Kredi Kartı Limiti Öğrenme Ve Limit Yükseltme

kredi kartı limiti öğrenme

Öğrenme – SMS ve İnternet Bankacılığı: kredi kartı limiti öğrenme garanti, kredi kartı limiti öğrenme akbank işlemlerini nasıl gerçekleştireceğinizi kredi kartı limiti nasıl öğrenilir hakkına genel bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz. Kredi kartı limitnin yüksek ya da düşük olmasında müşterinin gelir durumunun etkisi büyüktür. Kredi kartı limitinizin düşük mü yüksek mi olduğunu öğrenmek için yazımızı okuyabilirisiniz.

Günlük yaşamı kolaylaştıran ve alışverişleri taksitli olarak yapmaya olanak tanıyan kredi kartları, hemen herkesin cüzdanında bulunan bir bankacılık ürünüdür. Kredi kartları için bankalar kişilere belirlenen limitler üzerinden harcama yaptırmaktadır. Kredi kartı verilirken, kişinin gelir durumuna bakılmakta ve ödemeyeceği limitler sunulmamaktadır. Örneğin; aylık 1500 TL geliri olan birine 10.000 TL limitli bir kredi kartı kullandırmamaktadır.

Kredi Kartı ile Limit Öğrenme

Tüm alışverişler bankanın belirlediği limit dâhilinde yapılmaktadır. 1000 TL limiti olan bir kredi kartında bu miktar dolana kadar alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı ile limit öğrenme işlemi yaparak ne kadar limitiniz kaldığını da kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Banka ATM’lerine kartınızı takıp şifreniz ile giriş yaptığınızda ekran üzerinden kullanılabilir limitinizi görebilirsiniz.

Limitiniz konusunda sürekli aklınız takılıyorsa eğer, ne kadar limitiniz kaldığını ATM’lere gitmeye gerek kalmadan bankanızın çağrı merkezinden ya da internet şubesinden de öğrenebilirsiniz.

Özellikle, internet şubeleri bu anlamda son derece pratiktir. İnternetin bulunduğu tüm noktalarda ister bilgisayarınızdan isterseniz de cep telefonlarınızdan internet şubenize giriş yaparak, ne kadar borcunuzun olduğunu ve ne kadar kullanılabilir limitiniz olduğunu görebilirsiniz. Kullandığınız limit size yetmiyorsa eğer, banka şubelerine uğrayarak ya da çağrı merkezine danışarak limit artırma talebinde bulunabilirsiniz. Banka şubeleri bu tür durumlarda genel olarak gelir belgesi talep etmekte ve gelir durumunuz uygunsa eğer kredi kartınızın limitini artırma talebinizi kabul etmektedir.

Bazı bankaların yolları ise aşağıdaki gibi.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Akbank Axess Kredi Kartı limitinizin ne kadar olduğunu öğrenmek için iki seçenekten birini kullanabilirsiniz. İsterseniz 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak kredi kartınızın limitini öğrenebilirsiniz.

Akbank Direkt ile kredi kartı limitinizi öğrenmeniz mümkündür. Akbank Direkt’e kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın ve sistemden kredi kartınıza ait bilgileri öğrenin.

- limitinizi öğrenmenin bir diğer yolu da kartınızın size ulaştırıldığı zarf içerisinde yer alan hesap özeti ile öğrenebilirsiniz. Hesap özetinin üzerinde kredi kartınızın limitinin ne kadar olduğu yazmaktadır.

Öğrenme

Garanti anında bilgi servisi ile kredi kartınıızn kullanılabilir limitini öğrenebilirsiniz. 3340 Garanti Bankası’nın Anında Bilgi Servisi için kullanabileceğiniz numarasıdır.  Kredi kartı limitinizi öğrenme işlemi yapabileceğiniz gibi kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihi ve güncel olan ve ekstre borç hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Cep telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra “bilgi” yazıp kredi kartınıza ait son 4 hanedeki rakamı 3340 numarasına mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Mevcut kullanılabilir limit bilginiz cep telefonunuza mesaj olarak gelecektir. SMS ile Garanti Kredi kartı limiti öğrenme işlemi bu kadar kısa ve kolay bir işlemdir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limitinizi artırmak için öncelikle bankaya başvuruda bulunmalısınız. Siz başvuru yapmadan genellikle kredi kartınızın limiti yükselmez. Kredi kartı sahibi olduğunuz bankanın şubesine giderek limitinizin artırılması için talepte bulunabilirsiniz. Ayrıca bankaların bazıları telefon bankacılığı ile kredi kartı limit artırım talebi almaktadır. Sizde bankanızı arayarak telefon bankacılığı ile limit yükseltme talebinizi iletebilirsiniz. Ancak limitinizin kesin olarak yükseltileceği gibi bir durum söz konusu değildir. Gelir durumunuz, kredi kartı borçlarınızın ödemeleri, kredi notunuz gibi faktörler kredi kartı limitinin yükseltilmesinde etkili olan durumlardır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın