Kredi Kartı Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Garanti, Akbank, Ziraat Bankası gibi bankalara kredi kartı başvurusu yaptıysanız kredi kartı kaç günde gelir sorunuzun cevabını yazımızdan alabilirsiniz. Bankaların kredi karıtm nerede hizmeti ile başvurunuzu takip edebilir ya da sesli yanıt sisteminden başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi kartı başvurusu artık şubeye gitmeden de yapılabiliyor. İnternet üzerinden ya da mobil uygulamalar aracılığı ile başvuru yapılabiliyor, kredi kartı başvurusu anında cevap için bu seçenekler tercih edilebiliyor. Ancak her kredi kartı için internetten ya da mobil uygulamadan başvuru yapmak mümkün olmayabiliyor.

Eğer internet bankacılığı kullanıyorsanız yani zaten müşterisi olduğunuz bankanın hızlı kredi kartı başvurusu ne zaman sonuçlanır diyorsanız dakikalar içerisinde sonucu öğrenebilirsiniz.

Örneğin Ziraat Bankası müşterisiyseniz kullanıcı bilgilerinizle internet bankacılığından kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra bankada kayıtlı olan cep telefonu numaranıza başvurunuzun onaylandığı ya da red cevabı aldığına dair bilgilendirme mesajı gelecektir. Bu mesaj siz başvurunuzu yaptıktan kısa bir süre size gönderilecektir.

İş Bankası, Akbank, Garanti Bankası, ING Bank, Halkbank, banka internet bankacılığı ya da mobil bankacılık ile yapılan bu tür başvurularda başvuru sonucunu dakikalar içerisinde müşterisine iletmektedir. Ancak yoğunluk ya da farklı nedenlerden dolayı başvuru sonucunun iletilme süresi uzayabilir.

Kredi kartı başvurusu hemen cevap için bankanın müşterisi olmanız ve internet bankacılığından, mobil bankacılıktan işleminizi yapmanız size kolaylık sağlayacaktır. Başvurunuz dakikalar içerisinde değerlendirilir cevap size iletilir.

Bankalar kredi kartı başvurusu için değerlendirme yaparlar. Bu değerlendirmeler nedeniyle bankadan bankaya göre başvuru sonucunu öğrenme süresi değiklik gösterebilir. Ancak kredi kartı başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusuna en erken 3 iş günü içerisinde sorgulanabileceğini söylemek mümkündür.

Bankalar kredi kartı başvurusu için gelir belgesi, geçmiş kredi kartı ve kredi taksitlerini ödeme düzeni, kredi notu ve diğer kriterleri de göz önünde bulundurarak başvuruya onay ya da red cevabı verebilir. Başvuru sonucunun onaylanması ile kredi kartı ne zaman gelir diyorsanız teslim aşamaları ile 15 gün süre içerisinde kredi kartınıza sahip olabilirsiniz.

Mesajla kredi kartı başvurusu yapıldığında da başvuru sonucu dakikalar içerisinde size ulaşacaktır. Her banka her kredi kartı için mesajla kredi kartı başvurusu kabul etmemektedir. Kart seçiminizi yaptıktan sonra başvurunuzu telefonunuzun mesaj bölümünden yaptıktan sonra banka size olumlu ya da olumsuz başvuru sonucunuzu iletecektir.

Kredi Kartı Başvurusu Sorgulama

Kredi kartı başvuru sonucu öğrenme için bir kaç farklı seçenek bulunmaktadır. Bankaya ait telefon bankacılığından ya da internet bankacılığından sonucu öğrenebilirsiniz. Ayrıca bankanın şubesine giderek başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Sesli yanıt sisteminden ya da müşteri hizmetlerinden bankaya gitmenize gerek kalmadan kart başvurunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Anadolu Bank kredi kartı başvuru sonucu öğrenme için 0850 222 55 50 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Bu numarayı aradıktan sonra 3 ve 4 numaralarını sesli yanıt sisteminde tuşlayabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvuru sonucu için müşteri hizmetlerini tercih edebilir ya da Başvurum Nerede hizmetini kullanabilirsiniz. 0850 222 25 25 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sisteminde yer alan 9, 3 ve 2 numaralarını tuşlayarak başvurunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Eğer Akbank Axess, Wings ve Free Kart tipleri için başvuru işlemi yaptıysanız 444 29 29 numarasını arayabilirsiniz. 9,3 ve 2 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Akbank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme Ve Takibi yazımızdan Başvurum Nerede hizmeti hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Denizbank Bonus, Üretici Kart, Miles & More ve Sea & Miles kart tipleri için başvuru işlemi yaptıysanız sonucunu 444 0 800 numarasından öğrenebilirsiniz. Sesli yanıt sisteminde 0 numarasını tuşlayabilirsiniz.

Garanti kredi kartı başvurum ne zaman sonuçlanır hakkında ksıaca bilgi verecek olursak en fazla 1 hafta içerisinde sonuçlanacağını söyleyebiliriz. Garanti Bankası da Başvuru Takibi hizmeti sunmaktadır. Garanti Bonus, Money Card, Bonus Trink, Shop&Miles, Flexi ve American Express kart tipleri için başvuruda bulunduysanız sonucu 0850 222 0 333 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt sisteminde 3, 4 ve 1 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Vakıfbank  World Card, Vakıf Card, Taraftar Kart, Rail & Miles kartçeşitlerinden birine sahip olmak için  başvuru yaptıysanız başvuru sonucu için 444 0 724 numaralı telefonu aradıktan sonra sesli yanıt sisteminde 3 ve 9 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası World Card ve Adios kart tipleri için yaptığınız başvurunun sonucunu 444 0 444 numaralı telefonu arayarak öğrenebilirsiniz. Sesli yanıt sisteminde 1, 7 ve 2 numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Maximum Kredi kartı başvuru sonucu için yapmanız gerekn ise 444 00 00 numarasını arayabilirsiniz.

Halkbank kredi kartı başvuru sonucu için 444 0 400 numarasını aradıktan sonra sesli yanıt siteminde yer alan 1 ve  numaralarını tuşlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın