Kredi Notu Az Riskli Ne Demek, Kredi Çekebilir Miyim?

kredi-notu-az-riskli

Ne Demek, Kredi Çekebilir Miyim? : Kredi puan tablosu incelendiğinde orta riskli kredi notu, az riskli kredi puanı gibi kavramlar görülmektedir. Kredi çekmek için bireysel kredi notu kaç olmalı ve az riskli kredi notu olan kredi çekebilir mi sorusunu yazımızda cevapladık. Kredi notum az riskli diyenler bankadan kredi alabilir mi öğrenmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Kredi Notu Az Riskli Ne Demek?

Kredi notu sorgulama ile kredi notu 1300-1499 puan aralığında ve sarı renkte olan kredi puanı kredi notu az riskli olarak ifade edilebilir. olanlar kredi notu az riskli grubundadır.

Az riskli kredi notunun kötü olmadığını belirtelim. En yüksek kredi notu 1900 puandır ve 1700-1900 aralığındaki kredi notu çok iyi olarak isimlendirilir. Eğer 1500-1699 aralığındaki kredi notuna sahipseniz bu durumda kredi notunuuzun iyi olduğu söylenebilir. Eğer 1300-1499 kredi puanı aralığındaysanız bu durumda Az Riskli kredi notuna sahip oluyorsunuz.

Kredi Notum Az Riskli Kredi Alabilir Miyim?

Bankaların sunduğu bankacılık ürünlerinden faydalanmak için kredi notu büyük öneme sahiptir. Kişilerin ödeme alışkanlıkları ve düzenine bağlı olarak ortaya çıkan kredi notuyla, bankalar riskli ve risksiz müşterileri birbirinden ayırt etmektedir.

Geçmişte kullandığı bankacılık ürünlerini düzenli olarak ödeyen kişilerin kredi notu yüksek olduğundan, tekrar yapacağı bir başvuruda bankalar talebini genel olarak olumlu karşılamaktadır.

Kredi notunuz riskli bir puandaysa eğer, bankalardan kredi alabilmeniz, bankanın sunacağı bazı teminatlarla ya da kefil talebiyle mümkün olabilmektedir. Kredi notum az riskli kredi alabilir miyim diye merak edenlerin ise kredi alabilme ihtimali daha yüksektir.

Kredi notunuz az bir riske sahipse eğer, banka yapacağı değerlendirmeyle kredi verip vermemeye karar vermektedir. Bankalar az riskli kişilerin bazılarından teminat ve kefil talebinde de bulunabilmektedir. Bankanın talep ettiği şartları karşılamanız durumunda bankalardan kredi kullanabilirsiniz.

Kredi notu yüksek olan kişiler ise risk olarak en düşük seviyede bulunmaktadır. Bu kişiler, bankalara yaptığı kredi başvurularında olumlu sonuç almaktadır. Geçmiş ödemelerinin düzenli olarak yapılmış olması yeni başvurusu yapılan kredilerin başvurusunda önemli bir rol oynamaktadır.

Kredi notunuz, geçmiş dönemlerde yaşadığınız bazı problemlerden kaynaklı olarak düzensizse ve kredi notunuz düşükse, yapacağınız düzenli ödemelerle birlikte tekrardan kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi kullanıyorsanız eğer, vade tarihlerinde ödemelerinizi yapmanız notunuzu yükseltmektedir. Kredi kartı kullanıcılarının ise dönem ya da toplam borcunu hesap kesim tarihlerinde ödemesi kredi notunu yükseltmektedir.

Kredi Notum 1200 Kredi Alabilir Miyim?

Bankalar 1200-1500 puan aralığında olan ve kredi çekmek isteyenlere kredi verebiliyor. Ancak kredi çekmek için başvuru yaptığınızda sadece kredi notunuz incelemiyor. Gelir durumunuz, diğer borçlarınız, bankadan kredi çekmek istediğiniz tutar gibi bir çok kriter bulunuyor.

iyi mi diye baktığımızda ise az riskli kredi notu grubuna girersiniz. Bu durumda bankanın değerlendirmesi önemlidir. Az riskli kredi notuna kredi veren bankalar bulunmaktadır. Banka kredinize onay verebilir ya da vermeyebilir. Gelir durumunuz yüksekse ve diğer bankalara borcunuz yoksa kredi çıkma ihtimali aratabilir.

Bu yazı sizi kredi almaya teşvik etmez. Kredi almak ya da almamak sizin tercihinizdir. Ancak kredi çekmenin eksilerini ve avantajlarını düşündükten sonra karar vermeniz tavsiye edilir.

 Sürekli Kredi Notu Sorgulama Kredi Notunu Düşürür Mü? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın