Kredi Kartı Ekstre Taksitlendirme, Ekstre Böldür Nedir?

Ekstre taksitlendirme, kredi kartı ekstresinde yer alan asgari ödeme tutarını ödedikten sonra talebinizi bankaya ilettikten sonra işleme alınabilir. Kredi kartı ekstrenizde yer alan borcu ödeyemeyecekseniz küçük tutarlarda taksitlendirme yapılabilir. Detaylar yazımızda.

Kredi kartı ile harcama yaptıktan sonra hesap kesim tarihinden sonra toplam borcunuz ve asgari ödeme tutarı bilgileri ekstrenizde yer almaktadır. Asgari ödeme tutararını ödedikten sonra kalan borcunuzu bankanın seçeneklerine göre 6,9,12 ay gibi seçeneklerle faiz uygulaması yapılarak taksitlendirebilirsiniz. Bu işleme kredi kartı ekstre taksitlendirme, ekstre böldür, işlem taksitlendir gibi isimler verilebiliyor.

Ekstrenizin kalan borcunu isterseniz 2, 6, 9 taksite bankanın sunduğu seçeneklere göre kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. Bankaların uygulamalarına göre taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı için aylık olarak vade farkı alınmaktadır. Vade farkı bankadan bankaya göre farklılık gösterebilir.

Kredi kartı ekstre taksit devreden borcunuzu bir sonraki ekstrenize devretmek istemiyorsanız bu işlemi uygulayabilirsiniz. Böylece devreden borcunuzu küçük taksitlere bölebilir ve ödemelerinizi biraz hafifletebilirsiniz.

Akbank Ekstre Böldür hizmeti ile ekstrenizin kalan borcunu 2 ya da 3 taksite böldürebilirsiniz. Taksitlendirdiğiniz ekstre tutarı üzerinden aylık vade farkı alınmaktadır.  %1,79 (BSMV ve KKDF hariç) vade farkı alınmaktadır.

QNB Finansbank ekstre taksitlendirme ile kredi kartı ekstrenizde yer alan asgari ödeme tutarının ödeme işlemini yaptıktan sonra kalan borçlarınızı taksitlendirebilirsiniz. 6,9 ya da 12 ay olarak taksitlendirme işlemi yapabilirsiniz. 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti kredi kartı ekstre taksitlendirme için asgari ödeme tutarı ödemesini yapmalısınız. Sonrasında kalan kısmı için taksitlendirme yapabilirsiniz. Taksitlenebilir tüm işlemleri kapsayacak şekilde Garanti Bankası’nın 2 veya 3 taksite bölebileceğiniz Ekstre Taksitlendir hizmetini kullanabilirsiniz.

Ekstre Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Bankanızın telefon bankacılığını hizmeti ile taksitlendirme talebinizi iletebilirsiniz. İnternet şubesinden ekstre taksitlendirme için kredi kartı işlemleri arasında yer alan Taksitlendirme menülerini kullanabilirsiniz.

Mobil bankacılık ile taksitlendirme işlemi için kredi kartları menüsünde yer alan taksitlendire ve ekstre taksit menüsü seçeneklerini kullanabilirsiniz.

Bankadan bankaya göre bu işlem adımları farklılık gösterebilir.

Bankanızın ATM’leri, SMS ile taksitlendirme başvurusu uygulamasını kullanarak ya da bankanızın şubesine giderek kredi kartı ekstre taksitlendirme talebinizi iletebilirsiniz.

Ekstre taksitlendirme için aynı bankanın birden fazla kredi kartına sahipseniz her kredi kartınız için ayrı ayrı olacak şekilde ekstre taksitlendirme talep edebilirsiniz. Ekstrenizin kesilmesinden ve asgari tutar ödemenizi yaptıktan sonra talebinizi iletmelisiniz. Ancak bu talebinizi en az 1 gün sonra iletmelisiniz.

Ekstre taksitlendirme ile ilgili olarak dikkat edilmesi gerekenlerden biri de ekstre taksitlendirme son kesilen ekstreniz için uygulanmaktadır. Ekstre taksitlendirme faizi aylık olarak uygulanmaktadır. Ekstre taksitlendirme talebinizi bankaya ilettiğinizde bu işlem için KKDF ve BSMV uygulanacaktır ve faiz tutarına eklenecektir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın