Kredi Kartı Başvurularım Neden Onaylanmıyor

kredi-karti-basvurum-onaylanmiyor

Kredi Kartı Başvurularım Neden Onaylanmıyor : Kredi kartı alamıyorum diyorsanız başvurum onaylanmıyor ne yapmalıyım sorunuza yazımızda cevap bulabilirsiniz. içerisinde olmanız ya da diğer nedenler kredi kartı başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Kredi kartı almanıza bir engel olmadığını düşünüyorsanız ancak yine de başvurunuz onaylanmadıysa bu durumda da ne yapabileceğinizi açıkladık. Kredi başvurunuz neden onaylanmıyor, reddediliyor öğrenmek için devam edin.

Ne Yapmalıyım

Kredi kartı başvurunuzu banka onayamadı ne yapmalıyım diyorsanız, bu durumun nedenini bankaya yazılı bir dilekçe ile başvuru yaparak öğrenebilirsiniz. Bankanın kredi başvurunuzu reddetmesinin pek çok nedeni olabilir. Ancak diyelim ki siz başvurunuzun onaylanmaması için bir neden olduğunu düşünmüyorsunuz. Bu durumda dilekçe yazarak neden kredi kartı başvurunuzun red cevabı aldığını sorabilirsiniz. Ancak bazı açık durumlar vardır ki bu durumda bankanın onay vermeme ihtimali zaten yüksektir. Örneğin kara listedeyseniz kredi kartı almanız zorlaşacaktır.

Kredi Kartı Başvurumu Banka Neden Onaylamaz

Kredi kartı almak için bankaya başvuru yapmak istiyorsanız ve banka başvurunuz red ediyorsa bu durumun nedenli ödenmemiş faturlarınız, ödemediğiniz borçlarınız olabilir. Bankalar böyle durumlarda başvurunuza olumsuz cevap verebilir. Kredi kartı almak istiyorsanız tüm borçlarınızı ödemeniz gerekiyor ve bu borçları da düzenli bir şekilde ödemeniz yararınıza olacaktır. Bankalara kredi kartı almak için yapacağınız başvurularda ödeme ile ilgili planlarda düzenli ödemeler yapabileceğiniz konusunda önceki borçlarınız fikir vermektedir.

Kredi Kartı Başvurum Neden Reddediliyor?

Kredi kartı başvurularım reddediliyor sorunuza birkaç cevabı yazımızda verdik. Bilinmeyen red edilme nedenlerinden biri de bankalarla işlem yapmadığınız için iyi bir ilişkinizin olmaması düşünülebilir. Ödemelerinizi bankalar aracılığı ile yapmıyorsanız, para transferlerinde bankaları kullanmıyorsanız bu gibi durumlar nedeniyle bankalar kredi kartı verme konusunda uzak durabilir.

Kredi Kart Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Kredi başvurunuzun onaylanmasının farklı nedenleri olabilir. Yazımızda yer alan kredi kartı başvurusunun reddedilme nedenlerine baktığınızda kredi başvurunuzun neden onaylanmadığı hakkında bir fikriniz oluşabilir. Aşağıdaki maddeler de bankadan kredi kartı alamamanızın nedenleri olabilir.

  • Kredi notunuz düşükse kredi kartı başvurunuz reddedilebilir. Eğer kredi notunuz 1400’den düşükse kredi kartı başvurularınız red cevabı alabilir, red cevabı alması da yüksek bir ihtimaldir.
  • Kısa aralıklarla kredi kartı almak için başvuru yaptıysanız banka tarafından bu durum risk olarak değerlendirilebilir ve kredi kartı başvurunuz onaylanmayabilir.
  • Başvurduğunuz kredi kartı limiti yüksek, sizin geliriniz düşükse banka geliriniz nedeniyle size kredi kartı vermeyebilir.
  • Düzenli bir gelire sahip değilseniz kredi kartı başvurunuz reddedilebilir. 6 aydan uzun süredir bir işte düzenli olarak çalışmadıysanız banka bu durumda size kredi kartı vermeyebilecektir.
  • Geçmişte yaptığınız bankacılık işlemeleri sizi sonradan da etkileyebilir. Bankalardan aldığınız borçları ödemediyseniz, yasal takibe alındıysanız, kara listeye girdiyseniz bu durumlar kredi kartınızın reddedilmesinde önemli bir nedenlerdendir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın