Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar Listesi

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Kredisi Veren Bankalar Listesi: Kredi kartı borç kapatma kredisi olarak da bilinen kredi kartı yapılandırma kredisi, özellikle kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyenlerin imdadına yetişen bir ihtiyaç kredisi türüdür. Gerçekten kredi kartları hayatımızın bir parçası haline geldi. Taksitli alışveriş, nakit avans, taksit ertelemeli alışveriş derken kredi kartı borcu yükselmekte ve bir noktadan sonra ise ödenmesi güç hale gelebilmektedir. Bu durumda kredi kartı borcunun ödenmemesi nedeniyle bir çok yasal sorunla karşılaşılmaktadır. Bu noktada kredi kartı yapılandırma kredisi, kredi kartı borcunun ödenmemesi nedeniyle karşılaşabileceğiniz olumsuz sonuçlardan etkilenmemeniz için önemli bir ihtiyaç kredisidir.

Bu yazımızda kredi kartı borç kapatma kredisi ve bu krediyi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Nedir?

Kredi kartı yapılandırma (borç kapatma) kredisi, mevcut ve birikmiş kredi kartı borçlarının ödenmesine imkan sağlayan bir ihtiyaç kredisidir. Bu kredi sayesinde kredi kartı borcu olan kimse, mevcut kredi kartı borçlarını kapatabilmekte ve kredi kartı borcunun ödenmemesi nedeniyle ortaya çıkabilecek olumsuz sonuçlar ortadan kaldırılabilmektedir.

Kredi yapılandırma kredisinde banka aslında sizin adınıza kredi kartı borcunuzu ödemektedir. Siz de ödenen kredi kartı borcu miktarı kadar bankaya borçlanmış olmaktasınız.

Kredi kartı yapılandırma kredisi, bir ihtiyaç kredisi türü olması nedeniyle en fazla 48 ay vade ile alınabilmektedir. Benzer şekilde ihtiyaç kredisi için geçerli olan kredi çekme şartları ve kredi özellikleri, bu kredi için de geçerlidir. Bu nedenle kredi faiz oranı, kredi taksit miktarı, kredi alma şartları gibi konular ihtiyaç kredisi ile paralellik göstermektedir.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisinin Avantajları Nelerdir?

Kredi kartı yapılandırma kredisinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz:

 • Kredi kartı ile yapacağınız alışverişleryasal düzenlemeler gereği en fazla 12 taksite bölünebilmektedir. Oysa kredi kartı yapılandırma kredisi aldığınızda, kredi ödemelerinizi 48 ay vadeye kadar taksitlendirebileceğiniz için kredi kartı ödemeleriniz de dolaylı olarak 48 ay vadeye bölünmüş olmaktadır.
 • Kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerinizi ya da nakit avans çekimlerinizi en fazla 12 taksite bölebiliyorsunuz. Bu durumda ödeyeceğiniz taksit miktarı yüksek olabiliyor. Ancak kredi kartı yapılandırma kredisi aldığınızda kredinin vadesi 48 aya kadar uzayabildiği için kredi taksit miktarları da düşebilmektedir.
 • Kredi kartı yapılandırma kredisi sayesinde ödemede güçlük çektiğiniz birikmiş kredi kartı borçlarınızı toplu olarak ödeme imkanına kavuşursunuz. Böylece kredi kartı borcunu ödememe nedeniyle karşılaşabileceğiniz kredi notunun düşmesi, kredi sicilinin bozulması, yasal takibe maruz kalma gibi sonuçlarla uğraşmak durumunda kalmazsınız.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisinin Olumsuz Yönleri Nelerdir?   

Refinansman kredisi olarak da ifade edebileceğimiz kredi kartı yapılandırma kredisinin olumsuz yanı kendisini uygulanacak faiz oranında ve kredinin toplam geri ödemesinde göstermektedir. Bunları şöyle izah edelim:

 • Kredi kartı yapılandırma kredisi aldığınızda kredi anapara ve faiz borcu toplamı normalde ödeyeceğiniz kredi kartı borcunuzdan yüksek olacaktır. Zira kredi kartı borcu için alacağınız miktar, kredi kartı yapılandırma kredisinin anaparasını oluşturacaktır. Bu anapara üzerine bir de faiz işleyecektir. Ayrıca kredi sigorta masrafı ve kredi tahsis ücreti de dahil olduğunda kredinin geri ödemesi yüksek olacaktır.
 • Kredi kartı yapılandırma kredisine uygulanacak olan faiz oranı kredi kartlarına uygulanacak faiz oranlarından yüksek olabilmektedir.

Kredi Kartı yapılandırma Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir? 

Kredi kartı yapılandırma kredisi almak için bankaların aradığı şartlar genellikle şunlardır:

 • Kredi kullanacak kişinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Bazı bankaları üst yaş sınırı uygulayabilmektedir. Bu anlamda bazı bankalar 75 yaş ve üstüne kredi vermemektedir.
 • Aldığınız krediyi ödeyebilecek ekonomik gücünüz olduğunu bankaya göstermeniz gerekiyoru. Bu nedenle banka sizden gelir belgesi ya da kira geliri, faiz geliri ya da tapu fotokopisi belgesi isteyebilir.
 • Kredi kullanacak kişinin kredi notu en az 1500 puan olmalıdır. Kredi notu hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
 • Kredi kullanacak kişinin kredi sicili bozuk olmamalıdır. Bu nedenle örneğin kredi ya da kredi kartı borcu nedeniyle kişi yasal takibe düşmüş ise bu kişi kara listeye alınacaktır. Bu durum ise kredi sicilinin bozulmasına neden olacaktır. Bu bağlamda neden kredi alamıyorum sorusunun cevabını bulabileceğiniz yazımızı bağlantıya tıklayarak okuyabilirsiniz.
 • Almak istediğiniz kredi miktarı ile mevcut ödeme gücünüzün uyumlu olması gerekiyor. Ödme gücünüzü aşan miktarda kredi verilmemektedir.
 • Bankalar sigortalı çalışanlarda genellikle en az 3 aydan beri kesintisiz olarak aynı işyerinde çalışma şartını da aramaktadır.

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Kredi kartı yapılandırma kredisi için bankalar genellikle şu belgeleri istemektedir:

Bazı bankalar kredi başvurusu sırasında kefil ya da gelir belgesi istemediğini hatırlatmakta yarar vardır. Kefilsiz ve gelir belgesiz kredi olarak adlandırılan bu tip kredilerde krediyi almak diğer kredi türlerine göre daha kolaydır. Kefilsiz ve gelir belgesiz krediler hakkında detaylı bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz. 

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Veren Bankaların Listesi

Kredi kartı yapılandırma kredisi veren bankalar bu krediyi ya bir kampanya dahilinde sunmakta ya da ihtiyaç kredisi olarak vermektedir. Kampanya dahilinde kredi kartı yapılandırma kredisi veren bankalar, refinansman kredisi adı altında bu krediyi kullandırmaktadır. Bu bağlamda kredi kartı yapılandırma kredisi alabileceğiniz bankalar şöyledir:

 • Denizbank
 • Finansbank “enpara.com”
 • ING Bank
 • Aktifbank N Kolay Kredi
 • Burgan Bank
 • İş Bankası
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası

Kredi Kartı Yapılandırma Kredisi Almak Mantıklı Bir Hareket Midir?

Kredi kartı yapılandırma kredisi almak aslında ekstradan faiz ödemeyi gerektirdiği için bu konuda dikkatli olmak gerekiyor. Bu nedenle öncelikle kredi kartı ödemelerinizi ve nakit avans kullanımlarınızı kontrollü yaparak kredi kartı yapılandırma kredisine başvuruyu son çare olarak düşünmelisiniz. Bununla birlikte kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız ve kredi kartı borcumu ödeyemiyorum diyorsanız, kredi notunuzun düşmesini önlemek, kredi sicilinizin bozulmasının önüne geçmek, yasal icra takipleriyle uğraşmamak ve kredi kartı ödemelerinizi daha düşük taksitlerle yapabilmek adına kredi kartı yapılandırma kredisine başvuru yapmak mantıklıdır. Buna karşın sırf kredi kartı taksitlerinin vadesini uzatmak için bu şekilde bir kredi kullanmak doğru değildir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın