Kredi Kartına En Fazla Kaç Ay Taksit Yapılır?

kredi-karti-taksit-sayisi

Kredi Kartına En Fazla Kaç Ay Taksit Yapılır? : Kredi kartına artı taksit kampanyaları ile daha fazla taksit yaptırabilirsiniz. Ancak kredi kartıyla telefona yapılıyor taksit sayısı kaç gibi sorularınızın cevabını yazımızda açıkladık.

Aldığınız ürüne göre kredi kartına taksit sayısı değişebiliyor. Ancak kredi kartına taksit sayısı da belirli bir şekilde sınırlandırılmıştır. Şimdi kredi kartına taksit var mı ve hangi ürünlere yapılıyor bakalım.

Kredi Kartına En Fazla Kaç Ay Taksit Yapılır?

Kredi kartları günümüz şartlarında büyük önem öneme sahiptir. Kredi kartlarının sunduğu taksit avantajıyla birlikte, satın alınmak istenen tüm ürün ve hizmetler ödeme kolaylığı ile alınabilmektedir. Örnekle açılayacak olursak eğer, 2500 TL tutarında bir ürünü almak istediğinizde, bu parayı nakit olarak verebilecek kişi sayısı çok azdır.

Ancak taksit avantajı olduğunda ise aylık yapılan ödemelerle bu tutar uzun vadede ödenmekte ve istenilen ürün satın alınmaktadır. Kredi kartıyla yapılan harcamalar bilinçli olarak yapıldığında son derece faydalı olmaktadır. Ülkemizde kredi kartıyla yapılan harcamalarda bilinçsiz bir tutum da izlenmesi sonucunda yapılan taksitler için yeni düzenlemeler yapıldı.

Bazı sektörlere taksit sınırlandırılması getirilirken, bazı sektörlerde ise taksitli alışverişler yapılması engellendi. Peki, kredi kartına en fazla kaç ay taksit yapılır? Soruya yasal olarak cevap verecek olursak eğer, BDDK tarafından verilen kararla birlikte kuyumculardan yapılacak olan alışverişlerde en fazla 6 taksit yapılabilmektedir.

Kredi Kartına En Fazla Kaç Taksitle Telefon Alınır?

Telefonların taksitli olarak alınmasına ise engel konuldu. Telefonu taksitli olarak alabilmek için telefon bayileri telefon yerine telefon kabı veya eşyalarını sattığını beyan ederek bunlar üzerinden taksit yapıp telefonun satışını gerçekleştirmektedir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan bilgilere göre araç kiralama, elektronik, bilgisayar alımı gibi ürünlerde ise taksit sayısı 6 ile sınırlandırıldı. Mobilya, beyaz eşya ve TV alımlarında ise 12 taksite kadar alım yapılabiliyor.

Kredi Kartına Artı Taksit Olur Mu?

Kredi kartına taksit avantajlarında ise bankalar kredi kartına özel olarak artı taksit seçenekleri sunabiliyor. Örneğin 3 taksitle alabileceğiniz bir ürünü o bankanın kredi kartını kullanıyorsanız artı 2 taksitle toplamda 5 taksit şeklinde ödeyebilirsiniz. Böylece tek seferde ürünün toplam fiyatını ödemek yerine taksitler halinde daha küçük tutarda ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kredi kartı artı taksit seçeneğinden faydalanmak için bankaların bu kampanyasına kayıt yaptırmanız gerekebilir. Kredi kartınızın özelliğine göre artı taksit imkanına katılamak için telefon şubesinden, internet bankacılığından ya da bankanızın şubesinden kayıt yaptırabiliyorsunuz. Yani kredi kartı taksit kampanyaları ile taksit sayınızı artırabilirsiniz.

Aidatı Olmayan Kredi Kartları Ve Başvurusu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster