankaya taşınabilir.Bu noktada krediyi aldığınız bankaya olan toplam borcu, vade süresi gibi bilgileri öğrenmelisiniz. Banka aldığınız bu krediyi erkenden kapatmak istediğiniz için yani başka bankaya taşıyacağınız için size krediyi erken kapatma cezası ve diğer masrafları uygulayabilir.

Kredi aldğınız banka ile krediyi taşımak istediğiniz bankayı karşılaştırmalısınız. Eğer krediyi taşımak daha avantajlı bir seçenek oluyorsa örneğin faiz oranı gibi o zaman konut kredinizi başka bankaya taşımak daha mantıklıdır. Krediyi taşıma için oluşan yeni masraflar nedeniyle ekstra bir borç ile karşılamamak için bunlara dikkat edin. Çünkü siz kredinizi taşırken aslında yeniden ev kredisi çekiyor gibi bir işleyiş olmaktadır, sonrasında başka bankaya kredi borcunuzu taşımış olursunuz.

Kaç Tane Kredi Transferi Yapılabilir?

Kredi transferi yapma durumu için sayı sınırlaması belirtilmemiştir. Karlı olan kampanya dönemlerinde kredizi bir bankadan başka bir bankaya taşıyabilirsiniz. Kredi transferini krediyi taşımak istediğiniz bankaya giderek başvuru işleminizin onaylanmasından sonra gerçekleştirebilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. yeşim
    31 Temmuz 2016

Bir cevap yazın