Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nerede Yazar?

kredi-karti-guvenlik-kodu

Güvenlik Kodu Nerede Yazar? : Kredi kartı güvenlik numarası öğrenme oldukça kolaydır, CVV olarak da isimlendirilir ve kredi kartı üzerinde bulunmaktadır. MasterCard ya da Visa kredi kartları için de öğrenme şekli aynıdır. CVV yani silinmiş ise ne yapmanız gerektiğini yazımızda açıkladık. Kredi kredi kartı cvv numarası nerde yazar öğrendikten sonra güvenli bir şekilde alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nedir?

Bankaların kredi kartı kullanıcılarının bilgilerini korumak ve güvenli kredi kartı kullanımı sağlamak amacıyla kullanılan 3 ya da 4 haneli numaraya güvenlik kodu denir.

Kredi kartı güvenlik kodu ne işe yarar diye baktığımızda İnternet alışverişinde kredi kartı güvenlik kodu ödeme işleminin tamamlanması için gereklidir. Güvenlik amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca internet üzerinden yapılan alışverişlerde sanal kart kullanmanız daha güvenli alışveriş için önemlidir. Sanal kart ile alışveriş limitinizi kısıtlayabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden sanal kart oluşturabilirisiniz.

Sanal kart hakkında daha fazla bilgi için Sanal Kart Nasıl Alınır Ve Nasıl Kullanılır yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Nerede Yazar?

Kredi kartı güvenlik kodu öğrenme işlemini kredi kartınızın arkasına bakarak yapabilirsiniz. Kredi kartının arka yüzünde bulunan imza şeridinde güvenlik kodu yazar. Kredi kartı arka yüzündeki güvenlik kodu aşağıdaki gibi görülebilir.

Kredi kartı üzerinde bir çok numara bulunmaktadır. Peki kredi kartı güvenlik kodu hangisi? Güvenlik kodunu bulmak oldukça kolay ve kısa süreli bir işlem.

Kredi kartınızı eline alın ve arka yüzünü çevirin. Arka tarafta yer alan şeritte kredi kartı güvenlik kodu bulunmaktadır.

kredi-karti-guvenlik-numarasi

Örnek 2: Kredi Kartı Güvenlik Kodu

kredi-karti-guvenlik-numarasi-nerede

Yukarıdaki örnek kredi kartı güvenlik numarası gösterimi bulunmaktadır. Sizde kredi kartının arkasındaki güvenlik kodu bulma işleminizi bu şekilde yapabilirsiniz. Kredi kartının arkasındaki güvenlik kodu nerede diye daha fazla aramanıza gerek kalmadı.

Kredi kartı güvenlik kodu kredi kartınıza özeldir. Bu nedenle kendi kredi kartınızdaki güvenlik numarası ile işlem yapabilirsiniz.

Visa ve MasterCard Güvenlik Kodu Öğrenme

Visa Kart güvenlik kodu nerede yazar ve MasterCard güvenlik kodu nerede yazar sorularınız için de aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Kredi kartı güvenlik kodu kaç hanelidir diye baktığımızda kart onay kodu yani CVC üç basamaklı ya da dört basamaklı olabilir. Bu kod kredi kartı güvenlik kodudur. Güvenlik kodu kredi kartı üzerinde kabartmalı olarak yazılmamıştır.

kredi-karti-guvenlik-numarasi-ogrenme

Garanti Bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank, YapıKredi Bankası, TEB, Denizbank gibi bankaların kredi kartını kullanıyorsanız kredi kartı güvenlik kodu nasıl öğrenilir yazımızda açıklamış olduk.

Maximum, Paraf, İş’te Üniversiteli, World Kart ve diğer kredi kartlarınızın güvenlik kodunu bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Silinmiş

olabilir. Kredi kartı güvenlik kodu silinmiş ise yapmanız gereken bankanızın müşteri hizmetlerini aramak.  Müşteri hizmetlerindeki müşteri temsilcisine kredi kartının arkasındaki güvenlik kodu silinmiş, bu nedenle güvenlik kodunu öğrenmek istediğinizi belirtin. Müşteri temsilcisinin güvenlik amacıyla sorduğu soruları doğru cevapladığınızda kredi kartı güvenlik numarası size iletilecektir.

Kredi Kartı Güvenlik Kodu kimseyle paylaşılmamalıdır.

Kredi Kartı Numarası Kartın Üzerinde Nerede Yazar? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın