Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir (Para Çekme)

kredi kartı ile nakit avans

Kredi Kartından (Para Çekme): kredi kartından nakit para çekme faizi finansbank,  kredi kartı ile nakit para çekilir mi, kredi kartı nakit avans nereden çekilir sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Kredi kartından nakit avans Garanti Bonus, Maximum, Cardfinans gibi kredi kartları ile alınabilmektedir.Kredi kartı ile nakit avansla ilgili genel bilgileri öğrenmek için yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Kredi kartları, günlük hayatımızda taksitli alışverişlerde kullandığımız ya da nakdimiz kalmadığında kart ile alışveriş yapmamıza olanak tanıyan bir bankacılık ürünüdür. Ancak, kredi kartlarıyla yapılan alışverişler sonucunda tüm işlemlerin kart ile yapılması sonucu, bir nakit verme durumu bulunmamaktadır. Bazı durumlarda kredi kartına başvurduğumuz anlarda, nakit ihtiyacı da doğmaktadır. Bu tür durumlarda da kredi kartlarının nakit avans özelliğinden faydalanabilirsiniz. Çekilebilecek nakit avans limiti karttan karta değişim göstermektedir.

Nakit avans nedir sorusuna cevap olarak bir tür kredi gibi düşünülebilir denebilir. Çünkü nakit avasn çekildeikten sonra taksitlerle bankaya geri ödenmektedir ve faiz uygulanmaktadır.

Kredi Kartı İle Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartı ile nakit avans nasıl çekilir sorusuna cevap verecek olursak eğer, bu işlemde son derece kolaydır. Kredi kartını kullandığınız bankanın ATM’sine gidip şifreniz ile giriş yaptıktan sonra Nakit Avans butonuna basabilirsiniz. Nakit Avans bölümüne tıkladığınızda gerekli işlemleri takip ederek belirlediğiniz tutarda bir nakit miktarını yazıp, çekim yapabilirsiniz.

Çekilen nakit avanslar için bankalar tarafından belirlenen faiz oranları uygulanmaktadır. Bankanın uyguladığı faiz miktarlarıyla birlikte çekilen nakit avans tutarının daha üzerinde bir ödeme ile kredi kartına ödeme yapılmaktadır. Bankalar nakit avans çekimi konusunda müşterilerine farklı faiz oranları uyguladığından, bankaların güncel faiz oranlarını inceleyerek, düşük faizlerle avans çektiren bankaları tercih edebilirsiniz.

Ne Kadar Nakit Avans Çekebilirim?

1000 TL’lik limiti olan bir kredi kartına sahipseniz eğer, bankanın belirlediği bir tutarda nakit avans çekebilirsiniz. Eğer, yüksek limitli bir kredi kartınız varsa çok daha yüksek tutarlarda nakit avans çekebilirsiniz. Bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartı limitinizin yükselmesini isteyebilirsiniz.

Nakit Avansa Faiz Uygulanır Mı?

Kredi kartınızla nakit avans aldığınızda bu tutar için faiz uygulaması yapılmaktadır. Bankaların nakit avans faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Her bankanın nakit avans faiz oranı farklı olduğu gibi sizin nakit avansı ödeme için geçirdiğiniz zaman da geri ödeyeceğiniz tutarı etkilemektedir.

Nakit avansı aldıktan sonra ödemek için geçirdiğiniz süre de önemlidir. Örneğin nakit avansı aldıktan hemen aynı gün içerisinde yapmanızla 15 gün sonra nakit avansı ödemeniz arasında tutar bakımından fark olmaktadır.

Nakit Avans Faiz Oranları

Nakit avans alınan kredi kartına göre uygulanan faiz oranı farklı olmakla beraber seçebileceğiniz vade sayısı da farklı olabilir. Bazı bankalar 6aya varan vade sunarken bazı bankalar 9 aya varan vade seçeneği sunmaktadır. Ayrıca nakit avans ile belirli bir miktar çekebilirsiniz.

Ziraat Maximum Nakit Avans

Ziraat Maximum Nakit Avans almak istediğinizde uygulanan faiz oranı %1.99 olmaktadır. En az 100 TL nakit avans alabilirsiniz, en fazla ise 10.000 TL nakit avans alabilmeniz mümkündür. Nakit Avans için en az taksit tutarı ise 2 en fazla 9 taksitle Ziraat Maximum Nakit Avans alınabilir.

Akbank Axess  

Akbank Axess ile Taksitli Nakit Avans almak istediğinizde en az 200 TL en fazla ise 15.000 TL nakit avans alabilirsiniz. Vade seçeneği olarak en az 2 ay en fazla 9 ay ile taksitli ödeme yapabilirsiniz. Axess taksitli nakit avans için uygulanan faiz oranı ise %2.02 olmaktadır.

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans

Garanti Bonus Taksitli Nakit Avans için takstilendirme seçeneği 5-9 ay arasındadır. Nakit avans aldığınız da ise uygulanacak faiz oranı%2.02 olmaktadır.

Finansbank Cardfinans Nakit Avans

Finansbank Cardfinans Nakit Avans almak istiyorsanız en az 300 en fazla 400 TL alabileceğinizi unutmayın. Taksit seçneği ise 6 ya da 9 aydır. Ayrıca nakit avans için uygulanan aylık faiz oranı ise %2,02’dir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster
  1. Pingback: Enkredi 29 Ekim 2016

Bir cevap yazın