Kredi Kartı Blokesi Ne Zaman Açılır, Nasıl Açılır?

kredi-karti-bloke-kaldirma

Kredi Kartı Blokesi Ne Zaman Açılır ve Nasıl Açılır? : Kredi kartı bloke süresi için belirlenmiş süreler bulunmaktadır. Kredi kartı bloke kaldırma için kredi kartınızın neden bloke olduğu önemlidir. Kredi kartı borcumu ödedim ne zaman açılır sorunuza yazımızdan cevap alabilirsiniz.

Kredi kartı blokesi nedir sorusuna kısaca bankanın kredi kartını kullanılamaz hale getirmesi olarak tanımlanabilir. Kredi kartı bloke olursa ne olur; kullanılamaz hale geldiği için alışverişlerinizde kredi kartınızı ödeme yapmak için kullanamazsınız. Kredi kartı neden bloke edilir diyorsanız bu durumun bir çok nedeni olabilir. Mesela kredi kartı çalındıysa banka kredi kartını bloke ederek kredi kartını kapalı hale getirebilir.

Kredi kartı bloke olması nedenlerinden biri de kredi kartı borcunun olmasıdır. Eğer kredi kartına olan borçlar ödenmiyorsa banka kredi kartını bloke edebilir. Kredi kartı borçlarınızın taksitlerini 3 ay üst üste ödemezseniz banka otomatik olarak kredi kartı bloke işlemi yapabilir.

Kredi kartınız kaybolduysa ve bu nedenle bloke konulduysa bunun için kredi kartı bloke açma işlemi farklı, borçların geç ödenmesi nedeniyle kredi kartı bloke açma işleminin süreci farklıdır.

Kredi Kartı Blokesi Ne Zaman Açılır?

Kredi kartı bloke açtırma işlemi için kredi kartının bloke edildiği zaman önemlidir. Bu zamana göre açılma süreci ve kredi kartı blokesinin kalkması için yapılacak ödeme miktarı farklıdır.

ödedikten sonra ne zaman açılır; 90 gün gecikme yaşandıktan sonra eğer kredi kartı borçlarınızı tamamen öderseniz  için 24 saat sonra bloke kaldırılacaktır. Bazı bankalarda süresi daha kısa olabilir.

Kredi kartı borcu üç dönem ödenmediyse ve yasal takibe girdiyseniz bir de avukata tahsil olmuş kredi kartı sahibiyseniz bu durumda bloke kaldırılmamaktadır. için kredi kartının bloke kaldırma bu durumda kesinlikle yapılmamaktadır.

Kredi Kartım Kayboldu Çalındı Bloke Ne Zaman Kalkar?

Kredi kartınız kaybolduysa ya da kredi kartınız çalındıysa, kredi kartı bloke oldu işleminin yapılmasından 24 saat süre sonunda bu kredi kartı iptal edilir. İptal işleminden sonra yeni kredi kartı basımı yapılır.

Eğer kredi kartınızı 24 saat içerisinde bulursanız bloke kaldırma işlemi yapmanız mümkündür. 24 saat içerisinde bankanızı arayabilir ve kredi kartı bloke açtırma işleminizi yaptırabilirsiniz.

24 saat geçtiyse artık sahip olduğunuz kredi kartı için kredi kartı bloke kaldırma işlemi yapamazsınız. Bankanızdan aynı hesabınız üzerinden yeni bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz. Yeni kredi kartı ürününüz size gönderilecektir.

Bankaların yeni kredi kartını gönderme süresi ise 1 hafta sürebilir.

Maaşın Kaç Katına Kredi Kartı Limiti Belirlenir? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın