Kredi Kartı Şifre Alma Nasıl Yapılır?

kredi kartı şifre

Kredi kartı şifresi belirleme müşteri hizmetleri, sms ile, internetten mümkündür. Kredi kartı şifre oluşturma; kredi kartı şifremi unuttum, kredi kartı şifresi değiştirme işlemi yapmak istediğinizde yapabileceğiniz bir işlemdir.

Kredi kartı şifre belirleme kolaylıkla ve kısa sürede yapabileceğiniz bir işlemdir. Bu noktada şunu unutmayın. Kredi kartı şifre belirleme sırasında güvenli olarak işlem yapmalısınız. Çünkü kredi kartı şifre belirleme sırasında kredi kartı bilgileri ve gerekli bazı bilgiler de gerekmektedir.

Kredi kartı şifresi nasıl alınır sorusuna 5 farklı cevap verebiliriz.

-Bankanın çağrı merkezinden,

-Bankanızın şubesinden,

-Banka ATM’den şifre alma işlemi yapabilirsiniz.

-SMS ile kredi kartı şifresi almak mümkündür.

-Bankanızın şubesinde giderek şifre işlemleri yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri Şifre Alma

Banka kredi kartına şifre alma işlemini yapabileceğiniz kolay seçeneklerden biri bankanızın müşteri hizmetlerini aramaktır. Müşteri hizmetlerini aradığınızda sistem tarafından okunan menüleri dinleyin.

Bankanızın sesli yanıt sisteminde sunduğu menüler arasında şifre işlemleri menüsünü tercih edebilirsiniz. Şifre adımlarını uygulayarak kredi kartına şifre alabilirsiniz. Ayrıca kredi kartı şifre değiştirme işlemini de bu menüler aracılığı ile yapabilirseniz.

Ayrıca menülerden kredi kartı şifre oluşturma seçeneğini bulamazsanız müşteri temsilcisine bağlanabilirsiniz. Müşteri temsilcisine kredi kartı şifre belirleme işlemi yapmak istediğinizi belirtin ve sizi ilgili menüye aktarmasını isteyebilirsiniz.

İnternetten Şifre Alma

Bankanızın resmi internet sitesinden de kredi kartı şifresi almak mümkündür. Bankanızın internetten anında şifre, şifre alma gibi uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu uygulamalarda kredi kartı bilgilerinizi girmeniz istenecektir.

Sizden istenen bilgileri giridikten sonra şifre belirleme adımları karşınıza çıkacaktır. Müşteri numarası, TC Kimlik numaranız gibi bilgiler istenebilir. Adımları doğru bir şekilde tamamlayın. Bu şekilde kredi kartı şifre alma işlemi yapabilirsiniz.

Bu işlemleri yaparken bankanın resmi internet sitesinde olduğunuza dikkat edin.

SMS ile Kredi Kartı Şifresi

Mesajla kredi kartı şifresi almak mümkündür. Bu işlem için bankanızın SMS ile şifre alma adımlarını uygulamalısınız. Yazımızda örnek olması için SMS ile World kredi kartı şifre alma işlemini nasıl yapabileceğinizi açıklayacağınız.

Telefonunuzun mesaj bölümüne girdikten sonra SIFRE yazın bir boşluk bırakın sonrasında Kartınızın Son 4 Rakamını yazın bir boşluk bırakın ve Kartınızın Arkasında Bulunan 3 rakamdan oluşan güvenlik numarasını girin ve bir boşluk bırakın 4 haneli istediğiniz kredi kartı şifresini girin.

Örneğin; SIFRE 1234 123 1234 şeklinde şifre belirleme işlemi yapabilirsiniz. Ancak bankanızın şifre belirleme kurallarına göre şifre oluşturmanız gerekecektir.

Kredi kartı şifresini yanlış girmek şifresinizin yenilenmesini gerektirebilir. Bu gibi durumlarda örneğin kredi kartı şifresini unuttum, kredi kartı şifre tanımlama, kredi kartı şifre oluşturma gibi şifre alma işlemleri için müşteri hizmetlerini arayabilir, SMS ile şifre alma adımlarını uygulayabilirsiniz.

Kredi kartı şifresi olmadan alışveriş yapmak mümkün olsa da yüksek tutardaki alışverişler için şifre gereklidir. Bu nedenle kredi kartı şifre öğrenme için yani yeni şifre almak için bankanızla iletime geçebilirsiniz.

Kredi kartı şifre sorgulama için bankayla iletişime geçmek yerine, yeni şifre alma ile kredi kartı şifrenizi yeniden belirleyebilirsiniz.

Kart şifresi nerde yazar gibi bir arayışa girmemelisiniz. Çünkü kredi kartı üzerinde şifre yazmaz.

Ziraat Bankası, Denizbank, Yapı Kredi, İş Bankası, Vakıfbank, TEB, Garanti Bankası, QNB Finansbank, ING Bank, Halkbank, Akbank gibi bankaların müşterisiyseniz Axess, Maximum, Wings, Bonus Kredi Kartı ve diğer kredi kartlarınız için kolaylıkla kredi kartı şifresi almanız mümkündür.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın