Kredi Ve Kredi Kartı Borç Kapatma Kredisi Başvurusu

Ekran Alıntısı

Kredi Ve Kredisi Başvurusu: Kredi ve kredi kartlarınızda biriken borçları borç kapatma diğer adıyla kredisi başvurusu yaparak tek bir bankada birleştirebilir, tek bir noktadan borç ödemelerinizi yapabilirsiniz.Kredi ve kredi kartlarına biriken ve ödenemeyen borçları tek bir çatı altında toplayarak tek bir bankaya ödeme yapmak isteyenler için borç kapatma kredisi veren bankalar bulunmaktadır. Bu şekilde bir yere ödeme yaparak tüm borçlarınızın ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Borç kapatma kredisi ya da diğer ismi ile borç transfer kredisi veren bankalar farklı faiz oranları uygulamaktadırlar. Ayrıca borç transfer kredisi için alabileceğiniz kredi tutarı da sınırlıdır.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Borç kapatma kredisi diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın EFT emri verilerek tek bir bankadan alacağınız kredi ile borçların sadece bir bankaya olmasını sağlayan işleme borç kapatma kredisi denir.

Borç kapatma kredisi aldığınızda parayı siz eline almazsınız. Siz borç kapatma kredisini aldığınızda bu krediyi aldığınız banka sizin adına diğer bankalardaki ödemelerinizi yapar.

Borç kapatma kredisini almak için öncelikle krediyi almak istediğiniz bankayı belirlemeli ve sonrasında bu bankaya giderek kredi ödeme planınız ve faiz tutarı hakkında görüşmelisiniz.

Borç Transfer (Borç Kapatma) Kredisi Veren Bankalar

Borç transfer kredisi vermeyen bankalar oldukça azdır, yani genel olarak bankalar borç kapatma kredisi vermektedir. İşte borç kapatma kredisi veren bankalar aşağıdaki gibi listelenebilir.

 • Garanti Bankası Borç Transferi Kredisi
 • Finansbank Borç Transferi Kredisi
 • İş Bankası Borç Transferi Kredisi
 • Finansbank Borç Transferi Kredisi
 • Denizbank Borç Transferi Kredisi
 • TEB Borç Transferi Kredisi
 • Şekerbank Borç Transferi Kredisi
 • Akbank Borç Transferi Kredisi
 • Vakıfbank Borç Transferi Kredisi
 • Burgan Bank Borç Transferi Kredisi
 • Odeabank Borç Transferi Kredisi

Finansbank Borç Kapatma Kredisi

Finansbank ihtiyaç kredisi kapsamında 36 ay vade ile müşterilerine borç kapatma kredisi vermektedir. Bu şekilde borçlarınızı tek bir çatı altında toplamanız mümkündür. Kredi ve kredi kartlarınıza olan borçlarınızı Finansbank’ın kredi vermek için istediği koşulları sağlarsanız borç transferi kredisi ile tek bir yerde toplayabilirsiniz. Finansbank %1.37 faiz oranıyla başlayan krediler vermektedir.

Finansbank borç kapatma kredisi başvurusu için bankanın şubelerine gidebilirsiniz.

Finansbank Borç Kapatma Kredisi Koşulları

Borç transferi kredisi ile bankaya transfer edebileceğiniz kredi ürünleri taşı kredisi, kredi kartı ve ihtiyaç kredisi olarak belirlenmiştir.

Borç Kapatma kredisi ile bankaya transfer işlemi yapılamayacak olan krediler konut kredisi, Finansbank’ta bulunan borçlarınız ve KMH’dir.

Diğer bankalara borç kapatma kredisi kapsamında yapacağınız EFT’ler ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

Daha ayrıntılı bilgi için bankanın resmi internet sitesine bakabilirsiniz.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Vakıfbank borçlarının ödemesini takip edemeyen ve tek bir noktada birleştirmek isteyenler için borç kapatma kredisi veriyor. Vakıfbank borç transferi kredisi için 18 aya varan vade seçeneği sunuyor ve borç kapatma kredisi olarak 20.000 TL’ye kadar kredi alabiliyorsunuz. Ayrıca ödemlerinize 3 ay sonra başlayabiliyorsunuz. Vakıfbank ödeme planı yaparak borç kapatma kredinizi Vakıfbank’tan almak mümkündür.

Vakıfbank borç kapatma kredisi başvurusu için bankanın şubelerine giderek ayrıntılı bilgi alabilir ve ödeme planı hakkında iletişime geçebilirsiniz.

Krediyi krediyle öderken de faiz uygulaması yapılacaktır. Yani bankadan borçlarınızı kapatıp tek bir yere ödeme yaparken de aslında kredi almış oluyorsunuz. Bu nedenle krediydi, faizdi derken uğraşmak yerine borçlarınızı en uygun faiz ile bir noktada birleştirerek hızla ödemelerini yapmanızdır. Tabi size tavsiye edilen ve seçilmesi gereken hiç kredi çekmeden ihtiyaçlarınızı karşılamanızdır. Ancak kredi çektiyseniz hemen kredi tutarlarınızı ödemeli ve vade süresini kısa tutarak kredi borçlarından kurtulmalısınız.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. Demir12
  24 Haziran 2016

Bir cevap yazın