Kredi Notu Hesaplanamamıştır Neden Olur?

KKB kredi notu öğrenme için sorgulama yaparken kredi notu hesaplanamamıştır cevabı almış olabilirsiniz. Bu durumun nedenine yazımızda yer verdik. Kredi almak için kredi notu kaç olmalı ve kredi notu hesaplanamama durumu ile ilgili bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Kredi notu bankadan kredi almak istediğinizde, kredi kartı almak istediğinizde etkisi önemli olan bir puandır. Bankadan kredi çekmek istiyorum kredi notum kaç olmalı diyorsanız kredi başvurunuzun yüksek ihtimalle onaylanması için en az 1300 kredi notuna ihtiyacınız vardır. Tüm bankalardan kredi almak için başvuru yapacaksanız kredi notunuzun 1500 olması yararınıza olacaktır. Kredi notu 1500 puandan az ise kredi notunuzu yükseltmeye çalışmanız kredi başvurunuzun onaylanma ihtimalini artıracaktır.

Kredi taksitlerinin ödemesini zamanında yapmak, kredi kartı borçlarını son ödeme tarihinden önce ödemek yani düzenli ödeme geçmişine sahip olmak kredi notunun yükselmesine destek olacaktır.

Kredi notu yüksek olanlar kredi almak ya da kredi kartı almak için bankaya başvuru yapabilirler. Başvurularının onaylanması için düzenli bir gelire sahip olanların başvuruları olumlu sonuçlanacaktır.

Kredi notu düşük olanlar ise bankaya yapacakları kredi ya da kredi kartı başvurularında red cevabı alabilirler. Bankadan alınan kredilerin taksitleri ödenmemişse ya da ödemesi geciktirilmişse kredi notu düşecektir. Aynı durumu  kredi kartı kullanımı için de geçerlidir. Bankalar bu nedenle kredi notu düş olanların başvurularına her zaman onay cevabı vermeyebilir.

Kredi çekmek istediğinizde kredi notunuzu bilmeniz başvuru işlemi öncesinde sizin için yararlı olacaktır. Kredi notu sorgulama ile kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Kredi notu öğrenme sonucunda “Kredi notu hesaplanamadı” sonucuyla karşılaşabilirsiniz.

Kredi notu hesaplanması sonucunda aldığını bu cevabın bir nedeni il aşamada kredi notu sorgulama sırasında yaptığınız işlemler olabilir. Bu nedenle girdiğiniz bilgileri kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca daha önce bankalardan işlem yapmamışsanız yani kredi kartı kullanmamış, kredi çekmemiş, bankacılık işlemleri yapmamış bir kişiyseniz bu nedenle de Findeks kredi notu hesaplanamadı cevabı almış olabilirsiniz. Sistemde yaşanan bir hata nedeniyle bu hatayla karşılaşmış olabilirsiniz. Yaşadığınız bu sorunla ilgili olarak Findeks müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Eğer sahip olduğunuz kredi notu yok ise bankadan işlem yaparak kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz. Kredi notunuzun yüksek olmasında sizin ödeme düzenine dikkat eden bir banka müşterisi olmanız önemlidir.

Kredi Notum Neden Sıfır? yazımızdan sıfır kredi notunuzun nedeni hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notu hesaplama için farklı seçenekler bulunuyor. Kredi notu hesaplama için Findeks’i tercih eden pek çok insan bulunuyor. TC kimlik numaranızı kullanarak Findeks’ten kredi notu sorgulama ile kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Kredi notu öğrenme işlemini bankadan da yapabilirsiniz. Banka personeli sistemden kredi notunuza bakabilir. Ancak her banka personeli kredi notu öğrenmenizi bu şekilde yapmayabilir. Bir bankayı ziyaret ederek size bu konuda yardımcı olacak bir banka personelinden kredi notunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın