Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Silinir?

kredi kartı puan

Kredi kartı puan sorgulama ile biriken puanlarınızı öğrendikten sonra kredi kartı puanları belirli bir dönem içerisinde kullanılmalıdır. Yıl boyunca biriktirdiğiniz puanların siz kullanmadan silinip gitmesini istemiyorsanız puanlar yıl sonunda silinir mi bakalım.

Kredi Kartı Puanları Nereden Öğrenilir?

Kredi kartı puanlarınızı görmek için kredi kartı ekstresine bakabilirsiniz. Hesap kesim tarihinden sonra kredi kartı hesap özetinizi görebilirsiniz. Kredi kartı kullanarak nerede,ne kadar harcama yapmışsınız görebilirsiniz.

Kredi kartı ekstresinde biriken kredi kartı puanları da görülmektedir. İnternet bankacılığından ekstreye baktığınızda biriken toplam kredi kartı puanına bakabilir, alışverişlerinizi biriken puanlarınızla yapabilirsiniz.

Kredi kartı puan öğrenme için mobil bankacılık hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetlerini arayarak da kredi kartı puan sorgulama ile toplam puanınızı öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Nerelerde Kullanılır?

Kredi kartı puanlarını kullanmak için öncelikle kredi kartınızın anlaşmalı olduğu üye iş yerlerini tercih etmelisiniz. Kredi kartı puanı nasıl kullanılır sorusuna kısaca puanlarınızı, alışverişlerin ödemesini yapmak için kredi kartınız kullanarak yapabilirsiniz. Biriken puanları puanınıza karşılık gelecek şekilde ürün satın olmak için kullanabilirsiniz.

-Kredi kartı puanları ile uçak bileti almak mümkündür.

-Kredi kartı puanı ile fatura ödeme yapabilirsiniz.

-Kredi kartı para puan kullanımı ile anlaşmalı üye iş yerlerinden kitap alabilirsiniz.

-Kredi kartı puanı ile internetten alışveriş yaptığınızda ödemeyi biriken puanlar ile yapabilirsiniz.

-Biriken kredi kartı puanı ile tatil harcamalarınızın ödemesini yapabilirsiniz.

– Biriken puanları akaryakıt almak için kullanabilirsiniz.

-Kredi kartı puanı geçen marketler ile market alışverişinizi puanlarınızla ödeyebilirsiniz.

-Kredi kartı puanı ile online alışveriş yaparak giyim harcamalarının ödemesini yapmak da mümkündür.

Biriken puanları harcamak için kredi kartı puan kullanılan siteler hangileri olduğunu öğrenmek için kredi kartınızın anlaşması olan alışveriş sitelerini tercih edebilirsiniz. Kullandığınız kredi kartına göre puanlarınızla neler yapabileceğinizi bankanın resmi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı puan sorgulama yapabileceğiniz bir diğer seçenek de ATM’dir. Kartınızı ATM’ye takarak menüler ile toplam puanı öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Siliniyor Mu?

Kredi kartı kullanarak yaptığınız alışverişlerle bankanız bu harcamalar için size bınus, parapuan, maxipuan, chip para gibi isimlerde puan kazanmanıza imkan vermektedir. Kazandığınız bu puanları biriktirerek belirli miktarda alışveriş yapabiliyorsunuz. Yani biriktirdiğiniz puanlarla bedava alışveriş yapmak mümkün oluyor.

Bankalar kredi kartı kampanyaları ile daha fazla puan kazandırabiliyor. Daha çok alışveriş yapınca biriken kredi kartı puanları da artabiliyor. Ancak bu puanların belirli bir zaman ve harcama ile biriktirildikten sonra kullanılması gerekiyor.

Kredi kartı puanları silinir mi diye baktığımızda; Eğer kredi kartınızda kullanarak yaptığınız alışverişlerden para puan, bonus, puan kazandıysanız bu puanları zamanı geçmeden kullanmalısınız. Aksi halde kredi kartı puanları silinir, kredi kartı puanları sıfırlanır. Böylece kazanmış olduğunuz puanları kullanamazsınız.

Kart puan kampanyaları ile daha çok puan kazanmak mümkün olsa da puanlarınızı harcamadan, kredi kartı puan silinme durumunu yaşamamak için puanlarınızı kullanmanız gerekiyor. Peki kredi kartı puanları ne zaman silinir bakalım.

Kredi Kartı Puanları Yıl Sonunda Siliniyor Mu?

Kredi kartı ile biriken puanlar belirli bir dönem için birikmektedir. Eğer siz bu puanları belirlenen dönem içerisinde kullanmazsanız kredi kartı puanı silinmesi ile karşılaşırsınız. Böylece puanlarınızı kullanmadan kaybetmiş olursunuz.

Kredi kartı harcamaları ile biriken puanlar yıl sonunda silinmektedir. Kredi kartı puanları biriktirilebilir. Ancak yıl sonunda biriken kredi kartı puanları kullanılmamışsa, dönem bittiği için puanlar yıl sonunda kredi kartından silinir.

Unutmayın kredi kartı puanları dönemseldir. Bu nedenle dönem içerisinde kullanmazsanız, kredi kartı puanları silinecek.

Ancak bazı özel sözleşmeler ile kredi kartı puanları silinmeyebiliyor. Örneğin uçak bileti ya da seyahat için biriktirilebilen puanlar için her yıl puan silinmesi yapılmayabilir.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası Maximum, Garanti Bankası, Denizbank, Akbank Axess, Yapı Kredi World gibi bankaların kredi kartını kullanıyorsanız puanlarınızın kullanım dönemi geçmeden kullanmalısınız.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın