Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme Nasıl Yapılır?

kredi-karti

Kredi Kartı Nasıl Yapılır? : Kredi kartı öğrenme işleminizin ardından bu tarihi değiştirmek isteyebilirsiniz. Hesap kesim tarihi nedir ve kredi kartı hesap kesim tarihi yazımızda açıkladık. Hesap kesim tarihinizi değiştirmeden önce iyice düşünmeniz faydanıza olacaktır.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nedir?

Kredi kartı hesap kesim tarihi, kredi kartı kullanarak yaptığınız harcamaların bir aylık sürenin bittiği ve kredi kartınız için belirlenmiş olan harcama süresinin de bitmesi olarak ifade edilebilir. Kredi kartı hesap kesim tarihinden sonra yaptığınız alışverişlerin borcu hesaplanır. Toplam borcunuz size iletilir ve kredi kartı borcunuzu ödemeniz beklenir.

Kredi kartı hesap kesim tarihi ne anlama gelir kısaca açıklamış olduk. Kredi kartı kullanıcısı olarak ay sonunda yani sizin belirlemiş olduğunuz hesap kesim tarihi geldiğinde kredi kartına olan borçlarınızı ödemelisiniz. Eğer hesap kesim tarihini değiştirmek istiyorsanız bu işlemi bankanızdan talep etmeniz gerekiyor. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemini nasıl yapacağınıza bakalım.

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Nasıl Değiştirilir?

Kredi kartının hesap hesap kesim tarihini değiştirmek istediğinize karar verdiğinizde bu kararınızı düşünerek vermenizde yarar var. Çünkü kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yılda iki kez yapılabilir. Bu nedenle istediğiniz zaman istediğiniz kadar hesap kesim tarihi değiştirme yapamıyorsunuz.

Kredi kartı hesap kesim tarihini nasıl değiştirebilirim sorusuna gelince bu işlemi kredi kartınızın ait olduğu bankanın şubesine giderek yapabilirsiniz. İlgili banka personeline kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmek istediğinizi iletebilirsiniz. Eğer kredi kartınızın hesap kesim tarihini bilmiyorsanız kredi kartı işlemini de şubeden yapabilirsiniz.

Kredi kartı hesap kesim tarihini nasıl öğrenirim diyorsanız kredi kartınızın ekstresine de bakabilirsiniz. Kredi kartı ekstresinde de bu bilgiye sahip olabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden de hesap kesim tarihi öğrenilmektedir.

Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemini bankanızın telefon bankacılığını arayarak da değiştirebilirsiniz. Telefon bankacılığından kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme talebinizi ilettikten gerekli işlemler yapılacaktır.

Kredi kartı hesap kesim tarihi yenilendiğinde yeni bir ödeme tarihi belirlenmiş olacaktır. Bu ödeme tarihine göre kredi kartı ile harcamalarınızı yapabilir ve ödeme planınızı ayarlayabilirsiniz.

Yapı Kredi World Kart, Vakıfbank Kredi Kartı, Akbank Axess kredi kartı, İş Bankası kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemini bankanın şubesinden ya da telefon bankacılığından yapabilirsiniz.

Hesap kesim tarihi değiştirmeden önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biri de eğer hesap kesim tarihimi değiştirmek istiyorum diyorsanız bu işlemi hesap kesim ekstreniz kesilmeden önce gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Kredi Kartı Borcunun Ödemesi Gecikirse Ne Olur? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster