Kredi Kartım Kayboldu, Çalındı Ne Yapmam Gerekiyor?

kredi-kartim-kayboldu

, Çalındı Ne Yapmam Gerekiyor? : Banka kredi kartı alışverişlerde sık sık kullanılıyor peki kaybolursa ne yapılmalı? Kredi kartım kayboldu sorusunu sorduğunuzda öncelikle yapmanız gerekenlere ve sonrasında yapmanız gerekenlere yazımızda yer verdik. Kredi kartınız çalındıysa harcamalar nedeniyle zor durumda kalmamak için de yapmanız gerekenler bulunuyor. Kredi kartınızın kayıp, çalıntı durumuyla ilgili adımları uyguladıktan sonra bankanızdan yeni bir kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

Kredi Kartım Kayboldu, Çalındı

Kredi kartınız kaybolduysa ya da çalındığını düşünüyorsanız, kredi kartınızla harcama yapılabilir. Böyle bir tehlikeyi göz önünde bulundurmak gerekiyor, üstelik kredi kartı limitiniz yüksekse böyle bir durum yaşadığınızda zor durumda kalabilirsiniz. Kredi kartınız kaybolduysa ya da çalındıysa yapmanız gereken hemen kredi kartınızın ait olduğu bankayla iletişime geçmelisiniz. Eğer yakınlarda bankanızın şubesi varsa şubeye gidebilirsiniz. Ya da bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı kaybettiğinizi ya da çalındığını bildirmelisiniz.

Kredi Kartı Kayıp ve Çalıntı Bildirimi

Bankalar genellikle kredi kartınızın kayıp ya da çalıntı olduğunu bildirmeden önceki 24 saatlik süre içerisinde harcamalar için kredi kartınız kullanıldığında müşteriyi sorumlu tutmamaktadır. Ancak bu durum kredi kartınızı kaybettiğinizde güvendesiniz demek değildir. Banka böyle durumlarda insiyatif kullanarak işlem yapabilir. Siz kredi kartınızı kaybettiğinizi ya da çalındığını düşünüyorsanız hemen bu durumu bankanıza bildirmelisiniz.

Kayıp Ya Da Çalıntı Durumunda Kredi Kartı İptali

Kredi kartınız çalındıysa ya da kaybolduysa kredi kartınızın bu durumunu bildirdiğinizde bankalar kredi kartınızın iptal işlemini kısa sürede ve hızlıca gerçekleştirirler. Kredi kartının kayıp olması ya da çalınması durumunda yapılan harcamalardan bankalar da sorumlu olarak görülebiliyor. Kredi kartınızın çalıntı ya da kaybolması nedeniyle iptal edildiyse bankanıza yeni bir kart almak için başvurabilir ya da yeni bir kart numarası isteyerek kredi kartınızın yenilenmesini de talep edebilirsiniz.

Kredi Kartı Kayıp Çalıntı Tutanak İşlemi

Kredi kartınızı kaybettiğinizi ya da çalındığını fark ettiğinizde iptal işlemini gerçekleştirmelisiniz. Bu adımı uyguladıysanız artık karakola gitmeniz gerekiyor. Kredi kartınızı nerede kaybettiyseniz ya da çaldırdığınızı düşünüyorsanız o bölgede bulunan bir karakola gitmeniz ve tutanağınızı hazırlayarak tutturmanız yararınıza olabilir.

Kredi kartımı kaybettim, kredi kartımı çaldırdım, kredi kartımı bulamıyorum, kredi şimdi ne yapmalıyım gibi sorularınız için yapabileceklerinize yazımızda yer verdik. Bu şekilde kredi kartınızla yapılabilecek harcamaların önüne geçebilirsiniz. Ödeme yapmamak için bu adımları uygularsanız ödemeyi reddedebilirsiniz.

Bankaların Kredi Kartı Limit Sorgulama Yolları yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın