Kredi Kartı Güvenlik Kodu Silinmiş, Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi kartı cvv kodu öğrenme ile alışverişinizin ödemesini yapabilirsiniz. Kredi kartı kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi gibi bilgiler alışverişin ödeme aşamasın gerekli bilgilerdir. Peki güvenlik kodu silindiyse nasıl öğreneceksiniz, cevabı yazımızda.

Kredi kartının arka yüzünde güvenlik kodu adı verilen 3 haneli bir sayı bulunmaktadır. Kredi kartı ile online alışveriş yapanlar için önemli bir bilgidir. İnternetten alışveriş yaptığınızda ödeme aşamasına geldiğinizde kredi kartı güvenlik numarası bilgisi istenecektir. Bu bilgi kullanılmadan ödeme işlemini gerçekleştiremezsiniz.

İnternetten güvenli alışveriş yapmanız için gerekli bir bilgidir. Kredi kartı kullanımı nedeniyle zamanla kredi kartı güvenlik kodu silinebilir. İnternetten alışveriş yapmaya devam etmek istiyorsanız kartınızın üzerindeki bilgileri biliyor olmalısınız, yani kart üzerindeki bilgilerin okunur olması size kolaylık sağlayacaktır.

Kredi kartı arkasında bulunan CVC güvenlik kodu silinmiş olsa da kartınız iptal olmaz. Kredi kartı elektronik okuyucunun bozulamaması kartı kullanmaya devam etmenize imkan vermektedir.

Yani kredi kartı üzerindeki bilgiler silinmiş olsa da kartınızı kullanabilirsiniz. POS cihazından geçirilerek ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Eğer kredi kartı güvenlik kodu nerede yazar diyorsanız aşağıdaki görselden öğrenebilirsiniz.

Ancak güvenlik kodu silinmişse internetten alışveriş yapmak istediğinizde sorun yaşayabilirsiniz. Kredi kartı güvenlik kodu silinmiş ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle bankanızın müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartının arkasındaki güvenlik kodu silinmiş diyerek durumu açıklayabilir ve kredi kartı güvenlik kodu öğrenme işlemi yapmak istediğinizi belirtebilirsiniz.

Müşteri hizmetleri bu konuda size yardımcı olmak için güvenlik nedeniyle size birkaç soru soracaktır ya da ilgili menüye aktaracaktır. Güvenlik aşamalarını tamamladığınızda CVC kodu yani güvenlik numarası size SMS olarak gönderilecektir.

Bankada kayıtlı bulunan cep telefonu numaranıza güvenlik kodu gönderildikten sonra hemen kullanabilirsiniz. Kredi kartı güvenlik numarası kimseyle paylaşılmamalıdır.

Kart üzerindeki bilgiler okunmuyor ise yani silinmişse bankanıza yeni bir kart talebinde bulunabilirsiniz. Yeni kredi kartı size 7 -10 gün süre içerisinde gönderilecektir. Böylece üzerindeki bilgiler ile işlem yapmanız kolaylaşacaktır.

Kredi Kartı güvenlik kodu öğrenme işlemi için müşteri hizmetlerini aramak istemiyorsanız Sanal Kart oluşturma ile internetten kolaylıkla alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal Kart İle İnternetten Alışveriş Yapın

Sanal kart asıl kredi kartınıza bağlıdır ve genellikle bankaların internet bankacılığı uygulaması ile oluşturulur. Bazı bankalar müşteri hizmetleri ile sanal kart oluşturma seçeneği sunmaktadır.

Kredi kartı sahibi internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra sanal kart oluşturabilir. Sanal kart da internetten güvenli alışveriş için kullanılabilecek bir seçenektir.

Sanal kartınızı oluşturduğunuzda asıl kredi kartından farklı kart bilgilerine sahip olursunuz. İsterseniz bu bilgileri kullanarak internetten alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik limitin ne kadar olacağını da siz belirlersiniz ve harcamanız asıl kredi kartından düşecektir. Böylece kredi kartı güvenlik kodu bilgisi kart üzerinden silinmiş olsa da sanal kart bilgilerinizle online alışveriş yapabilirsiniz.

Sanal Kart Nasıl Alınır Ve Nasıl Kullanılır yazımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Akbank Axess, İş Bankası, ING Bank, Vakıfbank gibi bankaların kredi kartını kullanıyorsanız ve kredi kartı güvenlik kodu öğrenme işlemi yapmak istiyorsanız müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın